Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Pēteris, Pāvils, Pauls, Paulis
Ceturtdiena, 29. jūnijs, 2017
30. septembris, 2016
Drukāt

No 2018. gada atjaunos obligāto dienestu

Foto: LETAFoto: LETA

Zviedrijas karogs.

Zviedrija paziņojusi, ka plāno no 2018. gada atjaunot obligāto militāro dienestu.

Zviedrija, kuras teritorijā bruņots konflikts nav noticis jau 200 gadus, atteicās no obligātā militārā dienesta 2010. gadā, uzskatot, ka tas nav pareizākais veids, kā komplektēt modernu armiju. Tomēr valdības pētījumā noskaidrots, ka drošības situācijas pasliktināšanās un Zviedrijas aizsardzības spēju līmenis liek strauji ieviest jauno iesaukšanas modeli. “Es ceru, ka mēs atradīsim ceļu uz stabilāku, spēcīgāku un funkcionālāku rekrutēšanas sistēmu,” paziņojis aizsardzības ministrs Pēters Hultkvists. Katru gadu varētu tikt iesaukti 4000 jauno zviedru, turklāt iesaukti tiks abu dzimumu pārstāvji. Gaidāms, ka parlaments likumprojektu pieņems. Jaunais priekšlikums uz četriem mēnešiem nodots sabiedrības apspriešanai.

Pievienot komentāru

Itālija draud vairs neuzņemt nelegālos migrantus (1)Ārvalstu kuģi, kuros tiek vesti jūrā uzņemtie nelegālie imigranti, Itālijas ostās netiks uzņemti, ja vien citas Eiropas Savienības (ES) valstis neuzņemsies lielāku atbildības slogu imigrācijas krīzes risināšanā, trešdien pavēstīja augsta ranga informācijas avots valdībā.
Ķīnas karakuģi uz Baltijas jūruPlānotā Ķīnas karakuģu piedalīšanās jūlija nogalē Baltijas jūrā gaidāmajos manevros kopā ar Krieviju var pastiprināt spriedzi reģionā, uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.
Draugiem Facebook Twitter Google+