×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Neatkarības atjaunošanas dienai veltītie pasākumi Rīgā 4. un 5. maijā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

4. maijā

Kinoteātrī Splendid Palace un tā priekšpagalmā no 11.00 līdz 23.00 risināsies 4. maija Latvijas Filmu maratons, kurā šogad sarūpētas vairākas spilgtas ekrāna pirmizrādes, tostarp Kristas Burānes dokumentālā filma “Māra” un Lailas Pakalniņas “Viesnīca un bumba”, kā arī animācijas jaundarbi bērniem – Nila Skapāna “Spoku stunda”, Edmunda Jansona “Kā Lupatiņi precējās” – un pieaugušajiem – Vladimira Leščova “Lietus dienas”, Edmunda Jansona “Roņu sala”, Zanes Oborenko “IMG_00:01.JPG” un Kārļa Vītola “Robota vīruss”.

Pie Brīvības pieminekļa
11.00 – 21.00 tiks veidota Ziedu Latvija, kuru varēs aplūkot līdz 5. maija plkst. 21.00
11.00 – 13.50 notiks Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē konkurss un koncerts
14.00 notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija.

Vērmanes dārzā
12.00 – 18.00 tiek rīkots pasākums “Atver logu, redzi Rīgu!”, kurā uzstāsies TDA “Zelta sietiņš”, bērnu vokālā studija “Knīpas un knauķi”, perkusiju grupa “Samba de Riga”, Inta Teterovska koru grupas kori – “Sōla”, “Fortius” , “DeCoro”, Rīgas Ekonomikas augstskolas jauktais koris, “Dziesmuvara”, “Senais kalns” un “Monēta”, deju grupa “Catalyst DG”, jauniešu pūtēju orķestris “Fanfara”, Andžeja Grauda bungu skolas grupa “Plaukstas”, TDA “Līgo”, grupa “Mielavs un pārcēlāji”. Būs arī radošās darbnīcas: muzikālais nams, stādīšanas nams, celtnieku nams, rotāšanās nams, rotaļlietu nams, gleznošanas nams, porcelāna nams, kopdarba – gobelēna “Rīga zied” veidošana. Parka teritorijā – atraktīvas sporta spēles visai ģimenei.
20.00 – 23.00 Vērmanes dārza estrādē skanēs koncerts “Prieks par neatkarību” ar grupām “Sus Dungo”, “The Sound Poets” un “Mammút” (Islande).

VEF Kultūras pilī
13.00 sāksies mūzikas festivāls “Daudzbalsīgā Rīga”, kurā uzstāsies Rīgas pilsētas kultūras iestāžu un nacionālo kultūras biedrību vokālie ansambļi, tautas instrumentu orķestri un kameransambļi.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā
13.30 – 20.00 skanēs koncertprogramma “Visapkārt zeme zied”, kurā piedalīsies kultūras pils “Ziemeļblāzma” pašdarbības kolektīvi, grupa “Pērkonvīri” un koklētāju ansamblis “Pūt vējiņi”
16.00 Rīgas Saksofonu kvartets un Valdis Muktupāvels, kori “Dzintars” un “Rasa”, solisti Jānis Strazdiņš un Kristīne Kārkle-Puriņa, bet 18.30 uzstāsies grupa “Apvedceļš”.

Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems”
14.00 skanēs koncerts “Savu visskaistāko zemi Dievs ir atdevis mums”, kurā piedalās Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” kamerkoris “Muklājs”, Baldones jauktais koris “Tempus”, Ķekavas kultūras nama jauniešu vokālais ansamblis “Jūti”, Saulkrastu jauktais koris “Anima”.

Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”
14.00 sāksies koncerts “Sauli sēju” , kurā uzstāsies Biruta Ozoliņa un DJ Monsta, Mikus Čavarts un Toms Poišs. Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami kultūras centrā no 17. aprīļa
katru dienu no 10.00 līdz 20.00.

11. novembra krastmalā
12.00 – 16.00 notiks sportiskās aktivitātes – Krastmalas kausa izcīņa strītbolā, futbolā un handbola, kartinga sacensības un paraugdemonstrējumi, foto un telpu orientēšanās pa Vecrīgu, alpīnistu siena visiem interesentiem, vieglatlētika, sportiskas stafetes, rotaļas un piepūšamās atrakcijas bērniem, uz skatuves – sportiski muzikāli priekšnesumi.
16.00 – 17.30 risināsies lielās virves vilkšanas sacīkstes
18.00 – 21.00 koncerts “#24LATVIJAI” ar Dona, kā arī grupu “PeR”, “Otra puse” un “Musiqq” piedališanos.
21.00 – 22.40 koncertuzvedums “24 DZIESMAS LATVIJAI”, kurā piedalās Intars Busulis, Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica, Aija Andrejeva, Aija Vītoliņa, Inga Šļubovska, Vineta Elksne, Juris Kaukulis, Juris Vizbulis, Ieva Sutugova, Biruta Ozoliņa, Kristīne Kārkle-Puriņa, Marta Ritova, Miks Dukurs, instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā, DJ Monsta, vokālā grupa “Limonāde”, koris “Austrums”.

Pļavnieku parkā (starp Augusta Deglava un Andreja Saharova ielām)
11.00 – 15.00 notiks ģimeņu atpūtas diena “Domā lasot, domā meklējot un atrodot”, kuras programmā radošās darbnīcas, sportiskas aktivitātes, apkaimes spēle “Iepazīsti Pļavniekus”, kā ari koncerts “Uzzied Pļavnieki!”, kurā piedalīsies mūziķi Inese Greste un Guntis Brancis, folkloras kopa “Rija”, senioru deju kopa “Aspazija”, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas kolektīvi.

Lucavsalas aktīvās atpūtas parkā
11.00 – 16.00 risināsies Sporta diena LucavsalāS ar īpašām programmām bērniem senioriem, ūdens, velo un citiem kustību priekiem, kā arī ar skatuves priekiem – līnijdeju un bērnu ansambļu priekšnesumiem, vēderpriekiem, Vinnija Pūka un Sivēna kārumu maisu, kā arī ar amatnieku darbnīcām, smilšu skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem un daudz un daudz ko citu.

Rīgas Porcelāna muzejā
11.00 – 18.00 notiks “Neatkarīgā darbnīca”, kurā varēs no porcelāna veidot baltās cielavas un Latvijas ģeogrāfisko kontūru, kā arī patriotiskās noskaņās apgleznot porcelāna traukus.
Darbnīcu vada māksliniece Diāna Boitmane.

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”
15.00 skanēs koncerts “Svētpavasaris” ar dziedātāja Jura Vizbuļa, pianistes Agneses Egliņas,
vokālā ansambļa “Putnu dārzs” un kora “Sonore”. Ieeja bez maksas.

Sv. Pētera baznīcā
16.00 sāksies koncerts “Svētī debesīs šo zemi”, kurā piedalās vīru koris “Tēvzeme”, jauktais koris “Medera”, VEF kultūras pils vokālais ansamblis “Momo” (vadītāja Dagnija Kravale). Ieeja bez maksas.

Lielajā ģildē
19.00 skanēs koncerts “Divas Latvijas – urbānā un pastorālā”. Piedalās profesionālais pūtēju orķestris “Rīga”, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, solisti Sonora Vaice un Armands Siliņš, diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Programmā Andra Dzenīša “Urbānā mesa”, Ērika Ešenvalda kantāte “Latvija. Gadalaiku impresijas”. Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kuri saņemami no 24. aprīļa.

5. maijā

Rīgas Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”
12.00 notiks Rīgas pilsētas bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un popgrupu festivāls “Pavasara purenes”.

Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”
12.00 skanēs koncerts “Svētku rīts”, kuru vadīs folkloras kopas “Grodi” un “Garataka”, un sāksies festivāla “Baltica 2015” folkloras kopu skate – koncerts “Mantojums”, kas turpināsies līdz pulksten 18.00
16.00 sarīkojums “Sadziedami mēs bāliņi”, kuru vada folkloras kopas “Vilki” un “Vilcenes”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kopš kura laika 4. maijs ir Neatkarības diena??? Tā varētu saukt 18. novembri. Vēl varētu pievilkt 1991.g. 21. augustu……..Bet 4. maijā tik vien pieņēma, kā rezolūciju par neatkarības atjaunošanu, kaut kad nākotnē…….Bet laikam jau šiem varnešiem svarīgāks ir 4. maijs, jo nav jau atjaunota 18. novembra Latvija, bet kaut kāds surogāts, kurā joprojām, pretēji starptautiskām normām, mudž no kolonistiem, kuriem tagad beidzot ir dots arī latīniskais nosaukums- ” HOMO SOVETIKUS KOLORADOSS” .

Draugiem Facebook Twitter Google+