×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Nigērijā meklē islāmistu nolaupītās skolnieces

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dozens of people protest on May 8, 2014 in front of the Nigerian High Commission in Nairobi, urging the return of more than 200 schoolgirls abducted by Boko Haram Islamists in Nigeria. A few days before Boko Haram chief Abubakar Shekau claimed responsibility, saying his extreme Islamist group was holding the schoolgirls as "slaves" and threatening to "sell them in the market", in a video obtained by AFP.

Nigērijas policija izsludinājusi 300 000 dolāru atlīdzību par informāciju, kas varētu palīdzēt atrast un izglābt vairāk nekā 200 skolnieču, kuras nolaupīja islāmistu ekstrēmisti.

Meitenes – lielākoties vecumā no 16 līdz 18 gadiem – tika nolaupītas aprīļa vidū no meiteņu koledžas Čibokas ciematā valsts ziemeļos. Atbildību par notikušo uzņēmusies islāmistu ekstrēmistu kustība “Boko Haram”, kuras nosaukums tulkojams kā “Rietumu izglītība ir aizliegta”. “Boko Haram” līderis Abubakars Šekau draudējis pārdot meitenes, piebilstot, ka viņām nav vajadzējis atrasties skolā, bet domāt par laulībām. Nigērijas valdība ir izpelnījusies nosodījumu par pasīvo reakciju uz notikušo, un daudzviet valstī notikušas demonstrācijas. ASV prezidents Baraks Obama paudis cerību, ka šis traģiskais gadījums pamudinās starptautisko sabiedrību vērsties pret “Boko Haram”. ASV nosūtījušas ekspertu grupu uz Nigēriju, lai palīdzētu nolaupīto skolnieču meklēšanā. Arī Britānija paziņojusi, ka nosūtīs uz Nigēriju speciālistus, kas palīdzēs valdībai ar padomiem plānošanā un meklēšanas operāciju saskaņošanā.

Ar “Boko Haram” saistītajā vardarbībā šogad Nigērijas ziemeļaustrumos dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 1500 cilvēku. Pirms dažām dienām islāmistu kaujinieku uzbrukumā Borno štata Gamboru ciematam nogalināti aptuveni 300 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+