×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

Nedēļas beigās Vidzemē sāksies pali

Foto-LETAFoto-LETA

Lietus un strauji kūstošs sniegs tuvākajās diennaktīs izraisīs ievērojamu ūdens līmeņa kāpumu daudzās Latvijas upēs, īpaši Vidzemē, prognozē sinoptiķi.

Šīs nedēļas beigās Vidzemē sāksies pali – parādība, kas raksturīga pavasarim. Straujākais ūdens līmeņa kāpums Vidzemes un arī Latgales upēs gaidāms svētdien un nākamās nedēļas sākumā.

Kurzemes un Zemgales upēs ūdens līmeņa paaugstināšanās jau sākusies pirms dažām dienām, piemēram, Bārtā ūdens līmenis cēlies par vairāk nekā 70 centimetriem. Kurzemē un Zemgalē sniegs jau lielākoties nokusis, arī īpaši stiprs lietus netiek prognozēts, tādēļ ūdens kāpums nav gaidāms liels.

Savukārt Vidzemē un Latgalē ir visai daudz sniega, turklāt saskaņā ar “Global Forecast System” prognozi naktī uz svētdienu gaidāms spēcīgs lietus, līdz ar to ūdens līmenis daudzās upēs celsies ievērojami, visvairāk tajās upēs, kas sākas Vidzemes vai Alūksnes augstienē.

Tostarp 20.novembrī Amatā ūdens līmenis varētu pakāpties pietiekami augstu, lai upe būtu sekmīgi laivojama.

Pēdējo dienu laikā Latvijas ziemeļaustrumu daļā izveidojās līdz šim biezākā sniega sega šajā sezonā, tostarp trešdienas rītā Gulbenē sniega dziļums sasniedza 20, Alūksnē – 22 centimetrus. Patlaban sniegs lēnām kūst, tuvākajās diennaktīs tas notiks strauji.

Rīga +11.0
Alūksne +7.5
Daugavpils +7.4
Saldus +9.7
Liepāja +13.1
Jelgava +9.0
Ventspils +14.0
Limbaži +9
Madona +5.5
Rēzekne +7.1

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.0
Alūksne +7.5
Daugavpils +7.4
Saldus +9.7
Liepāja +13.1
Jelgava +9.0
Ventspils +14.0
Limbaži +9
Madona +5.5
Rēzekne +7.1
Draugiem Facebook Twitter Google+