×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: ”Meklēju draugu pasaules galam”

mekleju_draugu_72

Pasaules gals, apokalipse, milzīgs asteroīds, kas neapturami tuvojas Zemei un draud nogalēt visu dzīvo radību… Kaut arī izklausās pēc kārtējā trillera, šī katastrofa kļuvusi par iedvesmu romantiskai filmai „Meklēju draugu pasaules galam”, kur divi pavirši pazīstami cilvēki dodas ceļā, lai jau drīz saprastu, ka lemti viens otram.


 

Dodža dzīve īpaši neatšķiras no apkārtējo dzīvēm – viņam ir stabils darbs, sieva, mājīgs dzīvoklis un zināmas cerības uz nākotni, ko pilnībā atņem ziņa, ka Zemei tuvojas milzu asteroīds, kas no planētas virsmas noslaucīs visu dzīvo. Protams, visa Amerika krīt panikā un cenšas nokārtot savus rēķinus ar pagātni, un beidzot atklāj to, kas palicis nepateikts, taču Dodžam ir jātiek galā ar vēl vienu pārbaudījumu. Pēc tam, kad viņa vadītajā automašīnā ietriecas pašnāvnieks, viņa sieva aizbēg, kā vēlāk noskaidrojas, pie sava mīļākā, un viņš paliek viens, lai, veroties senās fotogrāfijās, arvien biežāk pieķertu sevi domājam par sievieti, ko reiz mīlējis un tā arī neuzdrošinājies bildināt. Pat tagad, pēc tik daudziem gadiem, kas šķir abu attiecības, viņš saprot, ka viņa bijusi īstā, un tāpēc dodas meklēt mīļoto, jo tas, viņaprāt, ir pats labākais, ko darīt, pirms pienācis pasaules gals. Ceļā gan Dodžs nedodas viens – viņam līdzi piesakās emocionālā Penija, meitene no blakus dzīvokļa, kura nupat pārtraukusi savas attiecības ar gļēvulīgu mūziķi, kā arī suņuks, ko viņam atstājis kāds svešinieks un kas drīz iemanto jaunu vārdu Piedod. Taču, kā jau noprotams, ceļā starp Dodžu un Peniju uzvirmo romantiskas jūtas, kas, gaidot postošo pasaules galu, ļauj beidzot dzīvot, nevis atrasties sabiedrības uzspiestos rāmjos, kā arī nokārtot attiecības, kas jau daudzus gadus prasās pēc atklātas sarunas.

Režisores-debitantes Lorīnes Skafarijas filma ir jokaina apokaliptiskā komēdija, kurā iespējams saskatīt gan klasiskas „rom-com” un „road movie” shēmas, gan arī pasmieties par dīvainajiem tipāžiem, kas nonāk Dodža un Penijas ceļā, un kārtējā nodeva maiju kalendāram, kas sola, ka 2012. gadā pasaule pārstās eksistēt tādā formā, kā ir patlaban. Šī nolemtība nu jau labu laiciņu ieperinājusies gan literatūrā, gan kustīgo bilžu pasaulē, un „Meklēju draugu pasaules galam” ir viens no labākajiem piemēriem, kā savienot šķietami nesavienojamo, bet tajā laikā nepārvērsties par salkanu un patosa pilnu, moralizējošu gabalu, kura virsuzdevums skandēt skandē „mīli savu tuvāko” un kura sižetiskajā attīstībā nav vietas Brūsa Vilisa varonim, kas dažu dienu laikā spētu izglābt Zemi.

 

Stīvs Karels

Seriāls „Ofiss” Karelam ir sagādājis gan vairākas nominācijas “Emmy”, gan arī “Zelta globusu” un atpazīstamību visā pasaulē, taču viņa randiņi ar televīzijas lielo brāli-kino ir daudz niansētāki. Nupat 50. dzimšanas dienu nosvinējušais aktieris nu ir viens no slavenākajiem komiķiem pasaulē, taču 1990. gadu sākumā, kad viņš sāka savu aktierkarjeru, par tādiem panākumiem varēja tikai sapņot. Bet tad viena pēc otras parādījās spilgtas izdevības („Visuvarenais Brūss”, scenārijs kases hītam „Nevainīgs 40 gadu vecumā”), bet pēc melnās komēdijas „Mis Saulstariņš” Karels bija pievienojies Holivudas A klases aktieriem, kas gan aizdeva balsi animācijas filmu varoņiem, gan ieleca jau zināmos stāstos („Ķeriet Smārtu”), gan komēdijās („Neprātīgais vakars”, „Trakā, dullā mīlestība”), gan izdzīvoja aizkustinošus stāstus („Dena īstā dzīve”). Stīva Karela privātā dzīve netiek eksponēta bulvārpresē – studiju gados viņš iepazinās ar Nensiju, kura kļuva par viņa sievu un divu bērnu māti un kura mazā lomiņā pavīd arī filmā „Meklēju draugu pasaules galam”.

UZZIŅA:

“Meklēju draugu pasaules galam”/”Seeking a Friend for the End of the World”

ASV, Singapūra, Malaizija, Taizeme, 2012.

Režisore: Lorīne Skafarija

Lomās: Stīvs Karels, Keira Naitlija, Mārtins Šīns, Viljams Pītersens, Ādams Broudijs, Melānija Linskija, Dereks Lūks, Nensija Karela

No 17. augusta “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+