Nejauka kaite jaunai sportistei 0

“Manai meitai ir 18 gadu. Viņa regulāri nodarbojas ar sportu. Diemžēl pirms diviem gadiem konstatēja reaktīvo artrītu. Pabija slimnīcā, kļuva labāk. Reimatologs nekādu ārstēšanu nenoteica. Šogad atkal slimība jūtama. Pie kādiem speciālistiem jāgriežas?

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Lasīt citas ziņas

Kādas analīzes un pārbaudes jāveic, lai nozīmētu piemērotāko ārstēšanu? Kur to var veikt? Biju iedomājusies, ka šī slimība var skart tikai vecākus cilvēkus…”
 Līga Valmierā

 

Saslimšana, kas parasti piemeklē pusmūža un vecākus cilvēkus, ir reimatoīdais artrīts. Jaunākiem biežāk ir reaktīvais artrīts. Tas ir locītavu iekaisums, kas rodas kā reakcija uz kādu infekciju. Par palaidējmehānismu kalpo baktēriju infekcija elpvados, gremošanas traktā, urīnceļos vai dzimumorgānos: enterīts, uretrīts, cervicīts, konjunktivīts u.c. Infekcija rada kļūmīgu imunoloģisku reakciju, kas savukārt izraisa iekaisumu vienā vai vairākās locītavās. Bet tajās nav atrodamas baktērijas!

CITI ŠOBRĪD LASA

Slimības gaita ir ļoti individuāla – dažiem pacientiem simptomi ir dažas nedēļas, citiem saglabājas 3 – 6 mēnešus, pēc tam izzūd, lai gan pāris mēnešus par to liecina nelielas sāpes locītavās. Tikai aptuveni trešdaļai reaktīvā artrīta pacientu slimība izpaužas ilgāk nekā pusgadu, radot locītavu deformācijas risku.

Parasti ārsts nozīmē nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus, antibiotikas, lai likvidētu sākotnējo infekciju, un pretiekaisuma preparātus. Ja reaktīvais artrīts ir izslimots, pacientam jābūt ārkārtīgi piesardzīgam un jāizvairās no atkārtotas infekcijas, jo šādā gadījumā iespējama arī slimības atkārtošanās.

Ģimenes ārste un medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite Lāsma Četverga spriež, ka reimatologs jūsu meitai terapiju acīmredzot nenozīmēja tāpēc, ka slimības pazīmju vairs nebija. Ja tagad tās atkal ir jūtamas, ir jābūt pārliecībai, vai tā patiešām ir tā pati slimība, vai cits artrīts, vai locītavu iekaisums. Varbūt diskomforts ir tikai pārtrenēšanās sekas? Lai precizētu diagnozi, jūsu meitai jāapmeklē reimatologs. Tāds ir gan Valmierā, gan Rīgā (klīnikās “Gaiļezers” un “Linezers”, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā) un dažas citās pilsētās. Līdzi ieteicams ņemt iepriekšējos slimības izrakstus.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.