Latvijā
Rīga

No 1.marta noteikts, kur drīkst atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus0


Vižņi Daugavā. Ilustratīvs foto.
Vižņi Daugavā. Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Saglabājoties aukstam laikam un nostiprinoties ledus segai, no ceturtdienas, 1.marta, tiks ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus, portālu “La.lv”  informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde.

Atrasties uz ledus drīkst šādās ūdenstilpnēs –  uz Bābelīša ezera, Gaiļezera, Velnezera, Dambjapurva ezera, Ķengaraga dīķa, Mazjumpravas muižas dīķa, Bolderājas karjera un ūdenstilpju Uzvaras parkā, Viesturdārzā un Vladimira Kudojara parkā.

Tostarp palielināts to ūdenstilpju skaits, uz kuru ledus zonām drīkst atrasties.

Izmaiņas paredz, ka patlaban drīkst atrasties: uz  Juglas ezera (papildus Juglas ezerā aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus tālāk par 200 m no krasta līnijas, kā arī 500 m attālumā no Juglas upes ietekas un iztekas); Ķīšezera (papildus Ķīšezerā aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus tālāk par 200 m no krasta līnijas, 1000 m attālumā no Juglas upes ietekas, 200 m attālumā no Langas upes iztekas, 200 m attālumā no iztekas pie Ezermalas ielas 8A, kā arī posmā no Mīlgrāvja tilta līdz Zušu ielai 39 (600 m attālumā no krasta līnijas)). Tāpat uz Māras dīķa (papildus Māras dīķī aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus 150 m attālumā no Mārupītes ietekas un 150 m attālumā no Friča Brīvzemnieka ielas un Ojāra Vācieša ielas krustojuma), Juglas upes posmā no Brīvības gatves līdz Vidzemes alejai 1, Vecdaugavas posmā no Audupes ielas 3B līdz Vēlavu ielai 28, uz Mazās Daugavas ne tālāk par 50 m no krasta līnijas (papildus Mazajā Daugavā aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus 50 m attālumā no tiltiem, ceļu pārvadiem, iztekām un ietekām).

Tāpat drīkst atrasties uz Daugavas posmiem starp Krasta ielu un Grāpju pussalu, no Beķergrāvja ielas un Krēmeru ielas krustojuma 200 m attālumā, kā arī no Mazjumpravas ielas 24 līdz Salu tiltam 50m no krasta līnijas (papildus Daugavas posmā no Salu tilta līdz Mazjumpravas ielai 24 aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus 50 m attālumā no tiltiem, ceļu pārvadiem, iztekām un ietekām), uz Zunda kanāla posma no Ģipša ielas līdz Roņsalas ielai, uz Buļļupes posmiem no līča (ieskaitot) pie SIA „Rīgas ūdens” bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas stacijas „Daugavgrīva” līdz Vakarbuļļu ielai 16, ne tālāk par 70 m no krasta līnijas, kā arī 250 m attālumā no Velkoņu ielas un Lielās ielas krustojuma.

Saistītie raksti

Var atrasties uz Hapaka grāvja posmiem no Lielupes ielas 15A līdz Lielupes ielai 70 un no Daugavgrīvas šosejas 5/7 līdz Lignuma ielai 2 (papildus Hapaka grāvī aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus 100 m attālumā no Beķera grāvja ietekas), uz Āgenskalna līča posma no Raņķa dambja līdz Balasta dambim 7 un posma starp AB dambi un Kuģu ielu (papildus Āgenskalna līcī aizliegts atrasties uz ūdenstilpes ledus 50 m attālumā no Mārupītes ietekas un 70 m attālumā no Zunda kanāla iztekas), uz Bieķengrāvja posma no Mūkusalas ielas 76 līdz Mazajai Bauskas ielai 28A, uz Sarkandaugavas posma no Uriekstes ielas 14 līdz Uriekstes ielai 8B (ne tālāk kā 100 m no krasta līnijas, kā arī no Kundziņsalas 6. šķērslīnijas krustojuma ar Kundziņsalas 2. līniju ne tālāk kā 50 m no krasta līnijas).

Rīgas dome atgādina, ka simtprocentīgi drošs ledus nemēdz būt, tādēļ iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem jebkurā gadījumā, īpašu uzmanību pievēršot bērnu drošībai. Pirms doties uz ledus, obligāti jāizvērtē tā stāvoklis, jo visur tas nav vienādi biezs. Atrašanās uz ledus vienmēr ir saistīta ar paaugstinātu risku.

 

LA.lv