×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

Nevienojas par palīdzības maksājuma piešķiršanu Grieķijai

Foto - AFPFoto - AFP

Eirozonas finanšu ministri ārkārtas sanāksmē nav spējuši vienoties par palīdzības programmas nākamā maksājuma piešķiršanu Grieķijai un paziņojuši, ka mēģinās to atkal panākt nākamajā nedēļā.

Eirogrupas ministru paziņojumā pēc sanāksmes teiks, ka vienošanās nav panākta un viņi atkal tiksies nākamajā nedēļā “tālākam tehniskam darbam pie paketes detaļām”. Eirozonas finanšu ministri vakar tikšanos sāka, paužot pārliecību, ka vienosies par ilgi aizkavētā starptautiskā aizdevuma nākamā maksājuma piešķiršanu Grieķijai, taču 12 stundas vēlāk sarunas beidzās bez rezultātiem.

Pirms sanāksmes Eirogrupas prezidents Žans Klods Junkers pauda viedokli, ka Grieķija ir uzrādījusi rezultātus reformu īstenošanā, tādējādi pastāv labas iespējas vienošanās panākšanai par līdzekļu piešķiršanu grūtību nomocītajai valstij. Grieķijas parlaments šā mēneša sākumā apstiprināja nākamā gada budžetu un jaunu taupības pasākumu programmu 18,5 miljardu eiro apmērā, ko bija pieprasījuši starptautiskie aizdevēji apmaiņā pret aizdevuma nākamā maksājuma saņemšanu.

ES un SVF aizdevuma maksājumu 31,5 miljardu eiro apmērā sākotnēji bija paredzēts Grieķijai piešķirt jūlijā, taču tas tika aizkavēts, ņemot vērā nepieciešamo reformu realizācijas kavēšanos un ilgstošo politisko neskaidrību pēc četrus mēnešu ilgstošās vēlēšanu kampaņas. Grieķijai pagājušajā nedēļā obligāciju izsolē izdevās iegūt piecus miljardus eiro, lai piektdien spētu atmaksāt parādsaistības un izvairītos no maksātnespējas, taču decembrī Atēnām nepieciešams atmaksāt vēl septiņus miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+