Mobilā versija
Brīdinājums +13.2°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
20. augusts, 2014
Drukāt

“Neba maize pati nāca” – Brīvdabas muzejā svētdien Maizes godi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šo svētdien, 24. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 12 līdz 16 norisināsies Maizes godi, informē muzeja speciāliste Eva Pētersone-Birzleja.

Būs iespēja iepazīt receptes, gatavošanas, cepšanas un ēšanas tradīcijas no dažādām Latvijas vietām. Šajā dienā muzejs apmeklētājiem piedāvā plašu programmu par graudu apstrādi senos laikos un mūsdienās.

Vidzemes sētā apmeklētāji varēs uzzināt, kā kūla labību rijā, kā mala maltuvē un kā berza graudus ar graudberžiem. Radošo darbnīcu “Uztaisi savu sviestmaizi” organizēs un Vidzemes putras vārīs Latviskā kultūras mantojuma saimniece Ilze Briede. Dziesmas un rotaļas folkloras kopas “Dandari” vadībā.

Zemgales sētā latviskā kultūras mantojuma saimniece Daira Jātniece cienās ar Zemgales virteņiem un Priedes krogs dos iespēju katram uzcept savu pankūkas, kuras varēs degustēt ar cigoriņu kafeju.

Kurzemes sētā mazos un lielos apmeklētājus gaidīs seno spēļu meistars Aldonis Baldiņš.

Priedes krogā varēs baudīt īpašus ēdienus un vērot lauku maizes cepšanu pašu krāsnī, kā arī degustēt un iegādāties maizi no vietējiem Latvijas maizes ražotājiem un cepējiem.

Pievienot komentāru

Andris Keišs, sarkanais paklājs Kannās un nepilsoņu bērni"Skatoties filmu, esi tā pārņemts, ka tikai beigās, uz ekrāna parādoties titriem, atceries, kur sēdi..." Andreja Zvjaginceva filmas "Nemīlestība" pirmizrādi šopavasar Kannās atceras aktieris Andris Keišs
Draugiem Facebook Twitter Google+