Horoskopi un mistika
Ezoterika

Nekad neaizdod kaimiņam sāli! Kā radies šāds ticējums?0

Mūsdienu pasaule nav zaudējusi pieķeršanos daudziem seniem ticējumiem un zīmju spēkam. Tomēr daudzi nezina, kā tos skaidrot un kā radušies senie aizspriedumi. Piemēram, tas, ka kaimiņam nedrīkst aizdot sāli.

Sāls piesaistīja mūsu senču uzmanību vēl tajos laikos, kad mednieki ar domīgu sejas izteiksmi apcepināja gaļas gabalus uz ugunskura un pārkaisīja tos ar pelniem. Pelni satur kālija karbonātu, kuram ir sālim līdzīga garša. Vēlāk sāļus sāka meklēt jūras ūdenī. Pirmo reizi sāli mūsdienu izpratnē izdevās iegūt 2000 gadus pirms mūsu ēras Senajā Ķīnā. Šīs ilgās vēstures laikā par sāli radies daudz ticējumu un mītu – dažus no tiem cilvēki ievēro vēl joprojām.

Samērā bieži kaimiņi vēršas viens pie otra ar lūgumu aizdot nedaudz sāls. Un, protams, labie kaimiņi vienmēr gatavi izpalīdzēt. Seno zinību piekritēji brīdina: to darīt nevajadzētu. Bet kā lai atsaka?

Bieži gadās, ka pēkšņi sākam izjust negaidītu neveiksmju sēriju. Tikai nekad nesaistām to ar tādu nieku kā sāls aizdošanu kaimiņam.

Sāls ir dzīves, veiksmes, ģimenes labklājības simbols, uzskata ezoteriķi. Burvestības ar sāli var dziedināt, bet var arī nogalināt. Ja jums palūdz sāli, nedomājiet, ka cilvēks būs pateicīgs. Bieži tieši ar sāls palīdzību var laupīt veiksmi.

Ir uzskats, ka nemaz nevajag kādu īpašu burvestību – atliek vien palūgt sāli un nodomāt to, ko esi iecerējis. Tāpēc – drošs paliek nedrošs – labāk sāli nevienam neaizdot. Galu galā, mūsdienās tas nav tik dārga lieta, lai katrs pats nevarētu nopirkt veikalā!

Saistītie raksti

Ja tomēr nevarat atteikt, palūdziet simbolisku samaksu, kaut vai vienu santīmu. Tad, ja otrs cilvēks nav iecerējis ko ļaunu, viņš sapratīs un neapvainosies. Bet, ja iecere bijusi slikta, viņš, visticamāk, pagriezīs muguru un aizies. Apvainosies? Lai tā notiek, toties jums nekas netiks laupīts.

Ja jums pašam kādreiz nāksies aizņemties sāli, neaizmirstiet par to atstāt simbolisku samaksu. Pat ja kaimiņš atteiksies, kaut vai tikai aiz pieklājības, sirds dziļumos būs priecīgs, un jūsu attiecības tikai uzlabosies.

LA.lv