Pasaulē
Citur

No amata atkāpies seksa skandālā iekļuvušais Austrālijas vicepremjers Džoiss1


Bārnabijs Džoiss
Bārnabijs Džoiss
Foto – REUTERS/LETA

Austrālijas vicepremjers Bārnabijs Džoiss piektdien paziņojis par atkāpšanos no amata, reaģējot uz klajā nākušo informāciju par viņa sakariem ar padomnieci, kā arī pārmetumiem seksuālā uzmācībā.

“Pirmdienas rītā partijas sanāksmē es atkāpšos no Nacionālās partijas līdera un Austrālijas vicepremjera amata,” viņš pavēstīja, tiekoties ar vēlētājiem.

50 gadus vecais politiķis saskārās ar pieaugošu spiedienu pamest amatu pēc tam, kad viņa vadītā Nacionālā partija ceturtdien apstiprināja, ka saņēmusi sūdzību par Džoisa pastrādātu seksuālu uzmākšanos.

Viņš piektdien atzina, ka jaunākie saņemtie pārmetumi bija “salmiņš, kas pārlauza kamieļa muguru”, un viņš lūdzis jautājuma izskatīšanu nodot policijai.

Pēdējās divās nedēļās mediju uzmanības lokā bija nonākušas ziņas par Džoisa attiecībām ar viņa mediju padomnieci Vikiju Kempionu, kas no viņa gaida bērnu.

Saistītie raksti

Džoisa rīcību ir kritizējis Austrālijas premjerministrs Malkolms Tērnbuls, kurš pagājušajā nedēļā aizliedza valdības ministriem iesaistīties seksuālās attiecībās ar saviem darbiniekiem.

Džoiss ir paziņojis, ka viņa laulības izjukšana un pašreizējās attiecības ar Kempionu ir privāta lieta. Ir tomēr radušies jautājumi par to, ka Kempiona pēc aiziešanas no Džoisa biroja ir strādājusi divās valdības darbavietās, un par bagātam politiskam ziedotājam piederošu dzīvokli, kur Džoiss un Kempiona tagad dzīvo, nemaksājot īri.

LA.lv