×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Solidarizēsimies ar tām ES dalībvalstīm, kuras grib sargāt savas robežas? (14)

zogs

Lai norādītu, ka Nacionālās apvienības protesta balss pret nekontrolētu bēgļu uzņemšanu no Āfrikas kontinenta līdzinās saucēja balsij tuksnesī, koalīcijas politiķi viens otru cenšas pārspēt dažādu nievājošu epitetu lietošanā. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju neatbalsta bēgļu uzņemšanu. Tā vietā, lai saprotami izskaidrotu Āfrikas bēgļu uzņemšanas mehānismu un ar skaidriem argumentiem mazinātu iedzīvotāju pamatoto neuzticēšanos, prezidents Raimonds Vējonis paziņo, ka Latvijas sabiedrība slīgst padomju laika baiļu fobijās. Punkts un cauri. Valsts prezidentam derētu atcerēties, ka, stājoties amatā, viņš zvērēja kalpot Latvijas tautai. Pieklājības pēc vajadzētu painteresēties, ko tauta domā. Ja ir neapturama vēlme kalpot tautai pretēji iedzīvotāju vairākuma gribai, tad vismaz papūlēties to sabiedrībai ticami paskaidrot, nevis apsaukāties. Prezidentam nenoliedzami pieejama daudz plašāka informācija par sabiedriskās domas aptaujas anketām. Citādi sanāk kā parunā – ja dzīves realitāte nonāk klajā pretrunā ar priekšnieka uzskatiem, tad jāmainās dzīves realitātei!

Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs blogo – reitingu vārdā Nacionālā apvienība upurē Latvijas drošību gan Eiropas Savienības, gan NATO kontekstā. Militārā bloka partneri jautājot – kāpēc jāsargā Latvijas debesis un robeža, ja mēs nesaprotot, ka solidaritāte ir divvirzienu iela? Iepriekšējos gadus jautājums skanēja citādi – kāpēc NATO jāsargā Latvijas debesis un robeža, ja mēs paši negribam sevi sargāt, negribam atvēlēt aizsardzībai finansējumu divu procentu apjomā no IKP? Un tas nu ir akmens vadošās partijas, Rinkēviča kunga partijas dārziņā. Bet, ja nedaudz paimprovizē, tad izrādās, ka vaicātāji domājuši Āfrikas bēgļus! Mūsu drošība ir Āfrikas bēgļu rokās!

Ja par bēgļiem un nevēlēšanos viņus redzēt savā valstī, tad derētu atcerēties nesenos notikumus Lamanša tunelī. Caur to no Francijas Anglijā gribēja nokļūt vairāki tūkstoši Āfrikas nelegālo bēgļu. Gan Francijas, gan Anglijas rīcība bija ātra un skarba. Francija pie ieejas tunelī ieviesa ārkārtas mērus un vairākkārt pastiprināja policijas spēkus. To pašu darīja arī Anglija. Lielbritānijas premjers pasludināja, ka nelegālos migrantus izraidīs no valsts. Ja par solidaritāti, tad kāpēc mēs nevaram solidarizēties ar tām ES dalībvalstīm, kuras grib sargāt savas robežas? Kāpēc mums jāsolidarizējas ar tiem, kuri nesargā savas robežas un kur kā caurā maisā brauc iekšā viena bēgļu laiva pēc otras?

Vairāk gan izskatās, ka apsaukājoties politiķi vēlas spēlēt vecum veco spēli – ja es esmu priekšnieks, tad tu esi muļķis! Muļķim nekas nav jāpaskaidro, lai stāv pie ratiem un neuzdod neērtus jautājumus. Par provi – vai Latvijas valstij ir izstrādāta bēgļu integrācijas programma, vai tam atvēlēti līdzekļi?

Šobrīd tiek prātuļots, kurai ministrijai uzticēt latviešu valodas mācīšanu bēgļiem. Izglītības ministrija esot ar mieru, bet citām ministrijām jāpalīdzot. Man savukārt ir vienkāršs jautājums – kāda garantija, ka bēgļu bērni izvēlēsies latviešu valodu? Mūsu valstī ir divkopienu valstij raksturīga izglītības sistēma un izglītības ministre negrasās te ko mainīt. Bēgļu bērni tikpat labi varēs apmeklēt skolu ar krievu mācību valodu…

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. ARĪ LIEPIŅŠ DIEMŽĒL UZSKATA, KA BĒGĻUS NAV JĀIZRAIDA, BET JĀINTEGRĒ LATVIEŠU SKOLĀS UN MULD PAR SOLIDARIZĒŠANOS AR “ES” TĀ VIETĀ, LAI PATEIKTU, KA NO TĀS BEIDZOT JĀSTĀJAS LAUKĀ…

 2. jā, paldies autoram par domas un satura skaidrību! nez kāpēc varai citādi domājošos ir jāapsaukā, jāpazemo? Ja trūkst nopietnu argumentu, cilvēki sāk apsaukāties, bet politiķi ir īpaši cilvēki…

 3. Klausoties mūsu humānistu gaudas par cilvēku kaut kur ellē/ratā,gribas teikt-aizejiet uz cietumu un paskatieties uz netiesātu,piekautu,nopelniem bagātu latvieti,paskatieties uz slimiem darba veterāniem,kuri gadiem lokās sāpēs un kuriem ir atteikta ārstēšana un zāles,pieminiet tos latviešus,kuriem vienīgais glābiņš no šādiem humānistiem bija cilpa!

  • bet labāk jau iztikt bez “cilpām” un nākošās Saeimas vēlēšanās nobalsot par nacionālāk domājošiem , bet ne veciem politiskiem avantūristiem – izbijušiem “komunistiem” un topošiem “kosmopolītiem”.
   Tie, kas melojuši visu savu mūžu (un vēl no tribīnēm!), – tie labāki vairs nekļūs…!

 4. Cik es saprotu, runa iet nevis par nelegālo bēgļu uzņemšanu. Nelegālie viņi ir bijuši, kad izkāpuši Itālijas krastā. Pēc tam nopietni filtrēti. Autors vēlās pamācīt, bet pašam arī būtu labi pieturēties pie vispārpieņemtās terminoloģijas. Domāju, ka tos, kuriem savā valsti draud nāve ir uz laiku, pa kuro ES centīsies novērst draudus, jāuzņem. Tos kas meklē labāku dzīvi jāatgriež savā valstī, lai cīnās un ceļ tur, ja viņi nav lietojāmi mūsu ekonomokai. Kas attiecās uz Vējoni, tad dabīgi viņš vel nav aptests un es jau vairākus nepieņēmāmus “viedokļus” no viņa mutes esmu dzirdējis. Tagad pat neesmu drošs, kurā pusē īsti viņš ir. Viņa vispārīgas frāzes labi var derēt jebkurai “Latvijas izvēlei” un tā ir problēma. Tie politiķi tā ir iemācijušies slēpt un darboties aizmuguriski, ka tikai lustrācij, un veco funkcionāru atbrīvošana no vadības var glābt.

 5. PALDIES PAR KOMENTĀRIEM!!! PIEKRĪTU!!! SAKU, KA VIŅI NEVIENS NESTRĀDĀ SAVU DARBU KĀ VIENĪGI NODARBOJAS AR DEMAGOĢIJU, PAZEMOJOT CITAS TAUTAS UN PAKĻAUJOT TĀS IZNĪCĪBAI!! ES IR VIENA NOZIEDZĪGA LIETA, KAM PILNĪGI PIE VIEINAS VIETAS SAVA DROŠĪBA UN PASTĀVĒŠANA!! LASĪJU KĀDAS LATVIETES RAKSTĪTO, KA ŠIE MIGRANTI MŪS ĻOTI NĪST UN TĀ IR PATIESĪBA!!! KĀPĒC MUMS VAJAG SAVU IZNĪCĪBU??? MŪSU VALDĪBA UN ĀM RĪKOJAS NOZIEDZĪGI!!!

  • piekrītu secinājumam, ka “MŪSU VALDĪBA UN ĀM RĪKOJAS NOZIEDZĪGI”, jo tāš darbojas Latvijas (kā arī visu citu Eiropas tautu) nacionālo vērtību un interešu mazināšanai, bet ne to aizsardzībai.

  • Vai SKAIDRU pareizaak nebuutu saukt par Galjinu vai Oksanu? Ko maisaas latvieshu lietaas?

 6. Jautājumā par nelegālu bēgļu izmitināšanu neesmu lasījis,ka viņiem pašiem šeit būs jānopelna savai iztikšanai.Runas ir tikai par pabalstiem.Tas nevar neradīt spēcīgu viļņošanos sabiedrībā.Ja šādas viļņošanās nebūtu, nākošā mums uzņemamo kvota varētu desmitkāršoties.Un tas nemaz nebūtu pārmērīgi daudz priekš mūsu Latgales tukšumiem.No nāves mūkošajiem taču nebūtu par grūtu līst līdumus,stādīt,audzēt saknes un lopus.Tai vietā mums liek sagaidīt ar klātiem galdiem un uzklātām gultām.

  • ” JurisV. 6. augusts, 2015 10:58
   Atbildēt

   Jautājumā par nelegālu bēgļu izmitināšanu neesmu lasījis,ka viņiem pašiem šeit būs jānopelna savai iztikšanai.Runas ir tikai par pabalstiem.”
   Es arī nekur neizlasīju par bēgļiem un darbu. Un to neviens nevarēs izlasīt, jo – ja rūpīgāk pasekojam ziņās teiktajam, tad – bēgļi jau strādāt gribētu gan, bet viņiem pēc NOTEIKUMIEM nav sākumā atļauts strādāt. (Tātad- sistēma. Un ne jau Latvija to izdomājusi. Tā ir ES sistēma. Pieauguši, darba spējīgi cilvēki, strādāt ir gatavi, no kaut kā jāiztiek, ēst un apģērbties tak vajag. Bet- ne tikai nedod darbu, bet to pat neatļauj, tai vietā dod pabalstus un tracina vietējos iedzīvotājus ar demagoģiju par slinkajiem bēgļiem). Protams, ne jau mēs izlemsim mainīt noteikumus. Bet politiķiem, kuriem politika ir profesija un aicinājums, ir aktīvi jāinteresējas, kāpēc tā, un jāuzstāj uz to, lai šādu situāciju mainītu.) Neviens te neuzprasās uz saklātām gultām un klātiem galdiem. Vienkārši- nedrīkst viņi strādāt, nedrīkst doties līst tos līdumus un uzkopt laukus – līdumu un lauku saimniekam tūlīt klāt būs policijas un VIDi un citi , atvainojiet, visādi parazīti, sodu uzlicēji un naudas iekasētāji…

 7. Valdis Freimantāls saka.

  Pirmais jautājums ir par likumības atjaunošanu 4. maija valstī!
  Otrais – nodokļus neprasīt no tiem, kam nav ienākumi!!!
  Trešais- atbrīvot Latvijas sirdsapziņu Linardu Grantiņu – atjaunot H-86 darbību Latvijā.

  Ceturtkārt prasās paraugtiesa par 22 gadus pastāvošo viltus Rīgas Latviešu Biedrības pretlatvisko un prettiesisko darbību, kā rezultātā 10 000 pašnāvības ,skaitot no 1993. gada 18.februāra nakts SUPERNOZIEGUMA – likumīgi atjaunotās Rīgas Latviešu Biedrības brutālās, varmācīgās iznīcināšanas.

 8. Vai trešā nabadzīgākā ES valsts Latvija,kura turklāt vēl sniedz finansiālu palīdzību Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm,būs spējīga,kā Francija un Anglija (līdzīgā gadījumā),vairākkārt pastiprināt policijas spēkus savu ostu apsardzībai? Mēs taču nevaram šiem bēgļiem sagādāt vēl labākus uzturēšanās apstākļus,kā Francija!

 9. Kam tas ir izdevīgi? Atbildēt

  Ne prezidents,ne ārlietu ministrs,tautai tā arī nav izskaidrojuši,kāpēc bēgļus no citiem kontinentiem,būtu jāuzņem tikai Eiropai,tsk.Latvijai? Kā šo problēmu risina Āfrikas Savienība,organizācija,kas aptver 53 n0 54 Āfrikas valstīm un Apvienoto Nāciju Orgnizācija (ANO)? Kāpēc būtu jāturpina šo cilvēku tūkstošu slīcināšana Vidusjūrā,atbalstot cilvēku kontrabandu,nevis tos jāglābj un jānosūta atpakaļ,lai apturētu šo aizvien pieaugošo bēgļu straumi? Kāpēc vismaz daļu no šiem bēgļiem nevar izmitināt tajās daudzajās Āfrikas valstīs,kurās nekāda karadarbība nenotiek jau ilgus gadus un nav arī terorisma? Tiek gan daudz rakstīts par izglābto un bojāgājušo nelegālo āfrikāņu imigrantu skaitu,bet absolūti nekas nav dzirdams par azturētajiem cilvēku kontrabandistiem un viņu tiesāšanu! Par tiem,kas organizē šo ienesīgo biznesu!

 10. Lai vilks būtu paēdis un kaza dzīva? Atbildēt

  Rinkēvičs & Co grib,lai vienlaikus viņiem tiktu samazināts pakāpeniski IIN un palielināts finansējums aizsardzībai 2% apjomā no IKP! Pat uz veselības apdrošināšanas,PVN pārtikai un pensiju indeksācijas rēķina! Tikai ne ieviešot iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodokļus pēc maksātspējas principa,kā citās ES un pasaules valstīs!

Draugiem Facebook Twitter Google+