×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Islāma līderis: Neaiztieciet mūsu reliģiju, un mēs neaiztiksim jūsu (75)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Islāma kultūras centra dibinātājs un pirmais vadītājs Zufars Zainullins pārstāv islāmticīgos, kuri Latvijā ienākuši padomju laikos: tatārus, azerbaidžāņus un uzbekus. Z. Zainullins labi pazinis arī vēlāko Latvijas Islāma kultūras centra vadītāju Imrānu Oļegu Petrovu un neesot varējis iedomāties, ka viņš kādreiz dosies karot uz Sīriju. Runājot par terora aktiem Briselē, viņš teic, ka esot žēl nogalināto cilvēku. Taču terorakti esot “sekas kariem, kurus rietumvalstis un arī Krievija vedusi un ved regulāri Tuvajos Austrumos”.

– Kāda ir pašlaik jūsu saistība ar Latvijas Islāma kultūras centru?

Z. Zainullins: – Pašlaik kultūras centrā esmu padomes biedrs un atbildu par īpašuma lietām. Kad pieņem lēmumus, viņiem man ir jāziņo. Bet tagad Islāma attīstības banka (tās akcionāri ir 56 dalībvalstis, banka atrodas Saūda Arābijā. – Red.) finansējumu ir apturējusi, jo remonts jaunajās telpās Rīgā, Avotu ielā 19, ir pārtraukts. Laikā, kad vadīju Latvijas Islāma kultūras centru, mēs saņēmām naudu no Islāma attīstības bankas centra veidošanai. Pie mums tolaik brauca no bankas un pētīja, kā mēs darbojamies – kādi cilvēki nāk pie mums, kā darbojas imāms, kādas attiecības mums ir ar varasiestādēm. Banka mums palīdzēja arī ar finansējumu jaunām apmācību klasēm.

Mums bija svarīgi, lai musulmaņi pulcētos vienkopus, ietu uz mošeju, tad mēs redzam, kādi cilvēki tajā ir un ka kopiena nav sašķelta. Toreiz mums izdevās, jo pie mums brauca daudz labu pasniedzēju un islāma zinātnieku no Tatarstānas, Saūda Arābijas, Lielbritānijas un Vācijas.

Kad 2003. gadā sāku vadīt centru, atvedu uz mošeju arī televīziju. Ticīgie brīnījās, bet teicu, ka mums nav no kā slēpties, bet jāiet sabiedrībā. Ticīgie šo mūsu soli pieņēma.

Pievienot komentāru

Komentāri (75)

 1. Islāms nav reliģija, bet gan garīga slimība

 2. Tur tam džekam taisnība-mēs civilizētā pasaule nenolaidīsimies līdz viņu atpalicībai drūmajos viduslaikos.Mēs attīstāmies, šamie stagnē.Tikai ar vienu mazu piebildīti, lai nerāpo te kašķi meklēt, lai rāpo pie tiem, pie kuriem jārāpo, kuri varbūt to uzsāka, jo pagalei vienmēr deg abi gali.Mums gauži šie radījumi neinteresē.Protams, ja nāk mūsu civilizētajā pasaulē, tad tikai un vienīgi parakstoties par savas ticības aizliegumu šeit, tikai tā varēs izbēgt no viņu tumsonīgās vardarbības, jo tad varēs likumīgi sodīt.

 3. Latvijas valsti i rnekavejoties japienem likums ja kads Latvija sanems uzturesasn atlauu no musulmaniem tad viniem ir japaraksts ligums par to ka tie iemacisies Latvijas valsts valodu, ka vini pienems Latvijas valsti vadosas religijas standartus vai no katolicismu vai luteranu ticibu un ateiksie sno musulmanu ticibas, ka vini ieveros Latviajs valsts kulturu un tradicijas, ka vini nesanems nekadus socialos pabalstus kamer Latvija nebus nostradajusi 10 gadus…….ta tacu ir jabut ka normai visas ES valstis, ka ikviena ES nacionala valstts ir tiesiga pieprasit no migrant apaklausanos attiecigas valsst standartiem, jo preteja gadijuma sie begli, migranti veic ES nacionalo valstu okupaciju un uzspiez savu mum snepienemamo dzives veidu, uzskatus……ar ES vadoso kretinu, idiotu atbalstu.
  Musulmaniem ir jabut gataviem uz to, ja vini velas uztureties ES valsti stad ir japienem attiecigo nacionalo valstu kulturalas un tiesiskas normas, punkts, bet ja vini, si emusulmani nevelas to pienemt tad nav ko vilkties uz ES.
  ..

 4. No šitās sektas jāturās pa gabalu, un jādzen viņi priem. ne par velti šitie .. velkas uz Eiropu un nevis otrādi, paši jau saprot, ka viņnu zemes ir ., u.n labi saprot arī kādēl, bet tik un tā te velkas. Līdz ko viņiem atļausim uzelpot, tā šie sāks kacāt savas tiesības, tā ka maz neliksies. Ārā no Latvijas ar savu .. sektu!

  Korans:

  9:123 Ak, ticigie! Uzbruciet neticigajiem, ja tie gadas jusu tuvuma, lai vini parliecinas par jusu skarbo nopietnibu. Un ziniet, ka Dievs ir ar dievbijigiem laudim.

  8:12 Un tad tavs Kungs iedvesa Engeliem: «Es esmu ar jums. Stipriniet tos, kas tic. Es sešu bailes neticigo sirdis. Certiet nost vinu galvas un certiet nost katru vinu pirkstu.»

 5. Kāpēc jūs nākat uz mūsu zemi?Mēs uz jūsu neejam,neceļam baznīcas un neatveram bankas!Ejat jūs uz savām mājām un pasaulē iestāsies miers!!!Ejiet prom!!!!!!

 6. Aizvācieties no mūsu zemes!!!

 7. Lūdzu, konkrētu piemēru – kurš, kad un kur aiztiek islamu! Amerikāņi taču nespiež kristīties afgāņus, irākiešus utt! Es kristīgo organizāciju ziņojumos varētu sameklēt desmitiem gadījumu, kad musulmaņi ir uzspieduši savu reliģiju citiem, par nepakļaušanos ” sodot” ar izvarošanu, īpašumu dedzināšanu, stulbām kriminālapsūdzībām ” pravieša zaimošanā” utt.

 8. Atbildes īsā versija Atbildēt

  Neaiztieciet mūsu zemi, un mēs neaiztiksim jūsu

 9. Mēs neejam uz jūsu musļiku valstīm, un jūs nenāciet uz Eiropu, mēsli!

 10. Redzi draudziņ “ticība”kurā imams var “uzsaukt”kāda slepkavību un nosaukt to par Dievam “tīkamu”darbu,nav ticība ,bet sātanistu sekta,kurā sludinatāji izmanto cilvēkus savās interesēs( tas gan attiecas uz visām reliģijām ,jo Dievam ,tādi pātarotāji ,kas melo un stāsta savas pasaciņas nav vajadzīgi).
  Un “lūgšanu”māja tiek būvēta par svešas valsts naudu,nevis par “ticīgo”saziedoto.
  Vari melot zils palikdams ,bet pat Korāns ir pret Tevis teikto ,ka islams ir “miermīlīga un draudzīga” reliģija. Viņa nav jāaiztiek ,bet vienkārši Latvijā jāaizliedz,jo pāris “Fatimu”zaudējums Latvijai ir mazākas briesmas ,kā islama izplatība.Mēri jāiznīdē pašā sākumā.

 11. Japāņi ir novērtējuši islama religiju, iekšā vispār nelaiž un ja ielaiž, tad tiek ĻOTI kontrolēti. Nezkāpēc kristieši tolerantie debatē un paši cieš????

 12. varbūt šis cilvēks var pavēstīt, kā viņa reliģiju aizskaruši Beļģijā saspridzinātie cilvēki?

 13. Kas attiecās uz Iraku un Afganistānu tad te jauneklis atkārto to miļāko krievu mantru, respektīvi, par to cik nepareizi ASV rīkojusies Irakā. Uzskatu par nepieciešamu atgādināt, ka tas ir bijis pēc tā briesmīga 11. sept. terorakta Ņujorkā. Huseins uz to brīdi ar Krievijas ieroču palīdzības jau iznīcinājis pie miļjona Kurdu un būtu vēl to turpinājis ar ķīmisko ieroci. Tos pašus kurdus, kas līdz šim laikam nevar izšķirties, kas viņiem ir draugi un kas otrādi. Vienīgā Buša-juniora kļūda ka viņš nav pabeidzis operāciju līdz galam un devis iespēju tiem teroristiem (Sadama armijas pulkvežiem un ģenerāliem) izklīst pa visu pasauli. Bet šis “islamists” pēc būtības ir Krievijas aģents, proti, vēl viena čūska mūsu azotē. Relīģija viņam ir tikai aizsegs.

 14. Tu nemaz nevari aiztikt mūsu relīģiju jo tad tev būtu jāaiztiek katru personīgi. Pie mums relīģija nav nedz valsts veidojoša nedz valsts aizsargājoša ideja. Tā ir katra cilvēka iekšējā nostāja ar kuru viņš neplātās visapkārt. Kā ģerbties un ko ēst viņš pats izlems. Tāpēc jau musuļmāni arī pie sevīm nevar izveidot normālas valstis jo katram ir savi “zinātnieki”, kuri atšķirīgi un kategoriski skaidro Korānu. Un tagad jūs vēl gribat mācīt mūs, ko mēs drīkstam un ko nedrīkstam teikt par Mahāmedu. Esi iedomājies, ka tu esi islamists labi – lasi vairāk koranu, domā un nesteidzies pamācīt citus. Es arī varētu iedomāties, ka esmu lielākais šahists pasaulē un sākšu mācīt pārejos kā pareizi spēlēt šo spēli?

 15. hello attopieties DP un ST Atbildēt

  Citēju intervēto musulmani: “Musulmaņu valstis nekritizē Rietumus, ka jūs slikti dzīvojat.”
  Neviena valsts nekritizē otru valsti par reliģiju, arī Rietumi nekritizē Islama valstis par islāmu, bet par allaha vārdā nodarītām slepkavībām. Cik esmu klausījies mullu runāto par Rietumu valstīm, tad vienmēr tiek kritizētas Rietumu valstis, ateisms, kristietība, jūdi, Rietumu dzīves veids. Šis musulmanis melo, ka neviens islāma valstīs nekritizē Rietumus un Rietumu dzīves stilu. Paskatieities uz demonstracijām šajās valstīs, karogu dedzināšanu, fatvas par džihādu pret Rietumiem.
  Nākamais, uz jautajumu – Tad kāpēc uzbrucēji devās šaut cilvēkus uz žurnāla redakciju?
  Musulmanis atbild:
  “– Šāva tādēļ, ka pēc Korāna drīkst šādi vērsties. … – ja kāds pasludina karu pret musulmaņiem vai arī apzināti, tīši un regulāri aizvaino islāmu, tad tas ir vienīgais gadījums, kad islāms pieļauj slepkavību.”
  Lūk ko musulmaņu vadonis Latvijā pavēsta, “Korāns atļauj šaut tos, kas kritizē islāmu.
  Islāms ir aizvainots, kad kads no musulmanu ģimenes locekļiem atstāj islama ticību, tapēc korans nevis atļauj, bet pavēl sameklēt atkritēju un nonavēt.
  Citu religiju parstāvji, t.sk ateisti noliedz, ka Muhameds vispār ir Dieva pravietis, Ateisti, un reliģiozie cilveki no citām religijām vispār noliedz, ka tāds allahs eksistē. Saskaņa ar korānu un hadītu tā ir islāma apvainošana. Tātad korans pēc musulmaņu līdera vārdiem atļauj nogalināt un pēc korana vārdiem pavēl nogalināt visus citus, kas runā jebko pret islāmu. Tā ir islama diktatūra, ko viņš šajā rakstā aprakstīja.
  Domāju, par to ko dara Drošības Policija, Satrversmes Tiesa lasot šādas islama vadītāju atklāsmes. Ko viņi domā dzirdot draudus slepkavot visu, kas kaut ko pasaka pret viņu pravieti un dievu. Reliģisko organizāciju likums nosaka, ka drīkst darboties reliģiskās organizācijas, kuru mācība un prakse nav pretrunā ar Latvijas Republikas likumiem.
  Jautājums DP Satversmes Tiesas tiesnešiem būtu šāds: Vai reliģiskām organizācijām ir atļauts noslepkavot tos, kas ir apvainojuši attiecīgo organizāciju????? Ja atļauts, tad kādā likuma pantā????
  Ja nav atļauts, tad kāpēc islams nav aizliegts Latvijā????

  • “– Šāva tādēļ, ka pēc Korāna drīkst šādi vērsties. … – ja kāds pasludina karu pret musulmaņiem vai arī apzināti, tīši un regulāri aizvaino islāmu, tad tas ir vienīgais gadījums, kad islāms pieļauj slepkavību.”
   Katrs musulmanis pateiks, ka kristīgo baznīcu zvani tīši un regulāri apvaino islamu un tādēļ… jā piemirsu Ziemassvētku eglītes, Samta Klausu un briedīšus…
   Skaidi redzams , ka šodienas islams arī Latvijā stājas uz kara takas un vajag tikai kādu mošeju un sludinātājus no tās pasaules un bumbas sprāgs Latvijā. Tas tām 100 gudrajām galvām – nu neielaižiet šo kaiti Latvijā !!!

 16. PIEKRĪTU ALFAI UN OMEGAI: NELIENIET MŪSU ZEMĒ!!! TE JŪS NEESAM SAUKUŠI!! LATVIEŠI NAV AGRESĪVI PĒC DABAS, TĀDĒĻ NELIENIET MUMS VIRSŪ AR SEVI UN SAVĀM PROBLĒMĀM!!! DZĪVOJIET SAVĀ ZEMĒ!!!

 17. Reliģija, kas aicina nogalināt citas reliģijas pārstāvjus nedrīkst tikt uzskatīta par normu. Šādai reliģijai nav vietas valstīs, kurās tradicionālas ir citas reliģijas. Manuprāt tas ir tik pat pašsaprotami, kā ievērot elementārus likumus. Vai tas nav krimināli sodāms, ja kāds aicina nogalināt citus cilvēkus? Vai krimināllikums tagad darbosies ar izņēmumiem, piemēram, reliģiju pārstāvjus atbrīvos no atbildības par slepkavībām, vai no atbildības par naida kurināšanu?

  • Vai tas nav krimināli sodāms, ja kāds aicina nogalināt citus cilvēkus? Nav sodāms, jo kriminālsods ir tikai tam istenticīgam, kurš nogalina īstenticīgo – pārējie ir m….. Tur jau tas terorisms ir pamatos un attaisnots.

 18. Katra istena islamista dzīves mērķis un sapnis ir nogriezt kristietim galvu , kā kāpnes uz debesīm… Tikai Latvijā vel no tā atturas, bet ES tolerance prasa tam pakļauties…kristiešu baznicas par mošejām ?
  Vai Latvijas musulmaņi ir nosodījuši šos terora aktus un galvu griešanas kaut Palmirā? Jā vai nē? Un tur tā atbilde…

 19. Kāpēc šī ticība, kas ir austrumu zemju būtu Latvijā , ka noteicēja? Mēs , kas esam kristieši nebraucam uz viņu valstīm un tur kārtību neieviešam; viņi saka, ka kristiešus jāiznīdē, kas tic patiesa Dievam-Kristum,
  mums liekas, ka viņi ir velna apsēsti , ja var nogalināt, izvarot un visādas nežēlības; kas tas ir par dievu, kam viņi kalpo??? Kristus teica tev nebūs nokaut-viņu dievs otrādi ; nokaut visus kristiešus, pat ari neticīgus.. gandrīz visu , kas nav viņu ticībā…
  SAKIET, KUR VESELAIS SAPRĀTS? UN VĒL BAIDĪS, NEAIZTIECIET MŪS.. TAD MĒS JŪS NEAIZTIKS.. ŠAUSMAS…

 20. Kādēļ viņš vēl ir LV?

 21. Huļi terorakti 3x nedēļā Atbildēt

  Neviens normāls cilvēks nesamierināsies ar teroristiem un nāves sējējiem. Baigā reliģija – griezt nost galvas un tikt saitos apskatei ?!

 22. TĀ IR LIELA KĻŪDA, TEIKTU NOZIEGUMS, RUNĀT PAR RELIĢIJU KARU. KARŠ IR TIKAI !!!!!!!!! AR NOZIEDZNIEKIEM, NEATKARĪGI KĀDU TICĪBU VIŅI SLUDINA, PIE MUMS PARASTI KOMUNISTI………………………..ŠARIKOVI

 23. domā, letiņ, domā! Atbildēt

  Šis cilvēks nav mūsu viesis. Šis cilvēks ir atnesis pretenziju būt par šeit saimnieku. Ko teiksi, letiņ?

  • Taisnība Tev ir un būtu interesanti zināt nākotnes perspektīvas šajā aspektā. Izlasīju komentāru un atmiņā atausa A.Upīša “Laikmetu griežos” attēlotais Ataugu Juris, kurš biznesa labā kļuva par Georgu Atogenu, tas gan attiecas uz zviedru laikiem, bet ja patur prātā cik daudz letiņu tika iznīcināts piektā gada notikumos un vēlāk 30. gados Krievzemē un 2.pasaules karā, tad īstu cīnītāju vairs nav, palikuši tikai biznesmeņi un … tālāk ne domāt negribas

 24. Meli, vieni meli. Kristietiiba saka – tev nebuus nokaut. Islaams – definee, kad var nokaut. Un, izraadaas, var arii par shtrunta ziimeejumiem, kurus es neatbalstu, jo uzskatu, ka par jebkura cita cilveeka juutaam nedriikst njirgaaties, bet vienlaikus uzskatu, ka par shadu njirgaashanos tomeer nogalinaat nedriikst. Tapat meli ir tas, ka vinjsh nezina, kaapeec Kljimovichs taa teica. Taapeec, ka ikviena muslima galvenais pienaakums ir pieveerst citus islaamam. Par to vinjam debesiis entaas jaunuves Allahs iedos. Un vairoties, vairoties, vairoties – arii taadaa veidaa paarveerst savas jaunaas miitnes valstis par islaamticiigo valstiim. Bet visi shie meli ir Koraana akcepteeti, jo muslimi driikst melot neticiigajiem un ciu religjiju paarstaavjiem, vinji driikst apkraapt citu religjiju paarstaavjus un neticiigos, jo tie visi ir domaati tikai un vieniigi muslimu vajadziibu apmierinaashanai. Paskatieties, kas notiek Lielbritaanijaa, kur muslimu vairaaki miljoni. Vinji kraapj valsti, nemaksaajot nodokljus, izkraapjot pabalstus. Pie tam, vinji meedz apkraapt arii savus ticiibas braaljus, maksaajot tiem mazaakas algas nekaa minimaalaa. Tie ir kraapnieki un izmantotaaji. Jau 3 muslimu bandas ir notiesaatas par balto pusaudzhu meitenju seksuaalu izvarosanu un tureeshanu seksa verdziibaa. Viena shaada banda beernu namaa varoja beernus padsmit gadu garumaa – 13 vai 14 pakistaanji un 1 turks. Otraa gadiijumaa kafejniicas iipashnieks un vairaaki taksisti piejauca meiteneem pie kafijas vai teejas narkotikas, tad vinjas izvaroja, dazhas tureeja telpaas virs kafejniicas, kur vinjaam bija piespiedu kaartaa jaanodarbojas ar seksu, dazhas uzseedinaaja uz narkotikaam un veda pie klientiem. Tie arii bija muslimi pakistaanji. Vinji nedriikst nodarboties ar seksu pirms lauliibaam, bet driikst varot balas sievietes un meitenes, jo taas vinju skatiijumaa nav cilveeki. Taapat vinji var varot aitas, kazas un eezeljus. Pilns youtube ar sitiem zoofiiliem.

 25. Zainuliņš ir draudīgs Atbildēt

  Zainuliņ, ko tu meklē mūsu zemē? Vācies atpakaļ uz savu senču zemi un mēs par tevi un tavējiem tur nemaz nedomāsim, kur nu vēl “aiztikt”.

 26. Virsrakstu vērtēju kā draudu sabiedrībai un reliģiska naida kurināšanu. Vai ienācējs šādus virsrakstu spēj iedomāties kādā arābu valstī no vietējās kristiešu kopienas pārstāvja? Kopumā “bēglis parastais” ar “savu bībeli sveša baznīcā” – nevis iekļaujas sabiedrībā, bet uzstāda savus noteikumus.
  Pārlieku kultivēts liberālisms un pārprastas cilvēktiesības paver ceļu visa veida ekstrēmismam un vietējo tradīciju apspiešanai. Ja nebūtu liber@stu – nebūtu pašreizējo Eiropas problēmu ar pabalstu meklētājiem u.c. cilvēktiesību simulantiem.
  Negribu noniecināt nevienu ticību un vēlos pateikt, ka spēja nelamāties, nedzert un nesmēķēt atkarīga tikai no cilvēka prāta spējām un audzināšanas. Ja reiz viņš tik ticīgs un pareizs – lai paskaidro, kāpēc tajās “ticīgo zemēs” izmanto “neticīgo” sasniegumus. Kādi ir “īsteni ticīgo” sasniegumi zinātnē un tehnikā vismaz pēdējo 50 gadu laikā, lai justos pārāki un visur pieprasītu savas tiesības?
  Esmu pret Latvijas arhitektūras mainīšanu ticības brīvības vārdā. Ja reiz tāds sludinātājs un pareizais – lai pievērš savus ticības brāļus strādāšanai savas tautas vēsturiskās dzimtenes labklājības celšanai.
  Savu tiesību kategoriska pieprasīšana svešā zemē laika gaitā tikai veicinās konfliktu. Domāju, ka piemēri tālu nav jāmeklē.

 27. Islāms ir vardarbīgāka reliģija pasaulē nevis tāpēc, ka tā sekotāji nogalina viens otru un neticīgos, bet tāpēc, ka tajā ir dotas skaidras pavēles korānā un hadītā nogalināt nemusulmaņus, t.i. pagānus, ateistus, kristiešus un ebrejus.
  Tāpēc konvertīti ir tik agresīvi, ka runā par galvu griešanu un pirkstu satriekšanu, jo ta korānā burtiski ir rakstīts. Muhameds pats savu atklāsmi tulkoja vienkārši – padodieties un kļūstiet musulmani vai mirstiet.
  Protams neviens musulmaņu līderis neteiks patiesību par islāma mērķiem. Islāma doktrīna par melošanu neticīgajiem džihāda laikā, kad muslmaņi ir mazākumā, ir diezgan izplatīta. Kad musulmaņi kļūst vairākumā, tad parādās Islāma valstij līdzīga attieksme pret nemusulmaņiem.

 28. ka katras tautas inf. bagāžu veido oriģināl darbi un tūkojumi ,cilvēka bagāžu veido izlasītais .skatītais. Valsts =tautas valodas bagātību veido tūkojumu daudzums. te nu sanāk ka islama Arābu pusalas valstis 1000 gados ir iztūkojušas tik pat cik Spānija vienā gadā ! Tad javic secinājumi par sabiedrības kopējo attīstības līmeni ! te nu sanāk ka sunnītu -salafītu-vahhabītu tecējums ir pati efektīvākā totalitārā sistēma pasaulē kura ir apvienota ar iespaidīgu Finansu atbalstu !

 29. Zinātnē nepastāv AUTORITĀTES jo tās maisa noskaidrot PAtiesību ,pretstatā Reliģijai ! Tā balstās tikai un vienīgi uz AUTORITĀTI un Mītu kopumu ,priekšrakstu ! Islams šajā jomā ir tik advencēts ka pārejās pasaules Reliģijas ir tālu .tālu .tālu atstājuši aizmugurē . Nosauciet vienu mūsdienu izgudrojumu ,grāmatu .mākslasdarbu kas nāk nāk islama valstīm..?

 30. Sāksim ar to: Nelieniet mūsu zemē!

 31. Mans viedoklis par šo kungu – viņš īstenībā ir pelnījis izraidīšanu no valsts, kas viņam nu nekādi nav piemērota savas iedomātās un īstenībā paša vāji pārzinātas reliģijas skaidrošanai un no tā netieši izrietošajiem draudiem, attaisnojot vājprātīgo teroru, kas nu nav ierakstāms svētajos rakstos nevienā ticībā izņemot teroristu izdomāto.

 32. daži papildus jautājumi, kur atbildes nebūs tik vieglas šim īstenajam korāna skaidrotājam un aizstāvim: 1.vai sunnīti un šiīti nekaro savā starpā apvainojot viens otru nepareizā islama ticības pamatu skaidrošanā, pie tam terors ir tikpat briesmīgs kā pret eiropiešiem – pašnāvnieku uzspridzināšanās savu iedomāto “pretinieku” vidū nogalinot desmitiem nevainīgu cilvēku, arī tādu, kuri nēsā nikabu un trīs reizes dienā uz paklājiņa pielūdz savu Allahu
  2.vai musulmāņi tajā pat Afganistānā neaudzē simtos un tūkstošos hektāru narkotisko augu, kurus tālaķ piegādā tik ļoti sliktajiem eiropiešiem lai tie vēl ātrāk un lielākā skaitā ietu no tā bojā, neskatoties uz to ka eiropiešu valstīs notiek milzu cīņa pret šo ļaunumu
  3. un ja islamticīgais korāna skaidrotājs ir atzinis ka mūsu likumi ir pēc viņa domām pielāgoti musulmāņu ticības izplatīsanai mūsu Latvijā, ka drīkst neliels skaits to kas domā ka ir islamticīgie drīkstēs būvēt sev mošeju, kur tik sagribēs – jau pieminētajā vietā jūras krastā, TAD vai ko tādu atļautos bagātajās īstenticīgo valstīs arābu zemēs kā Sauda Arābija utml.
  4. un pēdējais kādēļ šie islama ticības vārdā slepkavojošie Āfrikas valstīs vēršas pret vietējiem āfrikāņu kristiešiem, pat aizvedot gūstā simtiem sievietes kristietes un ar varu piespiežot islamizēties
  ATBILDE ir viena: šī ticība tiek uzturēta ar BAIĻU palīdzību un nepazīst vārdu IECIETĪBA pret citām ticībām un vispār pret neislamiski domājošiem, jo korāns it kā nosakot ka tur iecietība NEDRĪKST BŪT.

 33. mūsu dzīves līmenis tāds ir tāpēc ka mēs dzīvojam , uzvedamies un rīkojamies tieši tā ,kā tas ir pieņemts pie mums . Pārējiem ,kas šeit ierodās ,jāievēro mūsu likumi un tradīcijas, savādāk šī vieta var pārvērsties par vietu no kuras šie iebraucēji atbēga

  • vai tikai dzīves līmenis ??? mūsu pasaules uzskats iederētos labāk, jo esot nabadzīgam mans pasaules uzskats nemainīsies “ne par jotu”
   Nabadzīgie un turīgie ir visā pasaulē arī islamticīgo valstīs kur prakgiski visiem ir pasaules uztvere caur korānu
   savukārt Rietumu pasaules tradīcijas attīstījušas uz kristietības pamatiem…
   un vēl tagad Rietumu pasaulē nāves sods ir salīdzinoši reta parādība – ES tā nav arī lielākajā daļā ASV štatu to nav… BET islamticīgo valstīs tas vēl nav sasniegts – piemērs ar šaušalīgajiem nāves sodiem Sauda Arābijā un vēl šur tur Tādēl atkārtošu kristietība ir PIEDODOŠA, ja neņem vērā senos viduslaikus.
   Cita lieta ir karš kur cīnās armijas pret armijām ja jāaizstāv savas tautas intereses pamatojoties uz taisnīgumu tādēļ salīdzināsim to kā Rietumu valstis palīdz, jā palīdz atdzimt demokrātijai tur kur valda terors un patvaldība, savukārt atšķirībā no Krievijas, kas čečeniem neļāva kļūt neatkarīgiem; arābu valstīm kas arābu pavasarī saņēma Rietumu atbalstu Neatkarība ir neatņemama demokrātijas sastāvdaļa
   to šis korāna skaidrotājs nevar saprast vai tik nebūs kā Islamistu vadoņi mācījies PSRS KGB skolās….
   spridzināšanas ir terors, ko spēj piekopt vājie, kuri diskusijās nespēj pārliecināt par savu taisnību kā LA intervētais korānists

  • ka viņi ir no kaut kurienes aizbēguši.Izskatās,ka viņi ir IERADUŠIES,LAI PAKĻAUTU un ieviestu savu kārtību.Tātad tāda kārtība viņus apmierina,bet mēs esam par gļēviem lai tai pretotos.Un “tolerantā”Eiropa ar saviem velkamistiem visiem tādu kārtību uzspiež pat ar draudiem.

 34. Apbrīnojama bezkaunība, melīga laipošana un mēģinājums , ar varu , pieradināt latviešus pie domas, ka islāmam taču nav nekādas vainas.

 35. Šis muld par džihadu. Korānā rakstīts, ka jācīnās pret kafīriem (mums), ne tikai “jāaizstāvās”. Ja islāmisti nebūtu uzbrukuši kaimiņiem, Islāms būtu palicis Arābijā.

  • Pilnīgi pareizs komentārs. Džihāds nav pret sevi, bet pret neticīgajiem. Tas džihads pret savam tieksmēm tika ieviests velak, kad islāms atdūrās uz nepārvaramiem šķēršļiem, kā piemēram Bizantijas impērija, kura vels spēja kādu laiku sevi aizsargāt no islama uzbrukumiem. Kārlis Lielais Franku ķēniņš, kurš islama ordas sakāva. Mogolus Indijā apturēja. Kad iespējas kaiminus iekarot beidzās, tad izdomāja, ka dzīhāds ir ar sevi. Oriģinālā džihāds ir karš pret neticīgajiem. Muhameds ar savu piemēru parādīja ka tas darāms un hadītā tas ir ļoti labi aprakstīts kāda ir islāma dibinātaja versija par džihādu. Nez vai šis musulmanis saks skaidrot, ka hadīts nav patiesība par Muhamedu??? Ooo ja tā būs, tad kritīs par upuri īsteni ticīgajiem islamistiem.

 36. Nesaprotu, kāpēc viņi nedzīvo savā zemē,es taču neskrienu uz viņu zemi.
  Mēs neesam parādā par to, ka viņi nedzīvo savā zemē.
  vai viņi uzskata, ka mums jāpelna viņiem maize?

 37. Šis gudrinieks nepārzina, kas rakstīts Korānā un Hadītos par džihadu. Islāmistiem ir pienākums karot ar kafīriem (mums), ne tikai “aizstāvēties”. Agresīva, politiska reliģija.

 38. Ticības brīvība, ne vardarbība Atbildēt

  Nesapratu vai viņš nosoda savas ticības locekļu vardarbību pret nevainīgiem cilvēkiem un neuzspiež to citu zemju ļaudīm?

 39. Ja korāns ļauj noslepkavot par karikatūrām vai islāma kritiku, tad tā grāmata satur noziedzīgu aicinājumu.

 40. Ģenerālis Ķirbītis Atbildēt

  Viss nav tik vienkārši un ideāli kā šis kungs te sludina. Islāmam tāpat kā kristīgajai reliģijai ir daudz novirzienu, konfesiju un sektu. Pievērsiet uzmanību tam ka brauc islāma tā saucamie zinātnieki un pasniedzēji no Saūda Arābijas, kur valdošais islāma novirziens ir salafītu radikālais sektantisms, ko pārstāv arī tā saucamā Islāma valsts jeb Daesh. Protams tas viss tiek bagātīgi finansēts, kas arī ir daudz no svara. Šādā veidā islāmticīgos faktiski lēnām un nemanot pārorientē uz radikāliem islāma novirzieniem, kas nākotnē izraisīs lielas problēmas.

  • Man , kā parastam , ne fanātiskam katolim , maz interesē musulmaņu vajadzības un tiesības manā valstī ! Mana tauta ir lējusi asinis par SAVU VALSTI !!! Mēs varam viņiem līdzēt uz laiku , bet VEČIEM IR JĀKARO PAR SAVU VALSTI ! nevis te preilenes pa hamburgāmvaiķelnēm jāgrābsta !!! Te mēs viņus ātri nahrenizēsim , ja kaut mats , kaut pieskāriens viens…..

 41. Ko viņš domā par džihadu un šariātu?

 42. Ne ilgi vairs, ne ilgi. Lai pošas uz savam islāma valstīm un praktizē terorismu tur.

  • Padumjajā armijā šitie *pravovernije* jau otrajā nedēļā CŪKAS SPEĶI RIJA ! Un nevajag stāstīt , ka savam allaham nemoļījās ar komjaunieša biedrakarti kabatā ! Ātri iemācījās *po ruski* ,kalnu bērni no tuksneša ,ar mūžīgo mirāžu acīs ! Čmo pa vienam , bet varena tauta 3pret vienu ! Paldies sentēvu gēniem .. ! Un čaļi bija no Jelgavas , Krāslavas , Rīgas , Dagdas , Indras un Talsiem ! Mēs jau vilcienā vienojāmies , ka būsim LATVIEŠI , kaut daži latviski vilka tā pašvakāk…Bija arī izdzimtenis viens , bet tas jau tikai apstiprina likumu … DMB-87 Odesa

 43. šis Islāma līderis šhitā saka un pret to nevar būt īpašu iebildumu, kamēr pie viņa reliģijas nepiederās dekapi†ē† kristiešus, daoistus, hinduistus, krišnaītus, budistus, bokononistus, džedaistus un a†ejis†us un ar rupju fizisku spēku izņemt cauri visas sievietes, kuras nevalkā tos musļaku pizaplōrus.

 44. Brīnos, ka LA propogandē islama idejas. Un vēl atļauj draudēt mūsu sabiedrībai. Ja viņiem nepatīk mūsu paražas un tikumi, tad lai vācas prom uz savu Tatarstanu vai Afganistanu. Mani tikai izbrīna, ka mūslaiku izglītotie cilvēki tik kāri metas viduslaiku paražās un un 21. gs domāšanu aizstāj ar 1,5 t.g. vecu paražu kopumu. Kā Legzdiņa – Fatima, var studēt moderno medicinu un pati vadīt savu dzīvi kā garīgi atpalikušie. Latvijai nav vajadzīgi pilsoņi, kas to velk atpakaļ viduslaikos.

  • Nelien svešā baznīcā ar savu bībeli ! Te tu neesi ne saukts , ne aicināts ! Ne latvietim islams vai pareizticība Latvijā jāpieņem ! Pārāk *toleranti* laika gaitā esam bijuši pret dažādiem *misionāriem* !Krustneši , pareizticīgie , baptisti , krišnas , musulmaņi … Sektu vēl vesela varza …
   *Uz krustcelēm mazs bērniņš rotaļājas …* (c)

 45. Virsraksts ir autora, vai interveejamaa … Izklausaas peec draudiem.

 46. Zufars Zainullins draud?
  Ar kādām tiesībām?

 47. Nevienam nav tiesības draudēt zemē, kur viņi ieradušies, latvieši neņirgājas par citu ticību, bet visam ir jābūt saprāta robežās, mēs nevaram pieņemt, ja mums kaut ko uzspiež, arī terorisms nav nekas pozitīvs, drīzāk tas ir drauds cilvēcei.Ja musulmaņi grib ēst savus īpašos edienus, tad lai ar to nodarbojas, neviens neliedz, lai audzē dzīvniekus, augus.

 48. “Par kādām Eiropas vērtībām runā plašsaziņas līdzekļi un kliedz, ka musulmaņi nespēs tajās integrēties? Tas ir tāds tukšs sauklis. Musulmaņi nepieņem pļēgurošanu, narkotikas, homoseksuālismu, prostitūciju. Vai tās ir Eiropas vērtības?”

  Aiiii, gribētu dzirdēt ko mūsu “Welcomisti”, kuri pārsvarā ir pro-homoseksuālisti un liberālisti, teiktu par šiem izteikumiem. Nejau viņš viens to saka tur. Šie saucamie bēgļi tak ies uz to centru, luģšanas(daudz reliģiozāki par mums) utt. – tur mācīs, ka homo utt. ir fui fui, no otras puses būs visādi mentori, kuri mācīs, ka viss tas ir jāpieņem. Kā jums liekas, kurus viņi uzklausīs? 🙂

  Kas attiecās uz to redakciju….sanāk, ja cilvēks kritizē Islāmu, tad vienkārši iet uz redakciju un mēģina “ieskaidrot” ko šādos gadījumos atļauj Islāms? KUR IR VALSTS LIKUMI? HALLO????? Drošības iestādes? Tas ir normāli?

  • viņi kategoriski to visu nepieņem,tad ko viņi meklē Eiropā?Tad jau skaidrs,ka grib te ieviest savus likumus un tikumus.Kāda mārrutka pēc tad miljoniem vien par katru cenu grib uz sev nepieņemamo Eiropu?

   • ..tāpat , kā trans grib *izrīt* bišustropu .
    Viņi takš nebrauc te darbu meklēt ! Tāpat , kā psrs krievi 1940.gadā salidoja te kā siseņi un visu iznīcināja , tā šitie siseņi tagad grib aprīt Eiropu !

  • nepieņem to un šo, nepieņem, tik dzer Eiropas muslimi kā visi citi, uzvedas kā Ķelnē jaungada naktī, ah jā, sekss gan nav izpriecai….it īpaši viņu sievietēm. Diezgan agresīvas atbildes te sanākušas, es uztrauktos par dāsnajiem sponsoriem…

 49. piekritu,ka par religiju ,ne par vienu nav jaanirgajas,un karikaturas jazime,ta ir katram cilvekam sveta lieta.Un no begliem tadel cilveki baidas un negrib vinus te,jo tik daudz slikta apkart Eiropa notiek,ka tas cilvekus baida,un nelauj uzticeties,jo kur ir garantija,ka sstarp siem migrantiem nav teroristi.?

  • njirgaaties par sveetaam lietaam ir viens, bet spridzinaat nevainiigus cilveekus ir pavisam, kas cits. Veel uz to aicinaat un aizbildinaaties ar to, ka “vinji” (taa arii nav skaidrs kuri vinji) lien vinju religjijaa??? Vai tad islamisti nav taadi pashi cilveeki, kaa kristieshi??? Kaapeec jau pashaa saknee islamistu vadonis runaa, kaa aukstaaks par citiem paareejiem??? Cilveeciiba ir jaasludina, taa ir jebkuras religjijas suutiiba.

 50. lost in translation Atbildēt

  Gan Klimovičs gan Imrāns ir jaunpievērstie vientieši – viņi līdz galam nav sapratuši Korāna un musulmaņu doublespeak attiecībā pret pārējiem.
  Vienkārši ne visi ir tādi viltnieki kā šis intervētais un tas ka Kļimovičs savā tiešumā publiski paziņojis par to, ka Latvija pēc 50 gadiem būs musulmaņu vairākuma valsts ir tieši tas pats, ko visi musulmaņi savā starpā runā, bet noliegs, kad sazināsies ar pārējo sabiedrību, jo Korāns vai to drīzāk – papildteksti tā liek darīt un jaunie neofīti nav informēti par islama niansēm – īpaši par to, kāpēc starp visiem to atzariem pastāv nesaskaņas un kā tie tos risina…

 51. Par visatļautību bija labi teikts.
  Ja es nodarbošos ar antisemītiskām aktivitātēm, mani gaida kamera ar aizrestotu lodziņu, bet Charlie Hebdo var ņirgāties par dajebko.
  Vārda brīvība ir tikai uz papīra.

 52. lost in translation Atbildēt

  “sievietes sāk nesāt hidžābu un nikābu”
  ————-
  Ēģiptes vēsturniece izpētījusi, ka šos paltrakus sāka valkāt ebrejietes(acīmredzami, tāpēc, ka musulmaņu teorija neatbilst tam ko viņi dara) jo musulmaņiem Korāns liek skatīties uz sieviešu apaļumiem(tieši tāpat kā no sievietēm novērš acis ortodoksālie ebreji), nevis liek sievietēm tos slēpt. Tieši tāpēc musulmaņiem ir jāievēro atturība ne tikai pret sievietēm, bet arī attiecībā pret alkoholu.

 53. Kas tad šis par tēviņu, ka iedomājies mūsu zemē mūs apdraudēt. Lai viņš ar saviem mušukiem dodas atpakaļ uz savu zemi citādi viņam pašam varētu iziet slikti. Mums nav ne viņš nedz viņa alahs vajadzīgs.

 54. Fantastiski.
  šis cilvēks aiziet uz žurnāla redakciju un draud, ka islāma aizskaršana var beigties ar slepkavību.

  kur skatās mūsu drošibsargājošie orgāni, kad tavu māti????? un ko var melot par to, cik saticīgi ir musulmaņi visās arābu valstīs – ai ai, visi tik jauki un mīļi un neviens neko sliktu nedara! un kaut kā nemanu, ka viņi liktu mierā citas reliģijas, ja tās liek mierā viņus – jautājums ir tikai, vai musulmaņi ir vairākumā vai nav. pie mums viņu ir maz, tāpēc izliekas par labajiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+