×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. jūlijs, 2016
Drukāt

Nelaime zemnieku saimniecībā Jaunbērzē notikusi kūtsmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ (9)

Foto - VPFoto - VP

Negadījums Jaunbērzes zemnieku saimniecībā “Makleri” noticis kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus.

Avārijas rezultātā noplūduši kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūduši arī piegulošajā teritorijā. Patlaban noplūde ir lokalizēta uz izlijušie kūtsmēsli tiek atsūknēti.

Apjomu, kādā notikusi noplūde, Ližus nevarēja pateikt, taču viņa pieļauj, ka būtisks kaitējums videi nav nodarīts.

Vides inspektors no notikuma vietas ziņojis, ka avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiks salabots, tad nekādas noplūdes vidē vairs nav iespējamas.

Jau ziņots, ka šodien Jaunbērzē zemnieku saimniecībā “Makleri” gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Viens cilvēks pēc negadījuma slimnīcā nogādāts smagā stāvoklī, bet vēl divi slimnīcā nogādātie ir bērni, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins klāstīja, ka šodien pēcpusdienā saņemta informācija no Dobeles novada Jaunbērzes pagasta, kur zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūduši indīgi izgarojumi, kā rezultātā gājuši bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie nogādāti slimnīcā.

Pēc sākotnējās informācijas, noplūde notikusi kādā slēgtā saimniecības telpā, kurā notikuši remontdarbi.

Pārsūknējot mēslus no fermas telpām uz tvertnēm, iespējams, notikusi tehniska kļūda, kā rezultātā gāze noplūdusi ārpus slēgtajiem konteineriem.

Noplūdes rezultātā gājušas bojā tās personas, kas atradās konkrētajā telpā, kur notikusi noplūde. Vēl trīs cilvēki, kuri ieelpojot saindējās ar indīgo gāzi, nogādāti slimnīcā.

Apkārtējo personu dzīvībai un veselībai briesmas nedraud.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju nelaime notikusi zemnieku saimniecībā “Makleri”, kurai šā gada 30.maijā Dobeles tiesā pieteikta maksātnespēja.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem “Makleru” darbības profils ir piena lopkopība. Saimniecības apgrozījums pagājušajā gadā bija 234 941 eiro salīdzinājumā ar 292 998 eiro pirms gada, bet zaudējumi sasniedza 168 149 eiro salīdzinājumā ar 88 764 eiro zaudējumiem 2014.gadā.

Saimniecības vienīgais īpašnieks ir Edgars Maklers.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfaniem – “dzelteno noplūžu žurnālistikas” parazītu u.c. taml. juridisko analfabētu zināšanai.

  =======

  Likums “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem”

  I nodaļa
  Vispārīgie noteikumi
  (…)
  7. pants. Nepublicējamā informācija

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas ir valsts noslēpums vai cits ar likumu speciāli aizsargāts noslēpums. AIZLIEGTS publicēt informāciju, kas kūda uz citu noziegumu izdarīšanu.

  AIZLIEGTS publicēt pirmstiesas izmeklēšanas materiālus bez prokurora vai izmeklētāja rakstveida atļaujas. AIZLIEGTA tādu materiālu publicēšana, kuri pārkāpj nevainīguma prezumpciju.

  AIZLIEGTA un saskaņā ar likumu tiek sodīta masu informācijas līdzekļu izmantošana, lai iejauktos personu personiskajā dzīvē.

  AIZLIEGTS publicēt informāciju, kura aizskar fizisko un juridisko personu godu un cieņu un ceļ tam neslavu.

  AIZLIEGTS publicēt personu korespondences, telefonsarunu un telegrāfisko ziņojumu saturu bez adresāta un autora vai viņu mantinieku piekrišanas.

  AIZLIEGTS publicēt komercnoslēpumus un patentu noslēpumus bez to īpašnieka piekrišanas.
  (…)
  V nodaļa
  Atbildība par šā likuma pārkāpšanu

  27. pants. Atbildības pamati

  Par šā likuma 7.pantā noteiktās informācijas publicēšanu vainīgās personas atbild Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  28. pants. Kaitējuma atlīdzināšana

  Kaitējums, arī morālais kaitējums, ko masu informācijas līdzeklis nodarījis fiziskajai vai juridiskajai personai, sniedzot nepatiesas ziņas, ceļot neslavu un aizskarot tās godu un cieņu, publicējot ziņas un informāciju, kuru publikācija AIZLIEGTA ar likumu, masu informācijas līdzeklim jāatlīdzina šai personai Latvijas Republikas likumos noteiktajā kārtībā.

  ===========

  Ir sacīts: “DOMĀ līdzi!!!…”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. “Kas arī bija jāpierāda!”, kā ir sacīts – šajā MUĻĶU un totāli nozombētu LUMPEŅU zemē SILES “valsts” parodijā “eurolatvānijā” kārtējo reizi LIKUMS ir ticis aizstāts ar truli analfabētisku vai pat apzināti klaji PRETLIKUMĪGU “revolucionāro pārliecību”.
  .
  Patiesībā – tā dēvēto “masu informācijas līdzekļu” truli necilvēcīgajās un lopiski alkatīgajās izdarībās ir visvairāk apzināta brutāla ļaunuma un tīšas recidīvas noziedzības. Pat nesalīdzināmi daudz vairāk par to, ko šādos un taml. gadījumos (arī, t.sk.), iespējams, varētu būt izdarījuši kādi konkrēti personāži (t.sk. arī domājamie likumpārkāpēji u.c. iedomāti “nepareizie sabiedrības locekļi”), kā arī dažādi publiski “fōnā sprediķojoši universāleksperti”.
  .
  Jo – vislielāko un, neapšaubāmi, arī neatgriezeniski graujošu kaitējumu šādās u.c. taml. IT KĀ “sabiedriski jūtīgās” (t.i. – prasti zombējošas / manipulējošas ažiotāžas iniciēšanai un uzturēšanai “aktuālās”) situācijās iesaistītajiem, gan arī šo cilvēku tuviniekiem un jebkuriem citiem “publicitātes objektiem”, nodara tā dēvētie “masmēdekļi” / tajos veģetējošie juridiski bezcerīgi analfabētiskie tā dēvētie “žurnālisti”. Vai pat, arvien masveidīgāk – vienkārši jebkuri pašnominēti “viedokļu līderi”, tipiski pseido “intelektuāļi” u.c. taml. klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” zombijfani, kas atļaujas / kam tiek atļauts izmantot masmēdekļus kā publisku WC-kolektoru savu privāto iedomāti “morālētiski orientēto pa(u)dumu” regulārai (ie)ķēzīšanai.
  .
  Galvenokārt jau – tie ir dažādi virtuālie “portāli, vortāli, platformas, agregatori” un taml. (DEZ)informāciju atgremojošas w-bedres, kā arī tā dēvētie “audiovizuālie” (TV / radio) “masu (DEZ)informācijas līdzekļi”. Kas, diemžēl, arvien masveidīgāk barojas no “neidentificētu info avotu” (galvenokārt jau – dažāda izdzimuma un institucionālās piederības “atbildīgo amatpersonu”) netīri dzeltenajām “noplūdēm”. Un kuros parazitējošie tā dēvētie “žurnālisti” apzināti un galvenokārt dēļ nožēlojamiem jūdasa grašiem lopiski bradā pa cilvēku dzīvēm kā pa pašu sagānītiem sū#iem – klaji PRETLIKUMĪGI publiski tiražējot JEBKĀDU ar Likumu aizsargātu informāciju par saviem izvēlētajiem “izstrādes objektiem”. Ieskaitot pat JEBKĀDUS iespējamos personas datus, sensitīvu u.c. taml. diskrētu privātu, kā arī citā izpratnē stingri konfidenciālu (t.sk. arī tiesiski procesuālu, valsts noslēpuma, komercnoslēpuma u.c. attiecīgā formātā klasificētu u.t.t.) ar LIKUMU aizsargātu (!!!) informāciju.
  .
  Savukārt, par šādas (u.c. taml. JEBKURAS) ar Likumu aizsargātas informācijas nesankcionētu publiskošanu, kā zināms, ir paredzēta ne tikai visnotaļ nopietna administratīvā un civiltiesiskā atbildība ( Likumdevēja paredzētās soda naudas par šādiem noziegumiem sasniedz vairākus desmitus tūkstošu € apjomu ), bet arī reāla kriminālatbildība ar reāliem kriminālsodiem.
  .
  Ir taču sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!”

 3. te tiek fleitēts !!! Atbildēt

  tā, izskatās, ir biogāze(metāns),kas tiek vākta no mēslu tvertnes.
  Ieelpojot paralizē elpošanas centru un upuris nosmok.

 4. Kāpēc tik daudz personīgās informācijas , vai tiešām mums jāzina nelaimīgā zemnieka peļņa un cik viņš ir parādā ?

 5. Kāpēc tik daudz personīgās informācijas ?

 6. Vai LA vairs nav programmētāja,kurš savestu kārtībā komentāru piereģistrēšanu ???

 7. Minētā sievite bija sešu bernu māte. Vina ir mana māsa. Vina bija spiesta stradāt fermā slikta ekonomiskā stavokła dēł. Vina bija tiesam mīloša m.. Vinas berni meginaja glabt vinai dzivibu, bet nespeja:(mazaka meita glaba dzivibu bralim un masai..videja meita guleja komma…paldies dievam pamodas… Ceru ka valdiba pamodisies un vismaz tagad saks atbalstit bernus , kaut neviens viniem nespes kompenset mates navi. Bērnu acu prieksa nomira mate, kura centas sataisit gazes trubu un par to samaksaja ar savu dzivibu. ta ir liela tragedija musu gimenei. Es to visu ta neatstasu. Es cinisos par bernu tiesibam.

 8. Ta sievite bija sesu berna mate… Vina ir mana masa… Vina bija spiesta stradat ferma ekonomijas del..vina bija tiesam milosa mate.. Vinas berni meginaja glabt vinai dzivibu, bet nevareja:(mazaka meita glaba dzivibu bralim un masai..videja meita guleja komma…paldies dievam pamodas… Ceru ka valdiba pamodisies un vismaz tagad saks atbalstit bernus , kalt neviens viniem nespes kompecet mates navi….bernu acu prieksa nomira mate, kura centas sataisit gazes trubu un par to samaksaja ar savu dzivibu….ta ir liela tragedija musu gimenei….es to visu ta neatstasu… Es cinisos par bernu tiesibam….

 9. Ta sievite bija sesu berna mate… Vina ir mana masa… Vina bija spiesta stradat ferma ekonomijas del..vina bija tiesam milosa mate.. Vinas berni meginaja glabt vinai dzivibu, bet nevareja:(mazaka meita glaba dzivibu bralim un masai..videja meita guleja komma…paldies dievam pamodas… Ceru ka valdiba pamodisies un vismaz tagad saks atbalstit bernus , kalt neviens viniem nespes kompecet mates navi….bernu acu prieksa nomira mate, kura centas sataisit gazes trubu un par to samaksaja ar savu dzivibu….ta ir liela tragedija musu gimenei….es to visu ta neatstasu… Es cinisos par bernu tiesibam….

Draugiem Facebook Twitter Google+