×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Kā ieviest kārtību Valsts ieņēmumu dienestā? “LA” aptauja (16)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Andris Vilks

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ināras Pētersones atkāpšanās aptaujāju kādreizējos finanšu ministrus, kā viņi raugās uz šajā iestādē un ap to notiekošajiem procesiem.

 

Andris Vilks: “Kārtība un izmaiņas ir jāievieš un jāturpina ne tikai VID, bet visā valsts pārvaldē. Es noteikti redzu pozitīvas izmaiņas VID darbībā, attieksmē, salīdzinot ar to, ko redzēju pirms vairākiem gadiem. Ir jāatrod efektīvākais veids, kā atbrīvoties un sodīt negodīgus darbiniekus, jāstiprina iekšējās kontroles dienests un jāsaņem spēcīgs atbalsts no citām par drošību un tiesiskumu atbildīgajām institūcijām. Ir jābūt vidēja termiņa plānam, kuru atbalstītu politiķi un uzņēmēji, un kurš tiktu prasmīgi skaidrots sabiedrībai. Iestādes vērtējums sabiedrības un uzņēmēju vidū ar katru gadu tikai uzlabojas, taču to nesen krietni pabojāja atklātie negodīgie darbinieki. Domāju, ka iesāktās izmaiņas iestādē radīja gan daļas darbinieku, gan noziedzīgās pasaules pretsparu, kas izraisīja nu jau milzīgu negāciju lavīnu. Tāpat bija sagaidāms, ka ZZS vēlēsies sev lojālu VID vadību, lai nostiprinātu savas pozīcijas valsts pārvaldē un uzņēmējdarbības kontrolē.”

 

Uldis Osis: “Pētersones atkāpšanos uzskatu par diezgan lielu neveiksmi. Viņas iesākto aktīvo iestādes pārkārtošanu, kurai bija arī finanšu ministres atbalsts, tagad, iespējams, nomainīs nenoteiktības un bezvēja periods. Šaubos, vai turpināsies kādi pozitīvi procesi. Kārtējais reformu mēģinājums, uz kuru tika liktas lielas cerības, atkal cietis neveiksmi. Uzvarējuši tie, kuriem labāk, lai viss paliek pa vecam. Sliktā situācija VID izveidojusies daudzu gadu gaitā pie vairākiem iepriekšējiem iestādes vadītājiem. Kārtības ieviešana prasīs ilgu laiku, un tam nepieciešama spēcīga VID vadības griba, kā arī stiprs Finanšu ministrijas un valdības atbalsts. Svarīgs ir arī atbalsts no pašas sabiedrības. Iedzīvotājiem jāinformē attiecīgās iestādes par nodokļu nemaksāšanu un par ēnu ekonomiku. Ja mans kaimiņš nemaksā nodokļus, viņš pārkāpj manas tiesības. Kāpēc jāpacieš, ja mans līdzpilsonis mani apzog?”

 

Aivars Kreituss: “Cīņa pret korumpētajiem VID darbiniekiem Pētersones vadībā izskatījās cerīga. Vienīgi slikti, ka šos darbiniekus rotē, nevis soda. Vajadzētu likt cietumā. Diemžēl Latvijā izveidojusies nesodāmības sajūta, lai gan būtu jābūt uztraukumam, kad ir izdarīts kaut kas slikts. Nodokļu iekasēšanā mums būtu jāmācās no igauņiem. Igaunijā ar 1,5 miljoniem iedzīvotāju gada laikā nodokļos iegūst 9,3 miljardus eiro, kamēr Latvijā tie ir tikai 7,3 miljardi. Turklāt pie kaimiņiem attiecīgajā iestādē strādā daudz mazāk cilvēku. Līdz pašreizējai situācijai nonācām tādēļ, ka daudzus gadus pie varas bijuši tie paši cilvēki – sākumā “Jaunais laiks”, pēc tam “Vienotība”. Pati VID ēkas celšana saistīta ar korupciju. Proti, iestāde, kam jārūpējas par godīgumu, mitinās ēkā, kas uzcelta uz zemes ar koruptīvā veidā mainītu zonējumu.”

 

Gundars Bērziņš: “Ne vienmēr taisnība ir tam, kurš visskaļāk bļauj. VID ir represīva struktūra. Ja par to neviens neko sliktu neraksta, tas liecina, ka iestāde ir bezzobaina. Savukārt, ja VID ir daudz ienaidnieku, kā šobrīd, tas norāda, ka viņi aktīvi strādā. Tikko VID darbinieks sāk vērsties pret kādu ievērojamu cilvēku, šo darbinieku cenšas diskreditēt. Ja tā ir apzināta kampaņa, tad šis VID darbinieks ir jāaizstāv, nevis jānodod plosīšanai. Bet, ja šie apvainojumi ir pamatoti, tad negodīgais ir jāsoda. Pirms kāda laika sāktā ažiotāža pret iestādi var liecināt par to, ka daļa VID darbinieku kādam uzkāpusi uz varžacīm. Visa VID rīcība nekad nebūs pilnīgi pareiza. Izceļot vienu kļūdainu darbību, būtu jāpasaka, ka tas ir tikai viens no daudziem pieņemtajiem lēmumiem. Represīvajai funkcijai var būt labi panākumi, ja krāpjas vien daži procenti iedzīvotāju. Bet, kad nodokļu nemaksāšana ir plaši izplatīta parādība, tad nemeklējiet vainu VID! Ja mēs visi godīgi maksātu, tad nebūtu pašreizējo problēmu. Bet šī brīža situāciju VID viens pats likvidēt nevar.”

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. ES paraugvalstī Latvijā,arī VID ir jābūt paraugam!

 2. ak Vilks pamodās, jāgatavojas vēlēšanām, jātiek pie siles

 3. Interesanti,zinu autopārvadātāju kurš šoferiem par darbu maksā visu aploksnē, par to ir zvanīts uz VID uzticamības tālruni. Bet nekas nemainās, viss turpinās vēl aktīvāk. Vēlos zināt, kas izskata šos zvanus? Ticības jau nav nevienam.

 4. VID = Valsts Izlaupīšanas Dienests Atbildēt

  Kamēr VID neiztīrīs no noziedzīgā korumpantu grupējuma Vienotības pārstāvjiem nekas tur nemainīsies. Noziedznieki VIDa struktūrās ir nevis savstarpēji jārotē bet jāsēdina cietumos. Cietumos sēdināmo negodīgo darbinieku skaitam ir jābūt lielam, jo tam jāsasniedz 1/2 VID darbinieku lai sasniegtu tādu pašu optimālu skaitlisko sastāvu kā Igaunijā un LV nodokļu maksātājiem nebūtu jāmaksā par parazītu uzturēšanu VID noziedzīgajās struktūrās.

 5. 100 galvas negrib pieņemt likumu par atbildību, jo pašiem ir, acīmredzot, problēmas ar godīgumu un te sākas tā puve, kas pārgājušas uz ministrijām un valsts iestādēm. Tā arī ir patiesā lojalitātes pazīme pret valsti, vai tādi cilvēki var ieņemt amatus no kā atkarīga valsts attīstība?

 6. VID no represīvas struktūras ir jāpārveido par biznesu konsultējošu struktūru, nu nevar VID pārbaude nākt ar plānu uzlikt vismaz 3 sodus, bet tomēr, ja kāds biznesmenis tomēr izvairās maksāt nodokļus, tāds ir mudīgi Valsts Policijai un tiesai jāliek čokā…

 7. Kur palika sociālā budžeta miljards,Vilka kungs?

 8. Īsts kapitālistiskā darba trieciennieks Atbildēt

  Pensiju indeksēšanā kārtību jau ieviesa! Un Latviju par ES paraugvalsti pārvērta!

 9. 2/3 atlaist, palikušajiem algas par GODĪGU darbu, darba parkstos noteikumus par atbrīvošanu no darba ja…………………..,datorprogrammas. Rotēt tikai uz biešu laukiem.

 10. Vilks kopā ar V.Dombrovski ik gadu prēmēja VID ar 2 miljoniem par labu darbu. Kaut kā tie labie darbi sabiedrībai palikuši apslēpti un sabiedrība redz tikai sliktos VID darba rezultātus – drausmīgu valsts izzagšanu, kurā piedalās arī paša VID amatpersonas. Tagad pats dod “gudrus” padomus. Vēlreiz iesaku iecelt Valsts kontrolieri e.Krūmiņu kopā ar komandu par VID vadīt;āju, ja gribat labu valstij.

 11. Visiem labs nebūsi nekad. Un tas arī nav vajadzīgs. Tas ”vēzis” ko sauc par korupciju un shēmošanu, kur valsts attīstība 25 gadus ir bijusi tikai vizuāls lozungs bez konkrēta pildījuma, nav ārstējams bez vēlēšanas likuma maiņas. Ja arī kāds no VID vai arī no jebkuras citas iestādes mēģinātu ko nebūt radikāli mainīt uz saprāta pusi, visi lemti saplosīšanai. Ļoti iespējams tā ir ar Pētersoni, tā tas notiek Knābātājos, tā tas savulaik notika ar Zatlera kungu, Sudrabas kundzi.

 12. Vai Siguldas kūdras purvi izžuvuši? Laikam gan tikai tā politiskā griba. Ir tik labi ka tajā kantorī var shēmot un visai elitei ir labi. Pat prezidents klusē un kur nu vel premjers – partizāņi !!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+