×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Anda Līce: Cik no tiem, kas boikotēja “Maxima” to turpina darīt? (36)

Lice_VI

Anda Līce

Cik viegli laika prognozes maina vējš, šis neredzamais un neparedzamais spēks, kas rodas, kad siltais gaiss virzās augšup, bet aukstais – lejup! Vai līdzīgi nenotiek arī ar daudzām citām parādībām, piemēram, politiku? Ar lielu blīkšķi izgāzās politikas pazinēju prognozes gan par breksitu, gan ASV prezidenta vēlēšanām. Līdzīgi notiek arī ar ekonomikas prognozēm. Tikai retie, ar īpašu ožu apveltītie, spēj tuvināt savas prognozes briestošajiem notikumiem. Ierindas pilsoņi gadiem ilgi ar vienu sirds kaktiņu nebeidz bērnišķīgi ticēt brīnumiem – jaunai politiskai partijai, jaunam prezidentam, jaunai Saeimai, piemirstot pamatpatiesību – tauta taču joprojām ir tā pati vecā.

Jaunā gadsimta pamatizjūta ir neziņa. Mēs neko nezinām nedz par savu un mums tuvo cilvēku nākotni, nedz mūsu valsts, ES un visas planētas rītdienu. Lai sevi kaut kā no šīs neziņas norobežotu, mēs pieņemam vērotāja lomu un sakām: “Redzēs, ar ko tas viss beigsies.” Starp citu, to pašu ir teikušas arī iepriekšējās paaudzes. Tās ir veltīgas cerības, jo viss nekad nav beidzies un nebeigsies. Lai apklusinātu neziņu, mēs, pārtraucot cits citu, skaļi izsakām savu viedokli, komentējam citu runas, iznīcinoši kritizējam, saprotams, ne jau sevi. Savos minējumos un paredzējumos sitamies kā tauriņi pret loga stiklu, līdz neziņa pārvēršas par tādu kā sava veida mierinājumu. Varbūt tas ir pareizi, jo varam nodoties tieši savai dzīvei un savam darbam.

Mūs līdz apdullumam caurām diennaktīm bombardē pasaules ziņas, un mēs nezinām, ko ar tām iesākt. Lielākoties tās neko labu nedod, vien uzdzen augšā asinsspiedienu, laupa miegu un izraisa depresiju. Katram pašam ir jājūt, ko un cik no planētas smaguma viņš spēj panest. Tas nozīmē, ņemot talkā šodien plaši pieejamos pētījumus par cilvēku sugu, jāmācās daudz dziļāk iepazīt sevi. Cik neiedomājami daudz enerģijas un laika mēs izniekojam dažādās neprasmīgi rīkotās diskusijās, dienišķā kurnēšanā, anonīmos komentāros internetā, zīmējot plakātiņus un salstot piketiņos. Tas ir noiets ceļš, bet streikiem un boikotiem mēs nespējam saņemties. Cik no tiem, kuri pirms trim gadiem boikotēja lielveikalu “Maxima”, to turpina darīt arī šodien? Vai nav muļķīgi lepoties ar to, ka esam sīksti kā kārkli, un padevīgi paciest, ka mums mauc mizu? Ir pierasts. Tāpat kā pie tā, ka spēks aiziet svilpē. Kauns klausīties, kad it kā nopietnā diskusijā par to, ko Latvijai vajag darīt, lai izkustētos no šā brīža purva, politiķi spriež, kā apsteigt Igauniju. Lai kādu apsteigtu, tas vispirms ir jāpanāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Līces kundze! Beidziet reiz muldēt! Cik bieži cenšaties sabiedrībai norādīt ko un kā darīt,kā pareizi domāt. Atradusies Austrumu gudrā. Cik daudziem Maxima veikals ir vienīgā iespēja izvilkt dzīvību līdz pensijai vai minimālajai algai. Jo par smagu darbu saņemam mazāk, kā varbūt Līce par rakstu skribelēšanu. Dzīvojiet savu dzīvi un lieciet citus mierā.

  • Orākul, Tev taču ir iespēja nelasīt, vai rakstīt pašam, ja reiz par to maksā vairāk nekā par Tavu smago darbu. Ne man, bet varbūt kādam, šīs kundzes rakstītais ir garīgā maize, ko netirgo pieminētajā veikalā.

 2. Pēc notikušās nelaimes arī mana ģimene boikotēja MAXIMU.Taču vēlāk ,uzzinot par daudzajiem projektēšanā un celtniecībā pieļautajiem pārkāpumiem,manas domas mainījās.Pašlaik par lielāko MAXIMAS vainu tiek uzskatīts,ka laikus netika evakuēti cilvēki,atstājot ēnā projektētāju un būvnieku absolūti neprofesionālo un noziedzīgo darbību!Esmu strādājusi par būvdarbu vadītāju 80.gados un tādas projektēšanas un būvdarbu metodes bija kas neiedomājams.Šajā gadījumā cilvēkiem pašiem vajadzēja ātri pamest telpas pēc trauksmes zvana,vai gaidīja,ka apsargi katru brīdinās?Mūsu mazpilsētā MAXIMA ar darbu nodrošina daudzus iedzīvotājus, tur ir visērtākais stāvlaukums,plašākais un lētākais preču klāsts,tāpēc atsākam tur iepirkties.

 3. 100% PIEKRĪTU %!!! NEKAD pat nedomāju boikotēt Maximu! STULBUMS!!! ŠOREIZ LĪCES KUNDZES RAKSTS NEVIETĀ! Katrs varam darīt pēc savas patikas, bet NEVAJAG JAUKTIES CITU CILVĒKU DZĪVĒ AR SAVU PERSONĪGO ATTIEKSMI PRET MAXIMU!??? LĪDZ ŠIM ESMU VADĪJIES PĒC SAVIEM IESKATIEM.

 4. Boikotēju un boikotēšu!

 5. Boikotēju un boikotēšu!

 6. Maximai nav ne vainas! Vaina ir Latvijas koruptīvi politmafiozajā shēmu valstībā….!

 7. ir jau tā. Viss sliktais ir mūsos, Bet nekas uz labu nekur nenotiek bez līdera, iedvesmotāja, tribūna. Viņu nevar ievēlēt vēlēšanās, viņam vienkārši ir JĀBŪT…

 8. nū, maksima tirgojās būvlaukumā. Cik varu, tik neeju viņu veikalos

 9. Ku-kū……….

 10. Es arī piederu pie tiem, kuri domā, ka Maxima pie traģēdijas ir vismazāk vainīgā puse. Turklāt Maxima darīja gana daudz, lai situāciju vērstu par labu. Mirušos piecelt diemžēl nav iespējams, taču kompensācijas cietušo ģimenēm izmaksāja labas. Es no visa lasītā un dzirdētā sliecos domāt, ka visvairāk pie vainas ir Latvijas koruptīvā vide, kura sevišķi zeļ un plaukst būvniecības jomā. No viena paziņas, kuram bija darīšana ar RE&RE, esmu dzirdējis ļoti neglaimojošas atsauksmes par šo varas koridoriem ļoti pietuvināto kantori. Vai izdarīs secinājumus?! Droši vien! Kā viens komentētājs te jau norādīja – jau tika ieviesti jauni nepieciešamo papīru kalni un birokrātiskie šķēršļi, kuru pārvarēšanai jātērē daudz naudas, laika un nervu. Un tas skars ne jau tikai lielās sabiedriskās būves, bet arī privātmājas, vasarnīcas un vissīkākos šķūnīšus.
  Maximu boikotējis neesmu, jo, kā jau minēju, neuzskatu to par lielāko vainīgo (drīzāk par cietušo). Manas dzīvesvietas tuvumā ir vietējā turdzniecības tīkla veikals – ELVI. Diemžēl ne preču sortimenta, ne cenu ziņā tas nevar konkurēt ar Maximu, tāpēc cenšos iepirkties pa ceļam no darba uz māju – RIMI vai Maximā.

  • Es ceru, ka rakstījāt manāmā reibumā. Nosaukt līdzvainīgo (tirgošanu nepabeigtā būvē) par cietušo, var tikai kāds, kam par to maksā vai nepieskaitāmais. Tad iedomājiet, vai jūs dotos nāvē pats, vai sūtītu savu sievu vai bērnu zinot, ka par to izmaksās naudu, kuras saņemšanai vēl būtu jāpierāda, ka Zeme ir apaļa?! Un to naudu, jūsuprāt, kas viņiem atnes? Pēc nāves neko vairs nevar “vērst par labu”! Kridik. Hana. Filmas beigas. Vienā gan varu piekrist – mūsu valdībai ir tendence iekrist galējībās: no anarhijas līdz gestapo režīmam.

 11. Kam der tādas pamācības?

 12. Kad virs Ukrainas ar BUK raķeti notrieca pasažieru lidmašīnu,kurā vairums bija Nīderlandes pilsoņi viņi bija apņēmības pilni boikotēt krievijas preces,bet kad krievja kā atbildi sāka boikotēt nīderlandiešu preces ,tad, jūtot materiālus zaudējumus, pēdējiem boikotēšanas apetīte beidzās.Kaut kāda līdzība ar Maximu.
  Kāda tauta tāda valdība? Tik pat labi var teikt kāda valdība tāda tauta.Korupcijai ir trīs līmeņi:
  1. Valdības līmenī,
  2. Tiesās ,prokuratūrā,
  3.Zemākā līmenī – ārsti,policisti,taksisti ,zobārsti…..Zivs pūst no galvas.
  Piemēram Ķīnā valdības līmenī korupcijas nav,to nepieļauj ticība ,bet korupciju zemākos līmeņos efektīvi ierobežo ar nāves sodu nošaujot.
  Piemēram Baltkrievijā valda likums,kārtība un taisnīgums.Baltkrievijā nav organizētās noziedzības,iedzīvotāji vienmērīgi apdzīvo visu valsti,jo visūr ir darbs,skolas,slimnīcas,kultūras nami,bet par to nepieklājas runāt ,jo tur valda Eiropas ,,pēdējais diktators,,.

 13. Kad virs Ukrainas ar BUK raķeti notrieca pasažieru lidmašīnu,kurā vairums bija Niderlandes pilsoņi viņi bija apņēmības pilni boikotēt krievijas preces,bet kad krievja kā atbildi sāka boikotēt nīderlandiešu preces ,tad, jūtot materiālus zaudējumus, pēdējiem boikotēšanas apetīte beidzās.
  Kāda tauta tāda valdība? Tik pat labi var teikt kāda valdība tāda tauta.Korupcijai ir trīs līmeņi:
  1. Valdības līmenī,
  2. Tiesās ,prokuratūrā,
  3.Zemākā līmenī – ārsti,policisti,taksisti ,zobārsti…..
  Piemēram Ķīnā valdības līmenī korupcijas nav,to nepieļauj ticība ,bet par korupciju zemākos līmeņos efektīvi ierobežo ar nāves sodu nošaujot.
  Piemēram Baltkrievijā

 14. Maximu boikotē neaptēsti ļautiņi – tie arī balso par ZZS, LPPLC, Tautas partijām, PLL, SC. Tajā ēkā bija arī Drogas u.c. veikali. Čekas un kompartijas valstij ir izdevīgi vainu novelt uz Maximu, lai tauta aizmirst patiesos vainīgos – veco prezi komunistu Valmieras grupējuma bandītu Bērziņu, kas Saeimā esot Tautsaimniecības komisijā, sagrozīja Būvniecības likumu, lai radītu patvaļu būvniecībā un atiecīgi šīs sekas, kā arī RE&RE bendes. Ne jau Maxima bēra zemi uz jumta. Kas atļāva veikt būvdarbus uz ēkas, kurā iekšā atrodas cilvēki? – Ne jau Maxima, Drogas un citi tur esošie veikali, bet noziedzīgi izstrādātā likumdošana, korupcija, un arī Rīgas Domes būvvalde.

 15. Maximu boikotē neaptēsti ļautiņi – tādi arī balso par ZZS, LPPLC, Tautas partijām, PLL, SC. Tajā ēkā bija arī Drogas u.c. veikali. Čekas un kompartijas valstij ir izdevīgi vainu novelt uz Maximu, lai tauta aizmirst patiesos vainīgos – veco prezi komunistu Valmieras grupējuma bandītu Bērziņu, kas Saeimā esot Tautsaimniecības komisijā, sagrozīja Būvniecības likumu, lai radītu patvaļu būvniecībā un atiecīgi šīs sekas, kā arī RE&RE bendes. Ne jau Maxima bēra zemi uz jumta. Kas atļāva veikt būvdarbus uz ēkas, kurā iekšā atrodas cilvēki? – Ne jau Maxima, Drogas un citi tur esošie veikali, bet noziedzīgi izstrādātā likumdošana, korupcija, un arī Rīgas Domes būvvalde.

 16. Es turpinu…

 17. Pirms bēdīgajiem notikumiem iepirkos apmēram 45/45/10 Rimi/Maxima/mazie, pēc tam no Maksimas atteicos vispār … laikam ar šiem saistītajās ēkas esmu iegājis 2x – abas reizes priekšpusē pēc puķēm.
  Arī turpmāk neiešu – nevajadzēja sākumā atfubolēties un TV ēterā sūtīt kaut kādus murmuļus …
  Protams – ne jau Maxima ir vienīgie vainīgie, bet pie tādas signalizācijas darbības bija veikalā jāvei evakuācija un bez nopietnākas pārbaudes darbību atsākt NEDRĪKSTĒJA …

 18. LA, kāda vella pēc jūs turat to Andu Lici. Viņai nav spēcīga domāšanas funkcija, gaisa galva un viņa nav spējīga rādīt ceļu.
  Patētisks tantuks naudētājs, kurš tikai noskāno uz apcerīgu vāvuļošanu bez īpašas saprašanas. ved ne tur kur vajag.

 19. Es neturpinu. Faktiski jau Maksima ir cietusi. Jā, neveikls menedžments un komunikācija. Lielajos milžos padotie tik tālu no patiesā labuma guvējiem, ka neprot pareizi izkalpoties. Pie vainad ir celtnieki un visa tā celtniecības mafija. Toties tagad uztaisīja tādu kārtību, ka pat suņu būdu neuzrlsi, kamēr nebūsi tūkstošus samaksājis par projektiem, dokumentācijām, atļaujām. Gribējāt – saņemiet!

 20. gribas pajautāt autorei. Ja būvnieks nohalturē. Un nav valsts uzraudzības, jo būvnieki maksā kukuļus vienotībai.
  Tur ir vainīgs nomnieks?
  vienkārss atjautības uzdevums.
  ____
  Man ir ļoti zēl Maximas sajā lietā un es viņu atbalstu no pirmās dienas. Jo maxima un arhitekti ir tie, uz kuriem tika savelta visa vaina un ari vienīgie, kuri atbildēja. Leišu uzņēmums nav vainīgs par faktu, ka Latvijā nav kārtības. Viņš ir milzīgi cietis no tā. gan reputācijas zina gan zaudējumus veikalā gan tās kompensācijas, kas jāmaksā. Un skaidrs, ka konkurenti kā RIMI (un visticamāk valdibas inet troļļi) bij ieinteresēti jau pirmajās minūtēs izbļaurēt, ka vainīga ir maxima. Un boikotēt maximu. Atceros sādi trolli parādijās lielā vairumā uzreiz.

 21. Neesu tur gajis sneak un netaisos tur iet ari tagad…….

 22. Neesmu tur vairs iegājis, lai gan pirms tam iepirkos regulāri. Tas saistībā arī par attieksmi pret darbiniekiem, jo pazīstu dažus, kas tur spiesti strādāt, tāpēc, ka citur vienkārši nav darba pirmspensijas vecuma cilvēkiem.

 23. Ja Jums maciņā “nesvilpo vējš”, tad varat atļauties boikotēt. Maxsimā var iepirkties stipri lētāk, jo ir daudz atlaižu. Reizēm mans pirkums sastāv TIKAI no atlaižu precēm. Šodien pat nopirku sviesta paciņas 200 g pa EUR 1.09 (Latgales piens). Pienu pērku tikai tur, gandrīz vienmēr ar atlaidēm,.

  • Maxima ir arī kolosālas izvēles. visvairāk mani valdzina lielie siera rituļi no Holandes par mūsu siera cenām. Holandē ekskursijā esot lai kā kārojās, es viņus nevarēju atļauties pirkt. Kā viņi to vispār dabon gatavu brīnos un priecājos.
   Esmu pamanijusi, ka pirms svētkiem viņi mēdz ievest delikateses par pieejamām cenām.
   Zuši, ikri u.t.t. sodien bij. Lielajā tas ir. Pistācijas un mandarīni bij loti labā kvalitāte pistacijas 10EUR/kg. super.. Loti loti forsi. Darbinieki vienk. vienreizēji mūsu veikalā. Apbrīnoju viņus. Bet tas no veikala uz veikalu atskjiras. Bet ka loti smags darbs un maz maksā to gan es tā ticu

 24. Radio bombardē ar vietējā dīķa klačām,nevis ziņām. Tāpat aŗi TV, kuru vairs neskatos. arī radio slēdzu laukā, nepanesu baurojošās reklāmas. Krievu stacijas inteliģentākas, bet ideoloģiski neciešamas.

 25. Iepērkos gan Maximā, gan Superneto, turpināšu arī nākotnē, nav tādi plēsoņas kā tirgus budži. Turklāt poļu un leišu pārtika daudz gardāka nekā vietējā. Tā gan.

 26. Es no “Maxima”s izvairos kaut vai tādēļ vien, ka ne visi darbinieki tur prot valsts valodu.

  • Principiāls latvietis Atbildēt

   Es arī boikotēju maximu un tos veikalus, kas pieder okupantiem vai kur runā okupantu valodā. Un tirgū nekad pie okupantiem neiepērkos.
   Un nekad nepērku Krievijas preci – pērkot Krievijas preci peļņa netieši aiziet Krievijas armijai, kura iebruka Gruzijā, okupēja Krimu, Austrumukrainā notrieca lidmašīnu un joprojām pret Ukrainas iedzīvotājiem pastrādā kara noziegumus.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+