×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Neesam tikai maza tautiņa Baltijas jūras krastā. Saruna ar režisoru Reini Kalnaelli (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīt pirmizrādi piedzīvos ilgi gaidīta animācijas filma – režisora Reiņa Kalnaeļļa pilnmetrāžas lente “Zelta zirgs”. Uz sarunu aicināju tās režisoru Reini Kalnaelli, kurš nu jau gandrīz gadu ir arī Latvijas Kinematogrāfistu savienības valdes priekšsēdētājs.

– Pat Latvijā, kas ir bēdīgi slavena ar ilgiem filmu uzņemšanas termiņiem, “Zelta zirgs” bija īsts nebeidzamais stāsts. Apsveicu visus studijā “Rija”. Kā jūtaties? 


R. Kalnaellis: – Sajūta ir ļoti fantastiska – daudzu gadu garumā pie filmas strādāts un daudz laika pie tās pavadīts. Es personīgi pie filmas strādāju četrus gadus, bet “Zelta zirgs” man bijis apkārt vēl ilgāk. Ne gluži kopš laika, kad autiņos staigāju, bet ideja par to radās, kad pat vēl nestrādāju studijā “Rija” – dažādus darbus te esmu sācis darīt jau 14 gadu vecumā.

Tagad sākas jauns posms, kad filma sāks dzīvot savu dzīvi. Patiesībā tas jau ir noticis, tikai to vēl grūti saprast, jo vēl varu pagūt pēdējos labojumus, pirms filma nonāk pie skatītāja. Kā režisors izjūtu nepieciešamību būt klāt līdz pēdējam. Filmu tomēr tu ne tikai veido, bet arī pasniedz skatītājam, un tikai tad tā sāk dzīvot savu dzīvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Zelta zirgs ir no mākslinieka puses pilnīgi nelatvisks, kas nedomāju, ka ir pareizi. Pozitīvie tēli kā Antiņš un Princese ir pagrābti no Holivudas dziļajiem apcirkņiem, par Balto Tēvu es pat nezinu teikt, bet Melnā Māte pēc skata atgādina kautko no Randiņa Belevilā.

  2. Nu, jā… bet Normunds Naumanis filmu ir galīgi izkritizējis… no latviskā tur ļoti maz. Kaut gan, ja tā ņem: Rainis jau lugai ir izmantojis, nevis latviešu, bet gan igauņu pasaku…

  3. Kāpēc neizmantot pasakas.net, kur ir daudz jauko latviešu multiplikācijas filmiņu? Es tā iepriecinu savu mazmeitiņu!Kamēr nav citas iespējas………..
    Reinim paldies par Āboliem un Alfabētu un protams,par Zelta zirgu, lai arī vēl nav redzēts!

  4. Iespējams, jābrauc uz citu valsti un jāstrādā zem citas valsts karoga… varbūt tas būtu atrisinājums…
    un to saka Reinis?

Draugiem Facebook Twitter Google+