×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Nila Skapāna filmas “Marsietis” seanss Londonā pilnīgi izpārdots

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nila Skapāna jaunākā animācijas filma “Marsietis” starptautisko pirmizrādi piedzīvos ceturtdien, 15. oktobrī, Londonas starptautiskajā filmu festivālā (BIFF, Lielbritānija), pavēstīja Nacionālā kinocentra speciāliste Kristīne Matīsa.

Nila Skapāna animācijas filma bērniem “Marsietis” ir trešais režisora kopdarbs ar “Studiju Lokomotīve” un producentu Robertu Vinovski. “Filma iekļauta programmā, kas paredzēta pašiem mazākajiem skatītājiem un ir tik pieprasīta, ka lielā kinoteātra zāle ir izpārdota jau piecas dienas pirms seansa,” pauda Matīsa.

Režisors par filmu stāsta: “Tas ir fantastikas un piedzīvojumu žanra stāsts maziem bērniem. Stāsts par to, kā citplanētietis nolaupa kādu puišeli, un par to, kā tas ir – būt rotaļlietai. Kāds puišelis tiek pie jaunas mantiņas – marsieša lidojošajā šķīvītī –, un tad notiek piedzīvojums. Var jau būt, ka tā ir tikai fantāzija, bet varbūt arī ne. Filma veidota kā īsts piedzīvojumu action, kurā zemes iemītnieks cīnās ar marsiešiem, tikai tas viss, protams, rotaļu un humora mērcē, bez vardarbības un citām nejaukām lietām.”

Londonas Starptautiskais filmu festivāls ir viens no starptautiski nozīmīgākajiem filmu nozares pasākumiem, ko apmeklē gan filmu režisori un producenti, gan izplatītāji un masu mediju pārstāvji. Izvēloties savu filmu programmu, festivāls lielu uzmanību velta gan meklējumiem radošā ziņā, gan saturiskajam redzējumam par dažādām bērnu un jauniešu auditorijai būtiskām tēmām.

Nacionālo pirmizrādi Nila Skapāna jaunākā filma “Marsietis” piedzīvoja 4. maijā, Nacionālā Kino centra rīkotajā Latvijas filmu maratonā. Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.

Savās pēdējo gadu filmās “Kaķis maisā” (2013) un “Es gribu redzēt rūķīšus” (2012) Nils Skapāns pievērš bērnu un vecāku uzmanību būtiskiem dzīves jautājumiem par atbildību, iejūtību un savstarpēju sapratni, radot atraktīvus un mazo auditorijai viegli uztveramus stāstus.

Šobrīd Nils Skapāns studijā “Lokomotīve” strādā pie NKC atbalstītas filmas “Brilles”, kurā māsai un brālim smilšukastē paveras vārti uz pavisam neparastu pasauli, un viss tikai tāpēc, ka vecmāmiņai ir burvju poga…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+