×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Nebaro trolli! Un necenties vest pie prāta (40)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Autors – Krišs Krauklis

Viens no hibrīdkara mērķiem ir raisīt cilvēkos nedrošību un bailes. Radīt labilu sistēmu, kurā daudz vienkāršāk ir blefot un manipulēt ar apziņu, jo indivīds, kam izšūpota drošības sajūta, ir vieglāk pakļaujams.

Šim nolūkam lieti noder “trollings”. Termins ir aizgūts no angļu valodas un nozīmē “ķert zivi uz vizuļa”. Savukārt ar vārdu “trollis” skandināvu mitoloģijā tiek apzīmēti neglīti un visādā ziņā nepatīkami radījumi, kas to vien dara, kā grib kādam ieriebt un nodarīt ļaunu. Virtuālajā pasaulē “trollings” un “troļļi” nav saistīti ne ar makšķerēšanu, ne mitoloģiju. Trollis ir provokators. Kāds to dara aiz gara laika, kāds – lai gūtu īslaicīgu mierinājumu savai kompleksu nomocītai dvēselei, vēl kāds – par naudu. Nav noslēpums, ka ir īpaša troļļu kategorija, kurā ietilpst gan brīvprātīgie hibrīdkara ierindnieki, gan arī algotņi. Šāda troļļa uzdevums ir nogalināt diskusiju, izplatīt melus, kurināt neiecietību un naidu.

Ko trollis dara? Raksta aizskarošus, žultainus komentārus par autoru un diskusijas dalībniekiem. Nodarbojas ar demagoģiju. Publicē garus un bezjēdzīgus komentārus (bieži vien “copy-paste”), lai piesārņotu ēteru un padarītu citus komentārus grūtāk ieraugāmus. Nereti lieto CapsLock, proti, raksta ar lielajiem burtiem. Mēdz izlikties par cilvēku, kam nav vienalga (krieviski: неравнодушный человек). Bieži vien raksta nevis attiecīgā resursa valodā, bet krieviski, aizbildinoties, ka viņam tā esot ērtāk. Komentāri ir klaji destruktīvi, tajos netiek analizēta situācija un meklēti risinājumi, bet uzsvērti tiek pausta nostaļģija pēc PSRS un nicīga attieksme pret valsts neatkarību. Iemīļotie “termini”: rusofobija, pinodosi, amerikosi, gejropa, liberasti. Jebkuru naida, demagoģijas un melu izvirdumu trollis piesedz ar savām tiesībām uz vārda brīvību.

Kā cīnīties? Pirmkārt, atgādināt, ka vārda brīvība nenozīmē visatļautību, turklāt tā neatceļ pieklājības normas. Huligāns, kas bļaustās un velta garāmgājējiem aizskarošas piezīmes, tiek savākts un aizvests uz policijas iecirkni. Ja kas līdzīgs tiek darīts komentāros, par to var un vajag ziņot portāla administrācijai. Otrkārt, necensties vest trolli pie prāta. Pārliecināt trolli nav iespējams, jo viņam, atšķirībā no tevis, ir cits uzdevums. Uz troļļa komentāriem var atbildēt, taču ne jau troļļa, bet citu diskusijas dalībnieku dēļ. Tomēr visiedarbīgākais līdzeklis ir viņu ignorēt jeb, citiem vārdiem sakot, nebarot trolli!

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. šogad soctīklos ļoti daudz naidīgu un ironisku krievvalodīgo komentāru par valsts svētkiem. kaut ko tādu nekad agrāk nebiju manījis. dīvaini un bēdīgi. protams, ne visi krievi ir tādi. un tie, kas raksta, ne visi ir troļļi, taču smadzenes ir izskalotas pamatīgi

  • Хотелось бы примеры таких комментариев увидеть, чтобы ваше утверждение не было голословным. Степень ироничности как и степень ненависти вы ведь сами определяете, так сказать, на глазок, измерительного инструмента у вас же нет. Так что, ещё не известно, у кого мозги промыты в большей степени.

 2. Postmodernisms ir izdarījis milzīgu pakalpojumu diktatūrām un populistiskiem režīmiem – relatīvisma ētika ir tik dziļi ieēdusies masu apziņā, ka tās postulāti tiek pieņemti pat sadzīves līmenī: visi melo, visi ir troļļi, visi zog, visi ir slikti, patiesības nav un nav jēgas to meklēt… Te nu žetons “žetonam”
  žetons 17. novembris, 2016 09:45
  komentāri kā ilustrācija tekstam))))

 3. Savādi, ka kremlina “godpilno” titulu var iegūt vieglāk par vieglu:

  1) Kritizē “Vienotību” – kremlins;
  2) Negribi, lai Latviju pārpludinātu trakojoši bēgļu bari – kremlins;
  3) Iestājies, lai pensionāri saņemtu pensijas, kas nav cieņu pazemojošas – kremlins;
  4) Uztraucies, ka sankciju ietekmē cietīs Latvijas lauksaimniecība un zemnieki – kremlins;
  5) Neredzi veiksmes stāstu, jo Latviju pametuši vairāki simti tūkstoši iedzīvotāju – kremlins;
  6) Protestē pret Latvijas jaunatnes debilizēšanu Radio 5, kas propagandēja pornogrāfiju – kremlins;
  7) Saki, ka stāvot uz barikādēm, neviens nedomāja, ka Latvijas valdība ignorēs tautu – kremlins;
  8) Nepatīk, ka Āboltiņa ciniski ņirgājas par pensionāriem – kremlins;
  9) Spried, ka Ukrainā viss nav tik viennozīmīgi, ka tur saskārušās divu lielvalstu ASV un Krievijas intereses – kremlins;
  10) Nevēlies, lai banka “Citadele”, kurā ieguldīta visu Latvijas nodokļu maksātāju nauda, tiktu iztirgota par pāris gadu peļņu – kremlins;
  11) Gribi, lai Latvijā tiktu saglabāta nacionālās valūta lats, lai Latvijai nebūtu jāmaksā par eirozonas valstu kļūdām – kremlins;
  12) Pastāvi uz to, ka Latvijā notiek izrēķināšanās ar varas elitei netīkamiem cilvēkiem, izmantojot Padomju laiku metodes – kremlins;
  13) Domā, ka valsts ekonomikas attīstībai traucē Latvijas politiķu agresīvā rīcība, savas popularitātes vairošanai – kremlins.

  P.S. Lūk, cik viegli tapt par “kremlinu”, tikai jautājums – kas tad īsti ir tie, kuri karina “kremlinu” birkas?

 4. 1) Nedaudz par novērojumiem, kas radušies sastopoties ar troļļiem, kuri ne mazums rosās arī Delfu komentāru sadaļā. Tagad ir modē baidīt visus ar Kremļa troļļiem (kremliniem), kas, manuprāt, pastāv, taču viņu nozīmīgums ir pamatīgi pārvērtēts. Nu vismaz, ja runā par latviešu Delfi komentāru sadaļu. Lai gan ir daži profili, kuru pārstāvji pēc indikācijām varētu atbilst Kremļa troļļu klasifikācijai. Tomēr, ja paseko rūpīgāk, tad izrādās, ka tādi īsti kremlini, visticamāk, ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Turklāt daži no viņiem, šķiet, nav kremlini tradicionālajā izpratnē troļļi. Jo, izskatās, ka tie par saviem komentāriem samaksu nesaņem. Bet, ja “pievelkam aiz matiem”, tad ir viens fanātisks PSRS laiku slavinātājs, kurš liekas dīvains, jo absolūti nekritiski vērtē visu, kas notika PSRS un slavina komunistisko ideoloģiju. Vēl nākas saskarties ar tādu kā lielkrievu šovinistu, kurš cenšas uzspiest apmēram šādu viedokli, ka Latvijai jābūt pateicīgai Krievijai, ka Krievija ir visu varoša, ka Krievija noliks visus pie vietas, tostarp Latviju utt.. Vai šie ir troļļi? Nezinu.

  2) Tomēr tieši kremlinu birkas karina visi, kas paši, manuprāt, kalpo ASV interesēm un, visticamāk, strādā NATO izcilības centrā. Lūk, tur gan tiek ražoti troļļi. Kāpēc tāda pārliecība? Tāpēc, ka viņu darbības veids, izturēšanās, komunikācijas stils, retorika un manipulācijas paņēmieni ir tik tipiski troļļiem, ka nav noslēpjami un spiežas laukā pa visām vīlēm. Saprotu, ka vienkāršam Delfu komentāru lasītājam, kas komentārus lasa neregulāri, ir grūti identificēt NATO izcilības centra troļļus, kas darbojas līdzīgi kā “jenottroļļi”, jo ir no vienas sugas troļļiem, kam skola ir viena un tā pati – ASV propagandas skola. Pieļauju, ka daudzi uzdos jautājumu, kāpēc tāds satraukums par ASV ideoloģijas tiražētāju troļļu aktivitātēm? Un kāpēc ticēt rakstītajam? Sākšu ar atbildi uz otro jautājumu, jo jātic nav nevienam, kurš nav pazīstams un uzticams. Bet, ja domājiet, ka melu un agresīvas propagandas, kas kopā veic nelāgu misiju Latvijā, ir par daudz, ka ASV nav balti un pūkaini, ka amerikāņi vēlas iestellēt smadzenes Latvijas ļaudīm, tad varbūt ir vērts aizdomāties un izdarīt secinājumus?!

  3) Secinājumus par to, kurp mūs kas vēl palikuši Latvijā, ved tik ļoti aktivizējušies troļļi, kas noteikti nekalpo Latvijas interesēm? Jo, kalpot ASV interesēm ne tuvu nav tas pats, kas kalpot Latvijas interesēm. Tāpēc, ka ASV vēlas dēmonizēt Krieviju ar kuru Latvijai ir un būs jāsadzīvo kaimiņos, turklāt ne tikai jāsadzīvo, bet jāveido maksimāli stabilas ekonomiskās saites, jo šobrīd Latvijas ekonomikas veselība ir kritiskā stāvoklī. Tas ir arī sankciju dēļ un tāpēc, ka kara histērijas iebaidīti, investori met Latvijai līkumu. Šeit “paldies” jāsaka gan NATO runasvīriem, gan BBC filmai par Latgali. Kāpēc Krievija Latvijas uzņēmējiem ir tik svarīga? Atbilžu ir daudz, bet viena no tām – tāpēc, ka Krievijas tirgus ir tuvs tirgus, kur Latvijas vārds ir zināms, kur Latvijas nosaukums jau pats par sevi ir brends. Taču nav noliedzams, ka Krievija ne tuvu nav ideāla, ka tajā pie varas ir autoritārs vadonis Putins, ka viņš ir izgājis VDK skolu. Tomēr tā ir Krievijas tautas izvēle iecelt par savas valsts prezidentu Putinu, kura mums Latvijā ir jāciena. Nevis jāķengājas un jākacina kaimiņvalsts, kura pagaidām nav rīkojusies neadekvāti. Savukārt runājot par Ukrainu, der saprast, ka situācija tur un ar Krimu ir izveidojusies tik dramatiska tāpēc, ka Rietumi, rīkojoties pārsteidzīgi, izprovocēja Krieviju uz tādu rīcību, ko paši Rietumi tagad nosoda. Un izmanto, kā propagandas ieroci, lai kultivētu bruņošanās trakumu.

  4) Turpmāk nedaudz informācijas par NATO izcilības troļļu darbības metodēm un manipulācijas veidiem, ko tie izmanto. Pirmais un pats nekaunīgākais veids bija vērojams pašos ASV kalpojošo troļļu uzrašanās pirmsākumos, kad viņu reitingi brutāli tika uzskrūvēt neticamos augstumos, kas izskatījās anomāli un ko pamanīja gandrīz katrs komentāru lasītājs, ja vien nebija akls. Protams, viņi pārcentās un tāpēc krita pamatīgā kaunā. Jo tapa par vispārēju izsmiekla objektu. Tagad situācija ir cita un reitingi, visticamāk, vairs netiek koriģēti. Vismaz tas nav manāms ar neapbruņotu aci. Tomēr kritiskā situācijā, kad radīsies jautājums – Latvijai būt patstāvīgai valstij jeb turpināt kalpot ASV kaklakungiem, viss var mainīties. Un komentāru reitingi atkal var tik “pielaboti”. Tālāk jau sekoja nedaudz izsmalcinātāki paņēmieni, kas tomēr bija domāti to indivīdu smadzeņu skalošanai, kam kritiskā domāšana un loģika nav stiprā puse. Jo tika pielietotas primitīvas metodes. Kā piemēram netīkama oponenta, kas nepakļāvās NATO izcilības troļļu diktātam, vienkārši apsaukāšana vai labākajā gadījumā familiāra uzrunāšana. Ar domu izsist oponentu no līdzsvara vai arī diskusijas gaitu pārvērst par puicisku spēkošanos, kam sekas bija trula un neauglīga saruna, no kuras sausais atlikums bija nulle. Kas arī ir troļļu mērķis – neļaut ievirzīt komunikāciju tādā gultnē, kas varētu novest pie NATO izcilības troļļu saimniekiem netīkama iznākuma.

  5) Jā, gandrīz aizmirsu piebilst, ka sākumā, kad ASV interesēm kalpojošie troļļi pamana kādu komentāru rakstītāju, kas tiem liekas potenciāli bīstams, jo atļaujas izteikties pārāk brīvi un nevēlas akceptēt faktu, ka Latvijai jābūt vai nu tikai Krievijas jeb ASV pakļautībā, jo uzskata, ka Latvija pēc Satversmes ir brīva un neatkarīga demokrātiska republika, tad viņi vispirms pūlas “kaitniekam”, kas apdraud ASV intereses, ieskaidrot, ka viņš ir muļķis un neko nesaprot no lielās ģeopolitikas. Tālāk, ja oponents ir stingra rakstura un pasūta NATO izcilības troļļus bekot vai tur kur pat ķeizars kājām iet, viņi nepakļāvīgo cilvēku sāk bombardēt uzbrūkot lielā skaitā. Tā cenšoties izsist no līdzsvara un nedot iespēju atbildēt uz visiem jautājumiem, uz kuriem patiesībā atbildes pat netiek gaidītas. Jo neviens no troļļiem nemaz nevēlas diskutēt, bet gan viņu uzdevums ir dzīt savu propagandu. ASV propagandu. Tajā pat laikā atbildes, ja tādas ir, tiek izmantotas, lai no tām izvilktu no konteksta izrautus citātus, kurus pārcitējot (kas ir viena no troļļu galvenajām pazīmēm) veidotu absolūti greizu priekšstatu par apkarojamo personu.

  6) Nākamais solis ir čekas laikiem atbilstošs gājiens, jo komentētājam, kurš ir izrādījies netīkams NATO izcilības troļļu saimniekiem no ASV, tiek piekarināta birka. Visbiežāk “kremlins”, bet ir arī variācijas. Doma ir sekojoša – ja melus atkārto simtiem reižu, daudzi tos uztvers kā patiesību. Respektīvi – birka “kremlins” garāmejošam komentāru lasītājam asociēsies ar NATO izcilības centra troļļu upura profila niku. Tā sacīt – melnais darbiņš izdarīts un ASV interesēm kalpojošais trollis aplaimots dodas saņemt savu ikdienas devu colas un burgeri. Ja šis paņēmiens nav efektīvs, jo ir grūti piekarināt “kremlina” birku patiesiem Latvijas patriotiem, kam ir gan nepatika pret PSRS laikiem, gan dusmas uz čeku, gan vēlme redzēt Latviju pārtikušu un pilnu laimīgiem ļaudīm, kas dzīvo draudzīgi savā starpā un nelien lamāt kaimiņus, gan arī loģiska nepatika pret jauniem saimniekiem, ASV, kas Latviju padara par militāristu poligonu, tad tiek izmests pēdējais “cerību” āķis un komentāru rakstītājs tiek nodēvēts par grafomānu.

  7) Jo, redz, jārada priekšstats, ka par Latvijas brīvību un neatkarību no ASV diktāta, no Krievijas patvaļas, no Briseles regulām var iestāties un rakstīt par to komentārus, kas garāki par vienu teikumu, vien grafomāns. Un neviens cits. Tātad tiek aicināts nepievērst uzmanību rakstītā saturam, bet gan tam, ka “speciālists” (kurš pasteidzies pirmais uzvilkt balto halātu) ir noteicis diagnozi oponentam. Tas jau nekas, ka “speciālists” ir vienkāršs NATO izcilības centra trollis, kurš ir apmācīts pēc iespējas vairāk un neatlaidīgāk diskreditēt ASV ideoloģijai nepakļāvīgos cilvēkus, kas ir pārraugāmo ASV ģeopolitisko interešu zonā. Zonā, kas ir pārņēmusi faktiski pusi, ja ne vairāk pasaules. Jo ASV varas kliķe, saprotot, ka pat ASV, kas bruņojumam atvēl milzu līdzekļus, kas ir neskaitāmas reizes lielāki par tiem, ko bruņojuma atvēl citas valstis, tostarp Krievija, saprot, ka nav ekonomiski lietderīgi ar militāru spēku okupēt citas valstis, un tas arī izskatās ļoti amorāli. Tāpēc tiek iets ne mazāk efektīvs ceļš, kurš ir vienkāršāks par vienkāršu, jo vajag vien vasaļu valstī nodibināt ASV lojālu politiķu vadību. Un tālākais jau ir tikai tehnikas jautājums. Jo tajā valstī, kur saimnieko ASV iztapoņas, tiek realizēta tikai un vienīgi ASV interesēm atbilstoša politika.

  8) Turpinot tēmu par NATO izcilības centra troļļu metodēm, nākas pakavēties pie viena no izplatītākajiem paņēmieniem, kuru šie pielieto, lai pūstu miglu acīs komentāru lasītājiem, kā arī, lai maksimāli ierobežotu netīkama oponenta viedokļa izplatību. Šie ASV sulaiņi veic izkopējumus no oponenta uzrakstītā komentāra, kuram tad pievieno savu īso komentāru, kas ir radīts viņu propagandas uzturēšanai. Pirmajā acu uzmetienā it kā nekas sevišķs, taču šī ir vienkārša metode, kā no vienas puses radīt priekšstatu par viņu rakstītu apjomīgu komentāru (bet štrunts par to), bet no otras puses apzināti no konteksta tiek izvilkts viens vienīgs citāts, kurš tad tiek apspēlēts, kā izdevīgāk ASV ideoloģijas propagandistam. Piemēram, pat ja, minot gan piemērus, gan izdarot secinājumus, tiek rakstīts gan par Krievijas, gan ASV propagandas kaitīgo ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju prātiem, tad NATO izcilības centra trollis ignorēs to, ka tiek kritizēta arī Krievija, bet kvieks, ka netaisnīgi tiek apmelotas ASV! Tātad trollis, izliekoties neredzam to, ka ir kritizēta arī Krievijas propaganda, citēs frāzi, kas kritizē ASV, un bauros, ka “kremlins” zākā labās ASV. Absurds, bet darbojas. Vēl jo vairāk, ja daudzi komentāru lasītāji lasa vien komentārus, kas nav garāki par dažiem teikumiem.

  9) Kas atkal ir nākamā tēma, kas tiek izmantota ASV līdzskrējēju darba metodikā. Jo kā jau minēju vienā no saviem iepriekšējiem komentāriem, tad ASV propagandas mērķis ir radīt informatīvo kairinājumu, ko izsauc ziņa, kas izplatīta propagandas ietvaros. Tāpēc, jo īsāks un vienkāršāks ir propagandas sauklis, jo tas ir iedarbīgāks uz vidusmēra cilvēku, kas nemīl ilgi domāt un analizēt. Un tādu vidusmēra cilvēku Latvijā un jebkurā citā valstī, tostarp ASV, kā arī Krievijā, ir vairākums. Bet tas ir tikai normāli, jo visi nevar vienkārši atļauties kritiski un analītiski vērtēt informāciju, kas tiek brutāli gāzta virsū viņu smadzenēm. Jo laiks, kas paliek domāšanai par politiku, par propagandu, ģimenes cilvēkam, kam jāuztur ģimene un jāatpūšas no darba, ir tik neliels, ka gribot negribot politikas analīze paliek politikas ekspertu, pētnieku un vienkārši entuziastu prioritāte. Tāpēc veicot mērķtiecīgus īsus un asus dūrienus, tiražējot trulu propagandu ASV kalpojošie troļļi rada to informatīvo kairinājumu, kas viņuprāt tiem ir izdevīgs, lai iestellētu Latvijas ļaužu smadzenes “pareizajā” stāvoklī.

  10) Principā NATO izcilības centra troļļi un citi ASV iztapoņas grib maksimāli dezinformēt sabiedrību, cenšoties ierobežot jebkurus citus informācijas avotus, bet, ja tas nav iespējams, tad padarīt citus informācijas avotus par neuzticamiem un absolūti melīgiem. Jeb arī pozicionējot tos, kā kaut kādus nenopietnu ziņu nesējus, kuri vienkārši nav īsti gudri. Tāpēc arī viņu uzdevums ir par katru cenu panākt, lai apkarojamais oponents, kurš nepūš ASV stabulē, tiktu ar jebkuriem paņēmieniem neitralizēts. Viņu tāpēc var apsaukāt, karināt birkas, psiholoģiski iespaidot, netieši (vai pat tieši baidīt), apmelot, zākāt, pierakstīt viņam izteikumus, kurus tas nekad nav paudis, pasludināt par Latvijai zināmu naidīgu personu (lai gan tie ir absolūti meli), pazemot utt.. Faktiski metodes ir līdzīgas čekas laiku metodēm, jo ir skaidri redzami centieni mēģināt ASV kritizētāju, padarīt no ASV kritiķa par Latvijas ienaidnieku, kas loģiski spriežot nu ne pavisam nav viens un tas pats. Jo ASV interešu sfērā Latvijas neatkarība un brīvība bija formāli svarīga tikai tobrīd, kad tas bija vajadzīgs Aukstajā karā ar PSRS. Bet reāli Baltijas valstis brīvību neatguva pēc ASV palīdzības, bet gan pēc puča Maskavā kraha, kas deva neticamu iespēju arī Latvijai reāli (gan uz brīdi, jo nu esam Briseles kalpi) atjaunot neatkarību.

  11) Pie augstāk minētā der piebilst, ka mūsu “lielie draugi”, ASV, vispirms nogaidīja kā PSRS beigsies pučs, un tikai 1991.gada 2.septembrī, un tika pēc tam, kad Jeļcins 24. augustā parakstīja dekrētu “Par Latvijas Republikas valstiskās neatkarības atzīšanu, arī atzina Latviju par neatkarību atguvušu valsti un atjaunoja ar Latviju diplomātiskas attiecības, lai gan, piemēram, Islande un Dānija to bija izdarījušas jau attiecīgi 22. un 24. augustā! Tā lūk, ASV nebūt nesteidzās sumināt Latvijas neatkarību, bet vēroja, kas tad īsti notiek ar PSRS, kas tur ņems virsroku, jo varbūt nāktos samierināties ar to, ka puča organizētāji pārņem varu, kas, pateicoties demokrātiski noskaņotiem maskaviešiem (kurus “demokrāti” pēcāk pievīla), par laimi neizdevās. Atvainojos, ka sanāca tāda neliela atkāpe no tēmas pa troļļiem, kas darbojas ASV labā, taču tas, kā Latvijas uz brīdi atguva neatkarību un kā tobrīd, kad Baltijas valstu liktenis vēl nebija izšķirts, uzvedās ASV tomēr ir ļoti zīmīgi, ja vēlamies gūt pilnīgāku ainu arī par NATO izcilības centra troļļiem.

  12) Vēl jāpievērš uzmanība pāris paņēmieniem, kurus izmanto NATO izcilības centra radījumi, kas pēc zināma algoritma nomaina viens otru pie “darba galda”. Jo tas nu gan ir jāatzīst, ka, saprotot, ka zemais intelekta līmenis tiem, kas ir ar mieru nodot Latviju un kalpot ASV interesēm, nedos iespēju tiem ticami notēlot vairākus komentētājus, rakstot no dažādiem profiliem, NATO izcilības centra vadība darbā nolīgst pietiekami daudz un dažādu troļļu. Kuru piederību vienai sugai gan atklāj viņu trafaretā uzvedība, rakstības stils, melīgums, provocēšanas tieksmes, nevēlēšanās diskutēt produktīvi un vēl daudzas citas īpašības. Turklāt ASV pielīdēji var būt arī krustojums ar vispārzināmajiem “jenotroļļiem”, tāpēc, ka tieši vai pakārtoti saimnieks un naudas devējs tiem ir viens un tas pats – ASV. Jā, tātad vēl viens no paņēmieniem, kā diskreditēt jebkuru Latvijas patriotu, kam rūp Latvijas, nevis ASV intereses, ir, saprotot, ka tēls ir pozitīvs, atrast vai izdomāt kaut niecīgāko darvas pilienu pretiniekā, lai to tad celtu uz pjedestāla un pasludinātu par vienīgo īpašību, kas pārmāc simts citas pozitīvās.

  13) Ja ASV pakaļskrējēju troļļiem nākas attaisnot ASV sadarītās cūcības un nelietības uz pasaules, tad atkal tiek pielietots tas pats “darvas” piliena princips, tikai šoreiz jau spoguļattēlā. Respektīvi – tiek izcelts tikai viens pozitīvs moments par ASV, bet par simtiem, tūkstošiem negatīvu, kas ir uz to pašu ASV sirdsapziņas, netiek minēts ne pušplēsta vārda. ASV kalpojošie troļļi nesmādē arī pērkamu mediju, fiktīvu “ekspertu” un angažētu “speciālistu” atzinumus, lai radītu nopietnāku priekšstatu par savas ideoloģijas patiesumu. Nereti šie “eksperti” un “speciālisti” ir tikpat lēti pērkami kā komentāru troļļi. Troļļi, kalpojošie ASV, izplata arī absolūti neloģiskus komentārus, jo, vairums gadījumos nespējot kompetenti atbildēt uz oponenta komentāru, tie panikā (vai apzināti, jo tā tiem mācīts) izmet jebkuru komentāru, kam principā nav nekāda sakara ar diskusiju, bet kurš ir pēc savas būtības ir neapgāžams fakts. Nu, piemēram, runājot par ASV sadarītajiem briesmu darbiem, NATO izcilības trollis – atbildot raksta: “Bet Zeme riņķo ap Sauli”. Tā cerot izvairīties no sagrāves diskusijā, kā arī paredzot, ka neviens jau tik skaidri zināmam faktam, kas ir neapgāžams, mīnusus neliks.

  14) Vēl NATO izcilības centra aktīvisti-troļļi ir mācīti uzbrukt grupā, uzdodot oponentam jautājumus, uz kuriem paši troļļi atbildes nebūt negaida, taču tādā veidā viņi godprātīgu sarunu biedru grib nokausēt, bet mazāk pieredzējušu – vienkāršu cilvēku, kas savā naivumā uzsācis sarunu ar apmācītiem troļļiem, iedzīt strupceļā, cerot, ka jautājumu krustugunīs tas apmulsīs. Tāpēc visiem, kas nevēlas “barot” troļļus, iesaku ar viņiem neiesaistīties garās un bezjēdzīgas diskusijās, ja vien nav prieks un spējas turēt garum garo maratonu, kura laikā priekšrocības nav tam, kurš izsakās loģiski un pamatoti, bet tiem, kas tiražē trulas muļķības. Jo vienkāršs komentāru lasītājs pamatā nelasa garas diskusijas, tāpēc paliek propagandas uzkurināti muļķi, kas gūst kaifu no NATO izcilības troļļu jēlajiem komentāriem. Katram notikumam ir savi cēloņi un sekas, kuras zinošam cilvēkam nav grūti atšķirt un identificēt, taču NATO izcilības centra troļļi apzināti jauc sekas ar cēloņiem un otrādi, lai maldinātu komentāru lasītājus. Kas šiem nereti arī izdodas, jo cēloņsakarību ķēdītes izprašana, bez loģiskās domāšanas, daudziem ir tumša lieta.

  15) Nākamais ASV interesēm kalpojošo troļļu paņēmiens ir skaldi un valdi metode, kuras ietvaros tiek sanaidoti, piemēram, latvieši ar krieviem, ticīgie ar neticīgajiem, bagātie ar nabagajiem, pensionāri ar bērnu vecākiem, mediķi ar skolotājiem. Un tā līdz bezgalībai, jo vienmēr var atrast grupas, kuras sanaidot. Un tad uz šī naidīguma fona ir daudz vieglāk sludināt savu “patiesību”, ASV ideoloģiju un tā tālāk. Vēl pašā nobeigumā var piebilst, ka pie propagandas metožu klāsta, ko izmanto ASV līdzskrējēji troļļi var pievienot šādus paņēmienus. Piemēram, faktu noklusēšanu, maldināšanu, vidusmēra cilvēkam nezināmu svešvārdu izmantošanu, minējumu un pieņēmumu attēlošanu par notikušiem faktiem, necienīgu un nodevīgu personu slavināšanu, jēgas sagrozīšanu, terminu falsificēšanu, pretinieku kariķēšanu izmantojot jēlības un nekrietnus apmelojumus. Vai arī tiek izplatīti siloģiski secinājumi, piemēram, pirksts ir loceklis un kāja ir loceklis, tāpēc pirksts ir kāja un kāja ir pirksts. Tāpat troļļi pielieto paņēmienus, kas ir absurdi pēc būtības, piemēram, izvirza hipotēzi, ka oponentam ir problēmas ar psihi, savukārt, ja tiem, atbildot, pajautā – kā ir ar viņiem pašiem, tie krīti histērijā un brēc, ka ir apmeloti.

  16) Nu, uz šo brīdi tas arī ir viss. Ja kādam šķita par garu, bet viņš izlasīja rakstīto līdz beigām, varu pateikt tikai lielu PALDIES. Un aicināt jebkuru mazāk ietekmēties no troļļiem un propagandas avotiem, bet vairāk lasīt gudras grāmatas (ko pats gan regulāri vairs nedaru, jo laiku aizņem komentāru rakstīšana), uzklausīt autoritātes, kas nav pieķertas melojam, kā arī vērot un analizēt visu, kas redzams un dzirdams. Bet kritiski un ar aizdomām, jo citādi sanāks tā, ka latvieši (gan ne visi) spēja pretoties PSRS laiku propagandai, bet tagad, kad mums būtu jāuzelpo brīvi un pilnu krūti svaiga gaisa, mēs esam kļuvuši par upuriem ASV lienošajai propagandai.

  • Sveicu cilvēku444 kā superkremlinu ! Putina nacistu propagandistu armijā esat varens prettanku mīnu licējs.”Tanku” lomā izvēlējāties latviski lasošos LA.lv inteliģentos komentāru lietotājus.Liela brēka,maza vilna.

 5. Vecā atziņa, ka barbari uzveic intelektu (Romas sabrukums) mūsdienu atspoguļojums, proti, barbari nelasa interneta lapas un neinficējas ar trolismu. 🙂

 6. komentāri kā ilustrācija tekstam))))

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un arī lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”

  Un, arī: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.” 😉

  =======

  Mediju ziņa: “Cilvēku, kurš mēģina parādīt ačgārno lietu kārtību Latvijā, šajā “valstī” ir ērti un parocīgi, arī savus mazvērtības kompleksus veldzējoši, apvainot visos nāves grēkos. Inkriminēt viņam patriotisma trūkumu vai korupciju, piedēvēt atkarību no oligarhu, no krievu, no žīdu naudas. Apvainot klajā cinismā un vulgārumā, apzinātos mēģinājumos iedzīt tautu depresijā un bezcerībā. Uzstādīt gara kaišu, “atkarību” u.c. taml. “noviržu” diagnozi. Vai vienkārši publiski prasti nogānīt, publicistiski ignorēt, klaji PRETLIKUMĪGI CENZĒT, falsificēti “tiesiski sankcionēt” vai vispār “apklusināt” un tamlīdzīgos veidos “audzināt”… Jābrīnās, kādēļ joprojām labticīgie tautieši šodienas dižķibeles apokaliptiskajās konvulsijās nevaino šos “ciniskos klaigātājus” – kā “disidentiski orientētus tipus”, kuru Patiesības vārds tomēr, kā izrādās, pat vēl līdz šim nav spējis nomaitāt visu šo mūsu labiešu, gudro galvu, cūkģīmju etc. gaišos un paliekošos tēlus “vaukšķu un reņģēdāju pūļa” masu apziņā?…” (aptuvena citāta autors: žurnālists un publicists Aivars Tarvids, publikācija “Veltā patiesība.”, 31.07.2009.)
  —–
  .
  Šeit (Muļķu Zemē, t.i.).
  ( iz “O.M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 2004. gads )
  .
  Šeit svētuļi – bez Dieva,
  Un “ticīgie” bez lūgsnas,
  Šeit “viena trekna rieva”,
  Un “domātavā”… (plūksnas).
  .
  Šeit miljonus var laupīt,
  Un ‘SILES biedros tusēt’,
  Šeit sīkgrašus var taupīt,
  Un ‘pāķos’ nīkstot klusēt.
  .
  Šeit “prezidentos” ie(k)līst,
  Var, ‘ziepējoties’ “zaļi”,
  Šeit “vaukšķiem” ‘veša piesvīst’,
  Kad “valsti” ‘stūrē švaļi’.
  .
  Šeit “karakalpus” fraktē,
  Lai “misijās” šos dzītu,
  Šeit PATIESĪBU slaktē,
  Ar FALŠU “miera” mītu.
  .
  Šeit “likumi” priekš pašiem,
  Tiek “ķēķī” ‘samuļļāti’,
  Šeit “pūļa lupatlašiem”,
  Liek ‘pieliekties uz drāti’.
  .
  Šeit “struktūras” ‘ņem priekšā’,
  Pēc “shēmas”, angažēti,
  Šeit “orgāni” ‘dod iekāš(s)’,
  Kad “panti” ‘piemeklēti’.
  .
  Šeit nauda ‘nepareiza’,
  Pērk “tiesnešus” bez goda.
  Šeit “taisnā” tiesa greiza,
  Triec Temīdu ‘uz poda’.
  .
  Šeit “tiesībsargu” ‘mentiem’,
  Tiek “granti” ‘iedalīti’,
  Šeit notiesāt (par ‘centiem’),
  Var ‘reņģēdājus’, “glīti”.
  .
  Šeit ienīst “disidentus”,
  Kas “kūda glupo Tautu”,
  Šeit uzrīda tiem ‘mentus’,
  Lai “b(ļ)aurus” plosot kautu.
  .
  Šeit ķērc par “hibrīdkaru”,
  Un ZOMBĒ propagandu,
  Šeit (p)ielūdz “jeņķu” varu,
  Un “sabiedroto” bandu.
  .
  Šeit kviec, ka “krievi nākot!!!”,
  Jau gadiem “ilgtspējīgi”,
  Šeit cer, ka NATO sākšot,
  Drīz karu, “sadraudzīgi”.
  .
  Šeit “euro buferzōnā”,
  Grab tanki (“šrotā” pirkti),
  Šeit OKUPANTIEM fōnā,
  Rukšķ “patrEJoti žirgti”.
  .
  Šeit “troļļi virtuāli”,
  Tiek ‘fraktēti pa lēto’,
  Šeit zombētie vemj sāli,
  Uz Dvēselēm, kas rēto.
  .
  Šeit cena Sirdsapziņai,
  Ir ‘polšs’ un blašķe alus,
  Šeit maksā “plašsaziņai”,
  Lai ‘sabāž dūņās galus’.
  .
  Šeit “pūlim” sen ‘pie kājas’,
  Ko ‘ļerzā’ “varas balsti”,
  Šeit ļaudis pamet Mājas,
  Un mūk uz svešu valsti.

  Šeit “valsts” uz savu Tautu,
  Spļauj, apņirdzoties skaļi,
  Šeit nav (?), kas pretī bļautu =
  Zeļ MUĻĶU zeme, zaļi…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 8. Nu mulku zeme:D noraksturojat pasi sevi-sorosa prost..tas.Kad jusu saimnieku arestes un vairs ne1 jums ne naudinju nemaxas ,ne aizsargas ka jus tixiet gala pasi, bezsmadzenju darzeni?Jus taks pasi cilveki saraus pa gabaliem par provokacijam,dezinformaciju un propagandu ka jus no cilvekiem pataisijusi par totaliem mulkiem.Tadus murgus raxtit.Es saprotu ka jus esat totalitaras valstis bet ir tads jedziens ka demokratija un varda briviba.Un otrkart ja cilveku kas pasaka taisnibu saukt par trolli tad prieks manis trollis ir kompliments. Daudz labak neka ltv1 skatitajs vai Baltijas mediju ticetajs.

 9. Tā pirmā rindkopa 100% atbilst mūsu valdībai.

 10. Pilnīgi precīzi !!!!!!!!!!,tieši šādi darbojas režīma troļļi!

 11. Bija TV pētījums par troļiem.
  Izrādījās, ka naciķiem tuvās aprindās no tiesl min. darbiniekiem uztur veselas troļļu armijas, ko pat bez maz vai gatavi pēc vajadzības aizdot citiem interesentiem, gan ne tikai politiskajiem pretiniekiem.
  Daži tika uzaicināti uz viltus intervijām un atklājās, ka par nožēlojamiem grašiem ir gatavi troļļot un aiz sava pārspīlētā nacionālisma to arī dara.
  Tādi nodara milzīgu kaitējumu, jo sēj sabiedrībā nesaskaņu un naida sēklu!

  • Trollis arī nezina jēdzienu nozīmi. Piemēram, izskaidro, kas slikts ir nacionālismā?

   Nacionālisms ir etniski konservatīva politiska ideoloģija, kas pirmajā vietā stāda nācijas identitātes konceptu. Nacionālisms var ietvert gan nācijas identitātes un vērtību aizsardzību, gan savas nācijas stādīšanu augstāk par citām. – Kā redzams no skaidrojuma, tad tas kā to vērtēt ir atkarīgs no tā ko tas ietver konkrētajā gadījumā. Troļļi parasti izceļ tikai visu negatīvo neanalizējot pēc būtības. Neizprotams ir arī troļļu naids pret liberālismu, jo tieši tas garantē viņiem vārda brīvību un tiesības. – Bet varbūt šie slimnieki paši apzinās to cik kaitīgi ir sabiedrībai, bet nespēj sevi nekādigi savaldīt un tāpēc liberālismu uzskata par graujošu, jo tas dod tiem tiesības un vārda brīvību.

   • “Trollis arī nezina jēdzienu nozīmi. Piemēram, izskaidro, kas slikts ir nacionālismā?”
    Nekas!
    Tomēr nacionālsociālisms pēc būtības ir labāks!

 12. tūdaliņi vispār izvairās no diskusijām, vel jo vairāk argumentētām, jo vairāk par apsaukāšanos un lamāšanos netā neuzko nav spējigi

 13. labais! re kā sarosījušies

 14. Vai nav par daudz goda vienam šeit visiem zināmam personāžam?

  • 7 kraukļi mēģināja sēt nedrošību un bailes. Noder pārlasīt Raiņa “Zelta zirgs”!
   KRAUKĻI: PIRMAIS:Tā ir bijis, tā i paliks – kra!
   OTRAIS: Aizmigsi uz mūža laikiem – kra!
   TREŠAIS: Dienas dienās, gadi gados – kra!
   CETURTAIS: Septīts gads, kur modinātājs! – kra!
   PIEKTAIS: Septīts ies, nāks septiņdesmits – kra!
   SESTAIS: Velti cerē, cerētāja – kra!
   SEPTĪTAIS: Ziema, sala, tumsa, gals – kra! kra! kra!
   (Visi septiņi smejas ķērkdami.)

 15. re, kaa vecais trollis nenotureejaas un saaka, kko rakstiit, ka vinjsh nav vainiigs. Daudzi zina par kuru komentaaru ir runa 🙂

 16. “Aiz manis stāv zvaigznes. Ko tu man padarīsi?!” Rainis.
  Ar Raini, latviešu strēlniekiem, Kr. Valdemāru, Lāčplēsi, latvju dainām un tautas dziesmām – nekādi troļļi u.c. kraukļi nav bīstami. Iesim pa savu izvēlēto ceļu, un lai citi cilvēki runā un raksta, ko vien grib!
  “….Cauri / sirdīm mums / Lauztās priedes augs ,/ Jaunā gaitā mūs / Jauni rīti sauks.
  Tālāk mūžībā / Dziedot iesim mēs, / Mūžam gaismas pils / Kalnā gavilēs.” Manai Dzimtenei.

 17. Автор пошла дорогой Отто Озолса. Так и хочется сказать: верной дорогой идёте, товарищь! Возникает вполне закономерный вопрос. А если сам автор пишет оскорбительные и желчные статьи и сам занимается демагогией, то кто тогда он сам по той же градации?! Троль пропагандист! «A la guerre comme à la guerre!» Без обид, мадам.

  • Krišs Krauklis:”Viens no hibrīdkara mērķiem ir raisīt cilvēkos nedrošību un bailes. ”
   =================================================================
   И тот, кто с песней по жизни шагает,. тот никогда и нигде не пропадёт!
   “Чёрный ворон, чёрный ворон, / Что ж ты вьёшься надо мной, Ты добычи не дождёшься,
   Чёрный ворон, я не твой. / Ты добычи не дождёшься, Чёрный ворон, я не твой.”
   Народная песня из к/ф «Особенности национальной охоты»

   • Ваше увлечение советским кино достойно похвалы. Кинофильм «Весёлые ребята» с Леонидом Утёсовым и Любовью Орловой – это мировая классика.
    У меня, к сожалению, в душе другие песни: «Не для меня прийдёт весна, не для меня Дон разольётся, и сердце девичье забъётся с восторгом чувств не для меня.» Всё, отбегался, отплясался…

  • Tu jau mums te pazīstams trollis. ja jau mīli lasīt latviešu mēdijus, tad dīvaini, ka neesi vēl iemācījies latviski rakstīt jeb tev tā ir ērtāk…?

   • Jūs maldāties, es protu rakstit latviski, bet es rakstu krieviski pricipa pēc. Lai jums nav aizmirst par tā esamību Latvijā.

    • Raksti vien sava prieka pēc, krievu tekstus es vispār nelasu. Pietiekoši padomijas laikos bija tie ķeburi jāburto.

     • Да господи боже мой, не читайте! Вас никто и не заставляет. Тоже мне, уникум нашелся.

    • principa pēc lojāls pedgogs

     • Это вы про кого сейчас? Вас то лояльность каким боком касается? Скакать надоело, так решили стукачеством заняться?

    • Perfekti komentari. Precizi raksturoti trolli rakstaa. Ari rakstishana krieviski. Trolli var ari atpazit del gramatikas kludam. Neviens trollis nemak labi latviski. 🙂 ari Jus nee

     • Вот именно из-за таких, как вы и не хочется писать по латышски. Грамматика это последний аргумент в споре любого отмороженного патриота, такого как вы, при полном отсутствии других доводов. Глупость, написанная на даже на совершенно грамотном и литературном латышском языке, не перестаёт от этого быть глупостью! Особую пикантность вашему комментарию про ошибки в латышском языке, придаёт отсутствие в тексте специальных латышских символов. Это говорит об отсутствии в вашем компьютере латышской раскладки клавиатуры, и скорее всего, сами вы физически находитесь за пределами вашей родины.

    • Daži gadi un aizmirsīsim. Jau tagad daudzi nezin.

  • Why do you stink?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+