Latvijā
Sabiedrība

Nedēļas ieguvējs: Kamīnu tirgotāji. Žurnāls “Mājas Viesis” par aktuālāko Latvijā 16

Gata Šļūkas zīmējums

Nedēļas ieguvējs: Kamīnu tirgotāji

Pie izcilas slēptās reklāmas Jaungada naktī tikuši kamīnu tirgotāji, jo gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu, gan premjers Māris Kučinskis svētku runu izvēlējās veikt neformālā gaisotnē, ar kamīnu fonā. Kučinskim pat kļuva tik karsti, ka viņš atbrīvojās no žaketes. Nelabvēļi valsts pirmajām amatpersonām gan pārmeta patriotisma trūkumu, jo nekur nebija redzams Latvijas karogs, bet sazvērestības teoriju piekritēji pat ievēroja, ka Kučinska eglītes rotājumi esot Krievijas karoga krāsās (zili, balti un sarkani).

Nedēļas zaudētājs: Andris Freidenfelds

Latvijas šovbiznesa leģenda Andris Freidenfelds jeb Fredis tagad oficiāli ir ieskaitīts dinozauru kārtā, jo viņa darba devējs “Radio SWH” cienījamo vecmeistaru nodēvējis par “Fredosaurus Rex” un atsvabinājis no “rīta balss” pienākumiem, ko Fredis apzinīgi pildīja gandrīz 20 gadu. Tagad viņš pārcēlies uz mazāk pieprasītu raidlaiku dienas vidū, bet viņa vietu rīta programmā ieņēmuši divi jauni censoņi. Taču arī Fredim no pārmaiņām ir savs labums: no rītiem varēs ilgāk pagulēt.

Spilgts citāts

“Latviju nevajag uzskatīt par neizdevušos valsti. Ja mums ir kāds īsti neizdevies elements, tā ir politiskā vide, kas buksē. Sabiedrība grib pārmaiņas, bet pārmaiņu ieviesēju praktiski nav.”

Andris Vilks, bijušais finanšu ministrs, intervijā Latvijas Radio

Katram savs minimums 

Latvijā no 1. janvāra minimālā alga ir palielināta par 10 eiro, sasniedzot 380 eiro mēnesī, kas ir tikpat, cik Lietuvā. Joprojām atpaliekam no Igaunijas, bet kopumā Baltijas valstu iedzīvotāji var tikai sapņot par tādu minimālo algu, kādu saņem turīgo Eiropas valstu darbaspēks. Piemēram, Luksemburgā minimālā alga ir gandrīz 2000 eiro mēnesī. Eiropas Savienībā izskanējis priekšlikums noteikt vienotu minimālās algas standartu, kas būtu 60% no vidējās algas valstī.

Twitter pērles 

Jānis Tereško ‏@JanisTeresko

Valsts augstāko amatpersonu uzrunām šogad laikam bija izsludināts iepirkums, kurā uzvarēja lētākais piedāvājums. Vismaz KNAB ir apmierināts.

Sandris Metuzāls ‏@SMetuzals

Vējoņu uzruna būtu vēl sirsnīgāka, ja ik pa brīdim viņi iestarpinātu: “Vai ne, Iveta?” un “Kā tu domā, Raimond?”

Lauris Reiniks ‏@LaurisReiniks

Šodien izlasīju interesantu rakstu, ka ne jau 2016. gads paņēma lielu mūziķu dzīvības. To paveica narkotikas, alkohols un medikamenti.

Martins ‏@MartinsZvers

Prieks par @Rigassatiksme ideju ielikt vecā tramvaja vagonā 4 monitorus, kuros rāda multeni. Tas palīdz izprast, kā veidojas biļešu cenas.

LA.lv