×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: “Bada spēles”- gladiatoru cīņas tiešajā ēterā

badaspeles_7

Par “Bada spēļu” komercpotenciālu nebija ne mazāko šaubu – veidota pēc Sūzenas Kolinsas bestselleru sērijas motīviem, šī filma jau iekļuvusi rekordistu listē ar pirmās nedēļas ieņēmumiem, un maz ticams, ka Gerija Rosa piedzīvojumu filma tik ātri apstāsies cīņā pēc nākamiem rekordiem, jo ir interesanti, un žanra robežās “Bada spēles” ir profesionāli nostrādāts izklaides projekts, kam gaidāmi turpinājumi.

 

Sešpadsmit gadus vecā Katnisa ir gana pieredzējusi, lai saprastu, ka viņas mazajai māsai, kura izvilkusi liktenīgo lozi uz Kapitola rīkotajām, ikgadējām “Bada spēlēm”, nav ne mazāko izredžu izdzīvot, tāpēc viņa brīvprātīgā kārtā dodas uz Panamas galvaspilsētu, lai stātos vienā ringā ar 23 citiem spēles dalībniekiem, no kuriem katram ir skaidrs – uzvarētājs būs viens! Taču meitenes pievilcība un tiešā izturēšanās maniere pārliecina ne vienu vien, savā pusē iegūstot bagātnieku simpātijas, kas vēlāk pārvēršas par krietnu atbalstu nevienlīdzīgajā cīņā par izdzīvošanu, kur briesmas sagādā ne tikai pretinieki, bet arī spēles radošās komandas fantāzijas lidojums.

Protams, kā jau bija gaidāms, “Bada spēļu” virzienā tiek mests ne viens vien akmens, un to darīja jau arī attiecībā uz romānu, kas aizņēmies atsauces uz grieķu mītu par Tēseju, Irākas asinīm, Senās Romas gladiatoru cīņā un, protams, realitātes šoviem, kā arī Amerikas degradētās sabiedrības viduvējo morāli – dodiet mums izklaidi un asinis! Gerija Rosa filmas gadījumā ir vēl viens akmens – pārāk lielā līdzība ar japāņu futūristisko kinofilmu “Karaliskā cīņa”, kuras centrā arī ir jaunieši, kas, nomesti uz vientuļas salas, ir spiesti cīnīties uz dzīvību un nāvi. Taču, protams, šajās kinofilmās netrūkst atšķirību, un jo īpaši “Bada spēļu” radošās grupas virzienā tiek raidīti komplimenti par izvēli uz lielā ekrāna neatklāt grafisku un asiņainu vardarbību, tādējādi pasaudzējot vārīgāku skatītāju nervus un pasargājot no iespējamiem murgiem naktī pēc filmas noskatīšanās. Taču ar laipnībām vien neiztikt, ja vēlies glābt savu ādu, un tieši tāpēc Katnisa, kuru atveido pirms dažiem gadiem “Oskaram” nominētā Dženifera Laurensa, cīnās līdz galam, kas, kā noprotams, nav nekādas beigas, jo “Bada spēļu” sērijā ir vēl divas grāmatas, ko ieplānots ekranizēt, tādējādi Kolinsas romānu padarot par, iespējams, 21. gadsimta veiksmīgāko franšīzi un no karaļu vietas nogāžot gan Hariju Poteru un viņa kompāniju, gan baltādaino un ledaino vampīrpāri no “Krēslas”.

 

Būtiskais

“Bada spēles”/”The Hunger Games”, ASV, 2012.

Režisors: Gerijs Ross

Lomās: Dženifera Laurensa, Džošs Hačersons, Liams Hemsvorts, Vūdijs Harelsons, Elizabete Benksa, Donalds Sazerlends, Stenlijs Tuči, Tobijs Džonss, Vess Bentlijs un Lenijs Krevics.

No 13. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+