Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Kas nedara godu vīriešu dzimumam? 4

Asinis stingst dzīslās, lasot izplatījušos sieviešu kolektīvo atmiņu plūdus par šausmīgiem un traģiskiem notikumiem, kurus tagad nobriedušām dāmām (joprojām ar ideālu figūru) nācies izdzīvot jaunībā, kad tās bija svaigas kā rozes pumpuriņš. Vīriešu vardarbības un uzmākšanās upuri gadiem glabāja drausmīgās, dvēselīgi atkailinātās melodrāmas asarām slacītas dienasgrāmatas slepenībā zem spilvena, bet nu atklāsmes cirkulē apkārt pa pasauli. Nekas tur nav spokojies, tie ir bargi apsūdzības raksti, patiesības pilna aina tās nakts acīm par miesaskārīgiem, nekaunīgiem vīriešiem. Slūžas vaļā parāva filmaktrises, kam uzbāzies Holivudas producents Vainšteins ar scenāriju, ka uz ekrāna iespējams nokļūt tikai caur iekāres apsēstā kinošņika gultu. Kinozvaigžņu atzīšanos uztvēra pārējais daiļais dzimums, naida runa plūda no grāfienēm un istabenēm, via dolorosa, sievietes sāpju ceļu bija spiestas mērot futbolistes un vingrotājas – sākās akcija “Mani arī!”, kurā blondīnes un brunetes grilē personas ar mūžam vaļā bikšu priekšu. Pat Eiroparlamentā atradās deputātu palīdzes, kuras plēsonīgi tēviņi gribējuši paņemt kā zemenes! Dažai cietušajai izlauzies vaids, citai nolasāms vesels referāts, bet katrs uzmākšanās incidents apmēram atbilst mocekles vai svētās dzīves aprakstam. Intīmo biogrāfiju detaļas visu vīriešu sugu, 50% zemeslodes iedzīvotāju apzīmogoja ar vainas apziņu un lika nosarkt kolektīvā varmākas sajūtā. Pat zvērinātiem vecpuišiem, kas nekādi nav gribējuši elektrizēt vai sabojāt attiecības ar cilvēces labāko daļu, ir uzplēstas sen sadzijušas rētas, un nobālušiem precētiem vīriem neērti pacelt acis no kurpju purngalu pētīšanas.

Starptautiskā nelokāmā sieviešu solidaritātē postā iedzītās femīnas dalās ar sirdī gruzdējušiem krēslas zonas stāstiem, kas nedara godu roku palaidējiem seksistiem. Viņš man saplēsa blūzīti! Piedāvāja peldēties burbuļvannā! Uzlika netīro ķepu uz pēcpuses! Pierunāja uz orālo seksu! Viņš pārslidināja kleitas rāvējslēdzēju pār krustiem un aizskāra kājstarpi! Rupeklis man tuvojās un grābstījās!

Kā ezis uzšāvušas gaisā adatas, piemīlīgie meitieši pretojās seksistiem. Dažiem dzīvnieciskā stāvoklī novestiem donžuāniem izdevās pastrādāt varas darbus pie neaizsargātā laupījuma, citi stobru pacēlušie palika gribot ar sūrstošu pliķi un lakotu nadziņu plēstu svītru uz vaiga, bet rūgtās atmiņas grūti lasīt ar neaizlūstošu balsi, bez salvetes un šņukstēšanas. Tagad diezin vai spēsim pilnā apjomā sniegt garīgo atbalstu, traumas terapiju un materiālo palīdzību, kas kompensācijā ir nepieciešama upuriem. Var tikai saukt – atdodiet viņām visām jaunību! Sodiet vainīgos!

Bez šaubām, kniebēju paraugprāvas sekos, atmaksas stunda sitīs. Pie ieejas tiesas namā tūkstoš feministes dedzinās falla simbolus, un Vainšteina kungs pie kakla jau jūt baltas, žņaudzošas rokas. Arī citi jākļi, iedomājušies sevi par bojfrendiem un sapņu prinčiem, neizlocīsies! Ak advokāti lišķēs tiesātājiem, ka Ēdenes dārzos čūska iedeva ābolu Ievai un tā bija vilinātāja? Bībelstāstu blēņas nav vienos svaru kausos ar liecībām, kas balstītas neizdomātos notikumos un rakstītas naktslampiņas gaismā, slaukot acis. Ak vīrieši zīda cilpā iekrita, jo daiļavas bija pārāk gaisīgi ģērbušās, ar vaļīgu uzvedību – un nevarēja savaldīt nedz mednieka instinktu, nedz gurnos paslēpto spēku? Fui, salti meli! Ak es flirtēju? Nekad, bet vīrieši gan lakstojas ar mani! Dzimumu konfrontācijā pret patiesību, ka vīriešus interesē tikai sekss, aizstāvībai ir pārāk asimetriski aizbildinājumi un nolaižami klozetā. Pār varmākām nāks sods ar nokaitētu dzelzi un atriebība!

Arī mūspusē doktore O., klausoties tālās pasaules negaisos par pāri darījušiem džonīšiem, aicināja sociālajos tīklos klātesošos cilvēkus zeķbiksēs atdzīvināt atmiņā bijušo, kā puisieši vilkuši dīvānā. Tomēr seminārs “kaķenītei bēdas bija” neizveidojās. Latvijā sievietes lielākoties ir komandējošais sastāvs, kamēr vīrieši vāji radījumi bez iegribām un nopūstām svecēm. Pa kādai drostaliņai dāmu klubiņā atcerējās – studentes gados iespiesta kaktiņā un paņurcīta. Citai Tas bijis vēl kolhozu laikos – brigadieris iesviedis siena pantā un nācies paspirināties pretī, bet sabendētās jaunības stāsti nedz atbalsojās, nedz izklausās īpaši erotiski. Laikam mēs vispasaules sievišķajā ofensīvā izlīdīsim puslīdz veselu ādu. Bet, ja kāds runcis tiešām ko nostrādājis, labāk tūlīt preci nost!

LA.lv