Latvijā
Novados

Nīcā gāzes sprādzienā cietušajai ēkai veiks būvekspertīzi0


Nīcā gāzes eksplozijā cieta ēka un cilvēki, 18.02.2018.
Nīcā gāzes eksplozijā cieta ēka un cilvēki, 18.02.2018.
Foto – Aculiecinieks, portāls “liepajniekiem.lv”

Pēc gāzes eksplozijas cietušajā dzīvojamajā ēkā Skolas ielā Nīcā būvekspertīze notiks šodien, 23.februārī, tā informēja Nīcas pašvaldības izpilddirektors Andrejs Šakals. “Būveksperti strādās, lai sagatavotu kontroltāmi, cik izmaksās ēkas atjaunošana. Būs arī slēdziens par to, kas jādara, lai novērstu notikušā sekas,” vēstī portāls “liepājniekiem.”

Visi nepieciešamie dokumenti tiks sagatavoti ne agrāk kā 10. martā, teica izpilddirektors. No cietušās mājas evakuētie iedzīvotāji joprojām mitinās pagaidu uzturēšanās vietās. “Praktiski visi var izmantot labiekārtotus dzīvokļus. Tikai viens ir ar daļējām ērtībām. Tie, kas atteicās no pašvaldības ierādītajiem mitekļiem, dzīvo pie radiem vai draugiem,” pastāstīja Šakals.

Nīcas Sociālā dienesta sociālās palīdzības organizatore Indra Kaunese sacīja, ka cilvēki, kam pēc ugunsgrēka nācās atstāt savus dzīvokļus, ir daudzmaz apgādāti ar nepieciešamo: “Dzīvojamā platība visiem ir. Vismaz divām ģimenēm mēs piedāvāsim pabalstus krīzes situācijā. Jo divi dzīvokļi ir ļoti bojāti un tajos arī cietušas personas. Par pabalstu piešķiršanu vēl nav lemts, esam piedāvājuši cilvēkiem nākt un rakstīt iesniegumus.”  Kaunese atzina, ka vietējie cilvēki esot bijuši pārsteidzoši atsaucīgi un ziedojuši apģērbu un dažādas lietas.

Pagājušo svētdien, 18. februārī, gāzes noplūdes dēļ divstāvu ēkā Skolas ielā 1 Nīcā izcēlās ugunsgrēks. Pēc gāzes balona eksplozijas izdega dzīvoklis, kurā notika sprādziens, izgruva siena uz kaimiņu dzīvokli un cieta ēkas fasāde. Cieta trīs cilvēki, divi no kuriem ārstējas ambulatori, bet viens tika nogādāts apdegumu centrā Rīgā. Nams ir apdrošināts pašvaldības īpašums. Tā atjaunošana prasīs ilgu laiku.

Saistītie raksti
LA.lv