×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Okupācija atkal nebūs bijusi? (55)

Foto no Latvijas Nacionālā arhīva krājuma un grāmatām "Saglabāt sudrabā", "Latvijas PSR vēsture" un albuma "Padomju Latvija"Foto no Latvijas Nacionālā arhīva krājuma un grāmatām "Saglabāt sudrabā", "Latvijas PSR vēsture" un albuma "Padomju Latvija"

Darbaļaužu manifestācija 1940. gada 21. jūlijā.

Aizvadīta sēru un piemiņas diena 14. jūnijs. Pieminējām komunistiskā režīma 1941. gadā uz tālo ziemeļzemi aizvestos cilvēkus, nomocītos upurus – ne tikai latviešus, bet arī krievus, ebrejus un citus. Parīt ir vēl viens datums, ko vērts atcerēties Latvijas vēsturei un šodienai. Kopš 1940. gada 17. jūnija pagājuši 75 gadi, un Latvijas Padomju Sociālistiskajā Republikā tā skaitījās atzīmējama diena, kurai par godu arī cepumu fabrīķi sauca “17. jūnijs”. Mums tā ir okupācijas diena, kad PSRS lielā tautu vadoņa Josifa Visarionoviča Staļina vadībā pēc pieteiktā ultimāta triju neatkarīgu Baltijas valstu valdībām ieradās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ar tankiem un durkļiem un gāza likumīgo varu, likvidēja valstiskumu un brīvības, ieviesa padomijas iekārtu uz gadu desmitiem. Pēc okupācijas sākās genocīds pret Baltijas tautām, cilvēku deportācijas, režīma noziegumi un garie nebrīvības gadi zem krievu zābaka. Maskavā vēl šodien šo vēstures faktu neatzīst, noliedz, ka bijusi okupācija un vardarbība. Grūti teikt, kā tad tagad Kremlī novērtē krievu karaspēka iebrukumu. Vai pēc komunistiskās mitoloģijas vēstures parauga, ka 1940. gada 17. jūnijā notika darbaļaužu sociālistiskā revolūcija ar sekojošo fašistisko diktatūru gāšanu, vai propagandas vajadzībām būs pielāgojuši novatoriskāku, “zinātnisku” pieeju un notikumu traktējumu. Zināms, pēc proletariāta uzvaras sākās jauncelsme, un mums atnesa kultūru. Par kultūru atceros sen pārlapotus žurnālus “Atpūta”, kur fotoattēli rāda sarkankarogotā armijas dziesmu un deju ansambļa numurus – sakāpšanu piramīdās un “karavīri ar zobeniem izveido vārdu Staļins”.

Latvijā arī ir gana daudz ļaužu, kuri piekrīt atbrīvošanas teorijām un citām pseidovēstures mācībām. Viņiem ir brīv pulcēties politiskās partijās, svinēt pulkā 9. maiju kā uzvaras dienu un bez slapstīšanās izplatīt savus ierūsējušos uzskatus, ka “nekāda okupācija nebija” avīzēs un grāmatās. Kāda daļa no gados jaunākiem cilvēkiem pat gājuši un izglītojušies neatkarību atguvušās Latvijas skolās! Jādomā un jācer, ka 17. jūnijam kā drūmai valsts okupācijas gadskārtai nepaies secen abi prezidenti Bērziņš un Vējonis un citas augstākās amatu personas. Ne tikai atgādinot par tālo dienu traģiskajiem notikumiem, bet parādot, cik dzīvas ir impēriskās lielvaras tieksmes aktuālajos apstākļos. Ka Krievijā ir aprindas, kuras, cik vien to spēkos, vēlas iestudēt un atkārtot Staļintētiņa rakstītos scenārijus un lietoto ultimātu valodu. Ukrainā risinās cīņa uz dzīvību un nāvi par brīvību, un nereti saka, ka arī mūsu neatkarība var tikt apdraudēta, ja to cieši, cieši nesargāsim.

Pirms dažiem gadiem veiklie zēni no “Saskaņas” lika priekšā noteikt moratoriju – kādu laiku nerunāt par vēsturi un lietām, kas šķeltu sabiedrību, lasi, nepatiktu krieviem. Gribēja ieviest formulu “okupācija varbūt arī bija, bet okupantu nav”. Noklusējuma laika termiņš 17. jūnijā varētu būt notecējis. “Saskaņas” politiķiem klātos pastāstīt saviem vēlētājiem, kas tad te notika pirms 75 gadiem un ka šodien gan nevienam nevajadzētu taisīties uz dramatisku tanku bučošanu, Putina gaidīšanu. Iespējams, Urbanoviča frakcijai iepriekš derētu noīrēt no Mūrnieces kundzes kādu Saeimas koplietošanas telpu komplektā ar viņas vīru, vēsturnieku un deputātu Ritvaru Jansonu, lai sarīkotu kinolektoriju vai priekšlasījumu saskaņiešiem, ja tie nejūtas pārāk stipri faktu zināšanā un iegaumēšanā. Ar lielu interesi papētīsim arī 17. jūnija krievu presi, “centrālās” televīzijas no Maskavas – viņi taču nebūs aizmirsuši zīmīgo datumu, vai ne, biedri?

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Par okupācijas faktu nav ko spriedelēt -tas ir fakts,kas sākās ar uzbrukumu Latvijas robežpostenim Masleņikos, ar šo pirmo soli krievu okupanti atvēra slepkavību un zvēriskuma rēķinu pret Baltijas tautām!
  Par okupācijaa noliegšanu ir jāsoda un jāsoda pašu nodevējus, kas okupantus atbalsta un pietur te vēl joprojām esošos no psrs iebrucēju okupantu un to atvašu pūļus.

 2. TĀ LAIKA ”BRĪVĪBAS CĪNĪTĀJI” BIJA STINGRI PĀRLIECINĀTI PAR IZVELĒTO LATVIJAS ATTĪSTĪBAS CEĻU. JA , MES BIJAM VISI PUSLĪDZ VIENĀ LĪMENĪ, NU SPICE UN TAI PIETUVOTIE PROTAMS VISUR BIJA AUGŠGALA. UN TAGAD MUMS BIJA CITI BRIVĪBAS CĪNĪTAJI ( bez ””’ ), KURIA MĒS KARSTI TICĒJAM. UN KUR MĒS ESAM TAGAD !!!!!!! EKONOMIKA GRĪSTĒ, VISI ”’LATVIJAS LEPNUMI”’ IZŅEMOT “”DZINTARU”’ PĀRDOTI UN LĪDZEKĻI IZZAGTI, SPICE NOTEIKTI ZINA TADU VALSTS IEKĀRTAS VĒRTĒJUMU- VALSTI GALVENOKĀRT VĒRTĒ TĀS RŪPES PAR VECIEM CILVĒKIEM. KAS IR PIE MUMS???? VECĪŠI 70, 80, 90 GADUS VECI IEDZĪTI LIEKU CILVĒKU KOMPLEKSĀ. MANI NESKAITOT- MAN 73 GADI, LĪDZ 71 GADAM STRĀDĀJU NOPIETNĀ VALSTS IESTĀDĒ.

  TAD ES PAR KO ??? KUR ŅEMT TO IEKŠĒJO TIEKŠANOS ŠĶENDĒTIES PAR ŠODIENAS DATUMU, TAD LĒMUMU NE TAUTA PIEŅĒMA, TAGAD ”’JAUNIE ATBRĪVOTĀJI”’ MŪS ATBRĪVOJA NE TIKAI NO SAVIENĪBAS. MUMS VAIRS NAV NEKĀ

 3. ka tas dullais GRAFIST ir LA ieliktenis, ka svešā valodā var piesātināt ēteru un PRETĪGI UZMĀKTIES!?! Bez tam tas dullais nesaprot, ka ne visi komentētāji ir vīrieši: ‘BATENKA” nav vīrietis, bet sieviete un šo krievu vārdu NEVAR uz viņu attiecināt!? Tā ir mana kaimiņiene, kura lasa un komentē LA rakstus ar šo segvārdu!!! Dullumam laikam nav robežu!?

  • Креститься надо, когда кажется. Но вообще то мысль хорощая, надо уже гонорар с редакции требовать за поднятие рейтинга. Действительно, в русском языке слово «батенька» – это дружеское обращение к собеседнику мужского пола. Я допускаю, что мог и ошибиться ненароком, но не со зла и не специально. Но и комментатора под таким именем, я что то не замечал, уж извините.

 4. Tas tikai pierada,cik daudz darba mums vel prieksa,lai izskaidrotu un pieraditu visai pasaulei,ka Latvijai tika atnemta Vinas skaistaa Tagadne un Nakotne.Latvija tika okupeta.

 5. “Grūti teikt, kā tad tagad Kremlī novērtē krievu karaspēka iebrukumu.”
  ================================================================
  Vieglāk ir pašiem atcerēties notikumus 1940.g. jūnijā, kad plosījās 2. Pasaules karš:
  “Šodien mēs saņemam 12. jūnija avīzi. Ziņa par Itālijas iestāšanos karā – arī itāliešu fašisti grib gūt savu laupījuma daļu. Musolīni Napoleona pozā no Venēcijas pils balkona Romā uzrunā tautu. Fašisti traucas uz priekšu, plēsoņas norāvušies no ķēdēm….Francija – komunāru zeme – samīdīta, Norvēģija noslīcināta asinīs. Kāds tam visam būs gals?….
  Un man tāda sajūta, ka arī mēs stāvam bezdibeņa malā. Vajag tikai viena vētras brāziena, un mēs būsim ierauti nāves dejā, bet aizsargi dosies ceļā ar diviem pāriem veļas un labiem zābakiem. Latvijai pāri liecas kāšu krusta baigā ēna.” Anna Brodele (stāstas “Marta”)

 6. “Noziedznieks” nosauc Ulmani par noziedznieku. Ļoti jocigi.
  Ulmanis bija upuris, ne noziedznieks. Viņu pamazām noslepkavoja maskaļi.
  Turpretī rakstītājs ir
  “Noziedznieks” ir taisni noziedznieks. VIŅŠ APMELO CITU CILVĒKU.

  Tādi lopi ir tipiskie padomju laupitāji, slepkavas. Tie ar varu ienāca Baltijas valstīs, zemes izlaupija un slepkavoja. Taisnība uzvares un pasiem laupitājiem pienāks gals.

  • Ulmanis ir noziedznieks!!! Atbildēt

   Noziedznieks Ulmanis 1934.gada 15.maijā veica apvērsumu un sagrāba varu. Skrien, Krancīt uz tiesu un redzēsi, ka man ir taisnība!
   Un vēl – noziedznieks Ulmanis 1940.gada 17.jūnijā nedeva pavēli pretoties okupantiem. Faktiski – noziedznieks Ulmanis vienpersoniski atdeva Latviju krieviem.

 7. … Tamdel tadiem grafistiem ir legali jaaiztaisa mutes, JEB TOS JAIZRAIDA NO VALSTS . .. ar iesniegumu Hagas internacionala tiesa par OKUPACIJAS LEGALIZACIJU INTERNACIONALA LIMENI – MUSU ZALIE VIIRINI CITADI TURPINAS STRADAT PRET SATVERSMES UN KOPENHAGENAS TRIBUNA PIENEMTO LEMUMU PAR OKUPACIJAS LEGALO BUTIBU – BET KO LIDZ SIM VECAS KOMUNISTU PARTIJAS NOMENAKLATURAS VADITAS VALDIBAS NEGRIB PIELIETOT KA LIKUMA IEROCI APTURET SO 5. KOLONNAS LIDZSKREJEJU BALAMUTES …

  … JAU GADIEM ESMU PRASIJIS DEOKUPACIJAS UN DEKOLONIZACIJAS PABEIGSANU … AR INTERNACIONALO TIESU PALIDZIBU … VELTI …

  … LIEKAS, KA TIKAI AR NA VADITU VALDIBU TAS VARETU IZDOTIES … !

  … NAK LAIKS … KAD TAS BUS IESPEJAMS .. LIDZ AR NIRNBERGU II !

  • >K-K 15. jūnijs, 2015 19:30
   Да давайте уж меня сразу растреляем, чего столько возиться то. А то Гаага, Нюрберг, суд какой то, столько лишних хлопот. А так раз и гатавс, и никаких проблем. Заодно со мной можно вообще всех неграждан растрелять, это ж просто исполнение вашей мечты будет.

   • Mēs jau vēl ceram,ka jūs paši saposīsieties un aizbrauksiet no šejienes uz savas laimes zemi,pie dižā Pu.Kāpēc jums jānīkst tajā sliktajā Latvijā,kur neviens nav tik pilnvērtīgs,lai spētu saprast jūsu dižo domu lidojumu un izsmalcinātās manieres.

    • >Kāpēc? 16. jūnijs, 2015 16:52
     Зря вы надеетесь. Мне конечно приятно, что вы оценили « полёт моих мыслей и утончённость манер», но у меня такое впечатление сложилось, что мы с вами живём в разных Латвиях.

 8. … Ka acu liecinieks tam visam ari ir bijis mans tevs, kurs tai laika atgriezas majas no darba ejot cauri Ieksrigai un gar Stacijas laukumu, un ta varejis noverot Patiesibu ….. velakos gados, tas tika dzirdets no manis, zena, pieaugoso diskusijas par Latvijas Republikas uzmetejiem un nodevejiem … neskatoties uz viniem dotam vispusejam tiesibam … !!!

 9. … Seit paradas kadu sagatavots jauns mits par sagaiditaju klasifikaciju: agenti , pargerbusies padomijas kareivji u.u.t.t.,

  … Latvija jau 1930′ gados bija agentu rokas … ar Sociku un Komunistu partiju palidzibu …. tacu kaila patiesiba paradas Rigas policijas datos un sikaki uznemtas fotografijas … kur ari to apsveiceju sejas pantos paradas patiesiba … !

  … Tie tiek apstiprinati Rigas prefekturas policijas sastaditos civila miera parkapuma dokumentos … kuros iztrukst latviesu uzvardi …. !

 10. Tāds bija sākums:”Minhenes vienošanās bija līgums, kas tika noslēgts 1938. gada septembrī Minhenē un ļāva Vācijai anektēt Čehoslovākijai piederošo vāciešu apdzīvoto Sudetu apgabalu. Vienošanos parakstīja Lielbritānija, Francija, Itālija un Vācija konferencē, kurā pašas Čehoslovākijas pārstāvji nepiedalījās.”
  Minhenes vienošanās. (Vikpēdijas raksts).
  Tādas bija ieceres:”… Latvijas valdību ietekmēja arī angļu slepenie iedrošinājumi garantijas nepieņemt. Tai nebija zināms, ka angļi centās atstāt Baltijas telpu brīvu cerībā, ka tur iesoļos vācu kaŗaspēks pavēršoties pret Padomju Krieviju, un abas lielās totalitārās varas noasiņos, Rietumu valstīm izejot sveikā. Šo rindu autors [E.Andersons] ir lasījis ņirdzības un nicinājuma pilnos angļu ārlietu ministra lorda Helifeksa teicienus, kas veltīti Baltijas valstīm.” Edgars Andersons “DR. MIĶELIS VALTERS (1874-1968)”

 11. >grafists 15. jūnijs, 2015 14:49
  Вот как бывает, отвлечёшься поработать немножко ( надо же и работать тоже), а ник твой спёрли. Ах вы несчастный абориген, что же у вас с математикой то так плохо. Ох, не в ладах вы с цифрами, через чур путаете.

 12. Okupācija neapšaubāmi bija. Tomēr sākums ir 1939.g. 23.augusts, Ribentropa-Molotova pakts ,Eiropas sadalīšana ietekmes zonās ,divu diktatoru Hitlera un Staļina iegribu zonās.Seko 1. septembris -Vācijas iebrukums Polijā,17.septembris PSRS iebrukums Polijā un 52% šīs valsts teritorijas sagrābšana . 3.09.1939. karu Vācijai piesaka Lielbritānija un Francija .Seko Staļina uzbrukums Somijai 1939.g.30.novembrī ,uzspiestie līgumi par PSRS kara bāžu izvietošanu Baltijas valstīs.Seko Hitlera iebrukums Dānijā un Norvēģijā 1940.g.10.04. un 10.05.1940. iebrukums Beniluksa valstīs un Francijā.Staļins okupē Baltiju tieši dienās ,kad krīt Parīze ,kad 10.05.40. Čemberlenu Londonā pie valdības stūres nomaina Čerčils un Francija paraksta pamieru ar Vāciju. Politisko vētru gūzma ir tik milzīga ,ka Baltijas okupācija ,teiksim,pret Francijas sagrāvi ir nieks pasaules kartē.Mums tas ir sāpīgi un jādara viss lai tāds scenārijs neatkārtotos.

 13. Kāpēc Rīgas centrā ir piemineklis Kārlim Ulmanim – to visiem līcīšiem vajadzētu labi zināt, jo pretējā gadījumā te būtu Ostlande!
  “Pilsoņi, pilsones!
  Pēdējo 24 stundu notikumi ir saviļņojuši visus prātus, un es tādēļ uzskatu par savu pienākumu, kā es to arvien svarīgos momentos esmu darījis, jums visiem pateikt, ko valdība šajā brīdī domā un dara.
  Mūsu zemē kopš šī rīta ienāk padomju karaspēks. Tas notiek ar valdības ziņu un piekrišanu, kas savukārt izriet no pastāvošām draudzīgām attiecībām starp Latviju un Padomju Savienību. Es tādēļ vēlos, ka arī mūsu zemes iedzīvotāji ienākošās karaspēka daļas uzlūko ar draudzību. Tai pašā laikā jums jāzina, ka karaspēka kustībai jānotiek bez traucējumiem, un to jūs varat veicināt, ierobežojot pārlieko ziņkāri un atturoties no kārtības traucējumiem.
  Šorīt jūs arī dzirdējāt ziņu par to, ka valdība pilnā sastāvā man ir pieteikusi savu atkāpšanos un ka es esmu uzdevis ministriem palikt savās vietās līdz jaunās valdības sastādīšanai. Pirmais uzdevums mums visiem ir līdzšinējā vienprātībā un darba gribā palikt savās vietās un turpināt kalpot tai lietai, kas mums ir augsta un svēta — Latvijas un mūsu tautas interesēm….”
  Kārļa Ulmaņa uzrunu tautai, ko viņš teica Latvijas Radiofonā 1940. gada 17. jūnijā pulksten 22:15.

  • Noziedznieks Ulmanis iegrūda Latviju nelaimē Atbildēt

   Ulmanis bija noziedznieks. Pie tam, viņš veica noziegumu pret tautu un valsti! Noziedznieka Ulmaņa pieņemtie lēmumi par krievu karaspēka ielaišanu Latvijā – gan 1939.gadā, gan 1940.gada 17.jūnijā – bija prettiesiski, pret tautas gribu un pret Satversmi!
   Noziedznieku Ulmani jātiesā. Viņa pieminekli jānojauc. Viņa bildi jāizsviež ārā no Prezidentu galerijas!

   • Pareizi; – rakstām iesniegumu Hāgas starptautiskajam tribunālam, kā arī pievienojam akadēmiķa J.Stradiņa teikto LA, kā pierādījumu 1940.g.17.jūnija lēmuma sekām:
    “Man liekas, tas bija ļoti svarīgi, ka Padomju Latvija nekļuva par Ostlandi, kā tas bija iecerēts Hitlera okupācijas laikā. Ka mums tomēr bija sava – kāda ar ne, tomēr sava – atribūtika, ka notika mācības latviešu valodā, ka bija kaut tas sarkani viļņotais, tomēr savs karogs, – ka tomēr bija savi formāli suverenitātes elementi. Un ka tika paturēta Konstitūcijā ierakstītā tiesība izstāties no impērijas, no PSRS sastāva. Tāpēc es tomēr šo laikmetu pilnīgi nenorakstītu. Jo tur bija ne tikai represijas, ne tikai trūkumi, bet arī dažas pozitīvas iezīmes, kas ļāva kaut zem ledus, kaut pagrīdē turpināt mūsu nācijas eksistenci.”
    (LA, 27.11.2014.)

 14. Mīlu krievus. Riebjas krievruņu okupanti Atbildēt

  Grafist, kāpēc krievi okupē un anektē citu tautu zemes? Pat Krievijā krievi ir ienācēji un nav pirmiedzīvotāji, jo vēsturiski Krievija ir somugru zeme – agrāk Pēterburga bija somugru zeme, Maskava somugru zeme u.t.t. Krievi Krievijā ir svešie. Sibīrijā krievi vispār parādījās pirmo reizi tikai pirms 200 gadiem.

  • >Mīlu krievus. Riebjas krievruņu okupanti 15. jūnijs, 2015 14:54
   Я тоже вас «люблю». У вас весьма специфические исторические знания. Этакий антропологический нигилизм что ли. Может вам глобус Латвии подарить, с территорией пролатышей от Балтийского моря до Тихого океана?

 15. Šodien pirms 75 gadiem nacistiskā Krievija uzbruka Latvijai. Mēs nekad neaizmirsīsim 15.jūnija uzbrukumu Masļenkiem un neaizmirsīsim krievu pastrādātos kara noziegumus pret daudzām mazajām tautām (latviešiem, līviem, lietuviešiem, igauņiem u.c.)!

  • >grafists 15. jūnijs, 2015 14:47
   Ну наконец то, дождался. Вот оно, начали ники тырыть. Значит достал. Маленький, несчастный гоблин, ваша злоба смешна и сами вы совсем не страшны.

   • >grafists 15. jūnijs, 2015 16:07

    Krievruņu okupantiem vislaimīgakā dzīve būs Krievijā. Paradīze zemes virsū. Es mīļajiem kreivruņu okupantiem vēlu laimi un tāpēc vēlos, lai visi krievruņu okupanti atgriežas uz savu “dzimteni” Krieviju, kuras pirmiedzīvotāji ir somugri, ukraiņi un Ziemeļtautas.

    • >hehe 15. jūnijs, 2015 16:30
     Так значит. Ну тогда давайте по честному. Мы заберём с собой всё, что восстановили и построили, а что не сможем забрать – вернём в исходное состояние. Ну с, начнём перечислять:
     Почти 2000 км железных дорог – разобрать нафиг, всё равно ЛДЗ они скоро уже и не понадобятся. Затем, все мосты через Даугаву – туда же, целого не было ни одного. Академию наук – разобрать, её не было. Церковь Петра – спалить снова, как и было после войны. Башню телецентра, самую высокую в европе – спилить. Аэропорт Рига – разобрать, самолёты сами разлетятся. Гостиницу Латвия туда же. Далее идут практически все заводы, те, которые ещё не смогли развровать, начать можно с Лиепайского металлурга. Ну и так далее в том же духе, одно только перечисление займёт несколько страниц. Как вам это?

     • Atstāsiet tādā stāvoklī kā bija 1940.gada 17.jūnijā-pirms jūsu ordas sagrāva Latvijas valsti!!!Karā tad mūs ierāvāt jūs.

     • Nekā,vecīt 15. jūnijs, 2015 20:37
      >Специально для вас, есть новая модель губоукладчика. Новый дизайн, улучшенная эргономика. Могу подарить.

 16. Ja tās FIZIONOMIJAS foto ir LATVIEŠI, tad es esmu nēģeris…

  • >TRAKUMS!!! 15. jūnijs, 2015 14:09
   Жаль вас огорчать, но вы батенька, негр! Увы.

 17. Tu esi traks nu, nu! Kur tos LATVIEŠU tūkstošus Tu Rīgā 1940.gadā redzēji sveicam padomju armiju??? KUR??? Tie bija pārģēŗbti ļaudis – svešzemnieki no kaimiņvalsts, jo karabāzes šeit bija ka apnesties nevarēja, un no turienes arī – SAGAIDĪTĀJI… Kā darbojas viņu propogandas mašīna, NAV LIEKI JĀSTĀSTA!?!!!!!! Ja popogandai ticēsi kā no velna APSĒSTS, tad ar tevi cauri…

 18. “grafists” – varētu atšifrēt kā grafomāns …
  šis īpatnis izpaužas ar slimīgi rupju pretlatviskumu 🙂
  laikam jau Maskavas maizē …

  • >! 15. jūnijs, 2015 13:17
   Ай, не угадал. А латвискумс свой можешь засунуть себе в ****!
   Повторно. Але, модераторы, чувство юмора у вас где?

 19. Nav nekad uz Zemes dzīvojuši :
  .
  1. Josifs Visarionovičs Staļins
  2. Vladimirs Iļjičs Ļeņins
  3. Jānis Rainis
  … u.t.t.
  .
  Bija :
  .
  Josifs Visarionovičs Džugašvili ar “kļičku” STAĻINS
  Vladimirs Iļjičs Uļjanovs ar “kļičku” ĻEŅINS
  Jānis Pliekšāns ar literāro pseidonīmu RAINIS
  .
  ! ! ! !

 20. Jānis Endziņš: Bilde, es teiktu, diezgan skarba
  “Mums ir negatīva dzimstības un mirstības bilance, kā rezultātā Latvija katru dienu zaudē 21 cilvēku. Papildus tam katru dienu 39 cilvēki atstāj Latviju, dodoties emigrācijā. Tāda ir mūsu situācija – 65% no vidējā ES labklājības līmeņa un katastrofāla demogrāfiskā situācija, kurā katru dienu zaudējam 60 cilvēku. Bilde, es teiktu, diezgan skarba.” ( Portāls nra.lv, 30.10.2014.)

 21. Опаньки, очередной высер журналГлиста. Какой неугомонный чудик. Все эти ваши «моральные терзания», а тем более «глубокие исторические изыскания» в России никого не интересуют. Навозные мальчики никому не интересны.

  • labi ka kādam interesē tavs sūri aizvainotais lielkrievu šovinista viedoklis

  • Jūs esat ļoti iztapīgi jūsu ventspils barotājiem un dzēšat viedokļus, kuri iztraucētu “saskanīgo” mieru ventspilī. Tad kādēļ jūs nedzēšat kaut kādā svešā valodā rakstīto? Vai latvietim būs jāzin n-tās svešvalodas, li izdzīvotu Latvijā? Lūdzu, izdzēsiet viedokļus mums latviešiem nesaprotamā valodā!

   • >LA redakcijai 15. jūnijs, 2015 12:07
    Что ж тебя так коробит то от русского языка, а?! Ну не нравится тебе, так не читай! Ты ещё господу богу пожалуйся, а не только редакции, как тебя обидели бедного.

 22. Bet kā saukt tos desmiti tūkstošus latviešus,kuri izgāja ielās lai sveiktu Krievu armiju!!!

  • Vai tad nu tik daudz sanāks? Nemaz jau tik sarkana mūsu zemīte nebija.

  • Vēsturnieki jau papētījuši, ka tajā pūlī bijuši arī pārģērbti sarkanarmieši. Un – ja kas. Tajos laikos visa “progresīvā inteliģence” un strādniecība bija visai kreisi noskaņota. Iedvesmota no Spānijas republikāņu cīņas pret huntu. Par to, kas īstenībā notiek Staļina valstī, neviens īpaši neko nezināja. Toties uz PSRS vēstniecības ballēm visi aicinātie ar prieku kā mušas salidoja.

  • Kur tad palika arī tajos vienādajos flaneļa uzvalciņos ģērtie ”strādnieki” pieklājīgu kungu platmalēs pavadībā jau kolonās…?

  • Ar ziediem okupantus sagaidija karabāžu civilisti tāpat kā Krimā,kur uzdarbojas karabāžu civilisti,zaļie cilvēciņi,nakts vilki.

  • Tā bija padomju armija komunistu vadībā.Krievus izmanto demogoģiskos nolūkos lai noņemtu lāstu no latviešu kolaboracionistu galvām un viņi mierigi varētu turpinat savu melno darbu.Okupantu armiju būtu loģiskāk saukt arī par krievvalodīgo armiju.

  • šajās sejās – tie ir vietējie latvieši?????
   Opis stāstīja par to gājienu, kas sākās no ostas un tad gāja pa Elizabetes ielu, viņš brīnījies, kas tie tādi, jo pat ap’ģērbs bijis savāds, ne kā vietējiem, vēlāk runāja, ka tie no Krievijas ar kuģiem ievestie cilvēki

 23. Nusss, ja jau pat “akamēdiķi”, nekaunas publiski apgalvot, ka notikusi aneksija nevis okupācija, un daļai sabiedrības deportācijas bija neapšaubāms ieguvums, tad ko nu daudz no sarkaniem politikāņiem varam gribēt.

  • kas tie par tādiem “akadēmiķiem”??? vai “žurnālists” paiderass? vai politiķis urbānovičs? vai varbūt gapoņenko?

 24. Paldies par rakstu!!! Nu, Vējonis varbūt kaut ko bildīs, Bet Bērziņš klusēs, jo Puzes saimnieks tā lika…

 25. Tomēr vajadzīgs raksts, lai kā censtos visu aizmirst.

 26. ” Jādomā un jācer, ka 17. jūnijam kā drūmai valsts okupācijas gadskārtai nepaies secen abi prezidenti Bērziņš un Vējonis un citas augstākās amatu personas.”
  =================================================================
  Kurš beidzot sadūšosies uzrakstīt iesniegumu Hāgas, Strasbūras vai kādai citai starptautiskajai tiesai, lai beidzot saņemtu juridiski korektu spriedumu? Cik vēl jāgaida oficiālo valsts iestāžu rīcību? Kamēr čekas maisus neatvērs, tikmēr Kremļa TV smiesies un “ēzeļa ausis” piesolīs….

  • Kad Latvijā izlīdzināsies 50% būs latviešu un50% nēģeru.Tas ir pēc Eiropas standartiem.Tad atvērs čekas maisus.Un vai Vējonis(krievs) būs ar mieru publicēt savu kolēģu uzvārdus.

  • Kad Latvijā izlīdzināsies 50% būs latviešu un50% nēģeru.Tas ir pēc Eiropas standartiem.Tad atvērs čekas maisus.Un vai prezidents(krievs) būs ar mieru publicēt savu kolēģu uzvārdus.

 27. Tas bija veiksmīgs 1940.gada hibrīdkarš. Tikai tam vel toreiz nosaukuma nebija, bet elementi bija – laipna un stingra armija svarīgākajās vietās, vēlēšanas ar gataviem rezultātiem un protams ”tautas” demonstrācijas jauno varu balstot. Tad protams stāstija un vel šodiem – revolūcija…

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+