Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
24. septembris, 2014
Drukāt

No 1. oktobra Lietuvā paaugstinās minimālo algu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuvas valdība trešdien nolēma no 1.oktobra paaugstināt minimālo algu par 35 litiem (10 eiro) līdz 1035 litiem (300 eiro) mēnesī.

Ir paredzēts minimālo stundas likmi paaugstināt no 6,06 litiem (1,7 eiro) līdz 6,27 litiem (1,8 eiro), paziņoja Lietuvas Sociālās drošības un nodarbinātības ministrija.

Pašreizējie aprēķini liecina, ka tam būtu nepieciešami papildu pieci miljoni litu (1,45 miljoni eiro) no valsts un pašvaldību budžetiem šogad no oktobra līdz decembrim, un vairāk nekā 20,4 miljoni litu (5,9 miljoni eiro) 2015.gadā.

Premjerministrs Aļģirds Butkevičs nevēlējās paredzēt, vai valdība turpinās paaugstināt minimālo algu arī nākamgad. Lēmums tiks pieņemts nākamā gada vidū, izvērtējot ekonomisko situāciju, viņš paskaidroja.

“Šobrīd ir ļoti grūti kaut ko prognozēt, īpaši, kad mēs redzam, ka eksports ir samazinājies, tāpat arī lauksaimniecības kompāniju ražošana. Es nevēlētos kaut ko prognozēt vai būt pārāk optimistisks,” premjerministrs trešdien pēc valdības sēdes paziņoja reportieriem.

Pēdējo reizi minimālā alga tika paaugstināta līdz 1000 litiem (290 eiro) 2013.gada janvārī.

Lietuvas “Swedbank” analītiķi uzskata, ka minimālā alga varētu tikt paaugstināta līdz 350 eiro līdz 2016.gada beigām.

Minimālā alga Latvijā ir 320 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+