×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
22. jūlijs, 2016
Drukāt

Nicas terorakta atbalstīšanā apsūdzētas piecas personas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Traģēdijas vieta Nicā, Francijā

Francijas pretterorisma tiesneši ceturtdienas vakarā izvirzīja apsūdzības pieciem aizdomās turētajiem, kas bija palīdzējuši tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonim Muhamedam Lauežam Bulelam sagatavoties terorakta izdarīšanai Nicā, kurā tika nogalināti 84 cilvēki, paziņoja Parīzes prokuratūra.

Trīs no aizdomās turētajiem tika oficiāli apsūdzēti, ka darbojušies kā līdzzinātāji “slepkavībā, ko īstenojis ar terorismu saistīts grupējums”. Viens no viņiem un pārējie divi tika apsūdzēti “ieroču likuma pārkāpšanā saistībā ar teroristu grupējumu”.

Visi pieci aizdomās turētie ir aizturēti un tika paturēti apcietinājumā.

Apsūdzētie ir 22 gadus vecs tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonis Ramzi A., 37 gadus vecs Tunisijas pilsonis Šokri K., 40 gadus vecs Tunisijas pilsonis Muhameds Valids G., 38 gadus vecs Albānijas pilsonis Artans H. un viņa sieva Enkeledža Z., kura ir Francijas un Albānijas dubultpilsone.

Pirmie trīs tika apsūdzēti kā slepkavības līdzzinātāji. Albāņu pāris un Ramzi tika apsūdzēti ieroču likuma pārkāpšanā saistībā ar to, ka esot sagādājuši Bulelam šaujamieroci, ar kuru viņš šāva uz policistiem, līdz tika nošauts.

Parīzes prokurors Fransuā Molēns paziņoja, ka Bulels ar šo piecu apsūdzēto atbalstu plānojis teroraktu vairākus mēnešus.

Fotogrāfijas Bulela telefonā liecina, ka viņš pērn fotografējis Bastīlijas dienas svinības.

Tunisietis Muhameds Valids G. dienu pēc Nicas terorakta nofilmēja nozieguma vietu.

Neviens no aizdomās turētajiem iepriekš nebija zināms izlūkdienestiem. Tikai Ramzi A., kurš dzimis Nicā, bija krimināla sodāmība par laupīšanu un narkotiku noziegumiem.

Saistībā ar Ramzi A. policija ceturtdien atrada Kalašņikova automātu un somu ar munīciju, bet vēl nav noskaidrots, kādam mērķim bija paredzēti šie ieroči.

Jau ziņots, ka Francijas kūrortpilsētā Nicā ceturtdienas vakarā cilvēku pūlī iebrauca kravas automašīna, nogalinot vismaz 84 cilvēkus un daudzus ievainojot, līdz tās vadītājs tika nošauts.

Uzbrukumu sarīkoja tunisiešu izcelsmes Francijas pilsonis Muhameds Lauežs Bulels, kurš izlūkdienestiem pirms tam nebija zināms.

Atbildību par teroraktu ir uzņēmies džihādistu grupējums “Islāma valsts”, bet izmeklētāji nav atraduši tiešus pierādījumus Bulela saistībai ar džihādistiem.

Uzbrukuma izmeklēšanā iesaistīti vairāk nekā 400 Francijas policistu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Apbrīnojami visus vieno sekojošais : islama zemju etniskie ienācēji ,Ne-Eiropieši.

Draugiem Facebook Twitter Google+