×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. jūnijs, 2012
Drukāt

No 1.jūlija stāsies spēkā jauns kompensējamo zāļu saraksts

Foto-LETAFoto-LETA

No 1.jūlija stāsies spēkā jauns kompensējamo zāļu saraksts, kas papildināts ar 71 medikamentu, bet 600 medikamentiem mainītas cenas, informēja  Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

NVD informē, ka 600 medikamentiem samazinātas cenas no 4 līdz 38%. Nevienam medikamentam cena nav paaugstināta.

Kopumā kompensējamo zāļu A un B sarakstā no 1.jūlija būs 1420 zāļu un 149 medicīniskās ierīces. Ar jauno sarakstu var iepazīties NVD mājaslapā “www.vmnvd.gov.lv”.

Kompensējamo zāļu saraksts tiek pārskatīts un atjaunots divas reizes gadā – 1.janvārī un 1.jūlijā, norādīja NVD pārstāve Laura Lapiņa.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikto ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtību kompensējamo zāļu iegādes izdevumus sedz trijās kategorijās.

Pirmā kategorija – kompensācija 100% apmērā vai attiecīgās grupas references cenas apmērā (attiecībā uz kompensējamo zāļu A sarakstā iekļautajām zālēm un medicīniskajām ierīcēm), ja pacientam konstatēta hroniska, dzīvību apdraudoša slimība vai slimība, kas izraisa smagu neatgriezenisku invaliditāti un kuras ārstēšanā ir nepieciešama attiecīgo zāļu lietošana, lai uzturētu pacienta dzīvības funkcijas.

Otrā kategorija – kompensācija 75% apmērā vai – attiecībā uz kompensējamo zāļu A sarakstā iekļautajām zālēm un medicīniskajām ierīcēm – 75% apmērā no attiecīgās grupas references cenas, ja pacientam konstatēta hroniska slimība, kuras ārstēšanā bez attiecīgo zāļu lietošanas ir apgrūtināta pacienta dzīvības funkciju uzturēšana vai kas izraisa smagu invaliditāti.

Trešā kategorija – kompensācija 50% apmērā vai – attiecībā uz kompensējamo zāļu A sarakstā iekļautajām zālēm un medicīniskajām ierīcēm – 50% apmērā no attiecīgās grupas references cenas, ja pacientam konstatēta hroniska vai akūta slimība, kuras ārstēšanā ir nepieciešama attiecīgo zāļu lietošana, lai uzturētu vai uzlabotu pacienta veselības stāvokli, vai gadījumā, ja no kompensācijai piešķirtajiem līdzekļiem apmaksā vakcīnas.

Pacientiem, iegādājoties kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās zāles vai medicīniskās ierīces pirmās kompensācijas kategorijas ietvaros, aptiekā jāmaksā 50 santīmu par katru recepti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+