×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Nīderlandes prokuratūra: Malaizijas lidmašīna Ukrainā notriekta ar raķeti “Buk” (4)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Netālu no Doņeckas pērn jūlijā avarējusī Malaizijas lidmašīna “Boing” tika notriekta ar raķeti “Buk”, kas tika izšauta no Krievijas iekārtas, un to, visticamāk, izdarīja Krievija apkalpe, pavēstīja Nīderlandes prokuratūra, kuras pakļautībā traģēdijas apstākļu izmeklēšanu turpina Starptautiskā Kriminālistu grupa (JIT).

Prokuratūras paziņojumu, atsaucoties uz Nīderlandes lielākā ziņu portāla NOS informāciju, citē Ukrainas ziņu vietne “Uainfo”.
“Buk” ievests no Krievijas neilgi pirms traģēdijas. To apstiprina daudzas fotogrāfijas un videoieraksti. Ir atrasti un nopratināti liecinieki.

JIT izmeklētāji ir savākuši un apstrādājuši vairāk nekā miljonu dokumentu, foto un video liecību. Tā kā materiālu apjoms ir bijis tik liels, nācies būtiski palielināt analītisko grupu.

Tagad ekspertiem nāksies ne tikai apzināt konkrētu aizdomās turamo loku un savākt pret viņiem pierādījumus, bet arī sniegt tiesai faktus un liecības, kas būtu pietiekamas notiesājoša sprieduma pasludināšanai. Tieši pie šiem jautājumiem šobrīd strādā prokuratūras grupa.

Nīderlandes prokuratūra arī norāda, ka ir nopietnas liecības tam, ka Krievijas Federācijas izlūkdienests pastāvīgi cenšas uzlauzt Nīderlandes policijas un prokuratūras datorsistēmas un iekļūt tajās.

Viedtelefonus un klēpjdatorus, kurus izmeklētāji izmantoja Ukrainā un kam ir bijis kontakts ar vietējiem interneta tīkliem, nācies iznīcināt. Iemesls – tie tikuši inficēti ar spiegošanas programmu “Spyware”. Dažkārt nācies likvidēt policijas darbinieku mājas tīklus, jo arī tie cietuši uzbrukumos un, iespējams, tikuši inficēti.

17.jūilijā aviokatastrofā Diņeckas apkaimē dzīvību zaudēja visi 298 cilvēki, kas atradās reisa Amsterdama-Kualalumpura lidmašīnā, arī 193 Nīderlandes pilsoņi.

Rietumi un Kijeva uzskata, ka Malaizijas lidmašīnu notriekuši promaskaviskie kaujinieki, raidot raķeti no zenītartilērijas kompleksa “Buk”, kuru tiem piegādājusi Maskava.

Jau uzreiz pēc lidmašīnas notriekšanas Rietumu medijos izskanēja arī versijas, ka liktenīgo raķeti izšāvuši Krievijas karavīri, kas atradušies Ukrainas teritorijā vai arī Krievijas teritorijā līdzās Ukrainas robežai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. … Neaizmirsisim faktus … teroristu elementu elektroniski ierakstitais komentar par so varonigo slepkavibu ir absoluts pieradijums pats par sevi … !

  2. tas viss zinams ka lidmasinu notrieca ukru fasisistu rakete. nave ukrainas nacistiem un atbalstam latvija

    • sorry! Atsaucu savu iepriekšējo komentāru, jo darba devējs – “zaļais cilvēciņš X” no Antonijas ielas – neizmaksāja līdz 15:00 (tā pēc līguma) man par šādiem Ukrainu apmelojošiem komentāriem pienākošos 34 rubļus un 83 kapeikas.
      Un t.s. Ukrainas nacisti atrodas Ukrainas austrumos – nacisti ir Pleskavas desantnieki, Kaļiņingradas jūras kājnieki un citas Krievijas profesionālās armijas daļas, kas okupē Ukrainas austrumus.

  3. …. nav tādu rakešu “BUK” … ir palaišanas iekārtas ….. un starp citu pēdējā informācija ir ka’ tika šauts ar “gaiss-gaiss” raketi Р-60М

Draugiem Facebook Twitter Google+