×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. marts, 2015
Drukāt

No amata atlaista Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Knoka (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministrija (KM) pieņēmusi lēmumu atbrīvot no amata Rakstniecības un mūzikas muzeja direktori Ilzi Knoku, aģentūrai BNS pavēstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

KM šādu lēmumu pieņēmusi, izvērtējot vairākas darbinieku un arodbiedrību sūdzības un konsultējoties ar Muzeju padomi.

Sūdzības par Knokas darbu un vadības stilu izskanējušas jau iepriekš, norādīja Grīnfelde, informējot, ka KM un kultūras ministre Dace Melbārde kopš pērnā gada pavasara centusies noregulēt situāciju, rīkojot muzeja direktores un darbinieku tikšanos, personāla vadības semināru, aicinot Knoku sniegt paskaidrojumus par aktuālo situāciju un priekšlikumus tās uzlabošanai, kas netika iesniegti. Šogad janvārī ierosināta dienesta pārbaude, kuras laikā Knokas darbā konstatēti vairāki administratīvi un saimnieciski pārkāpumi.

Savukārt 17. februārī notika Muzeju padomes sēde, kurā sprieda par situāciju Rakstniecības un mūzikas muzejā. Iepazīstoties ar dokumentiem un uzklausot uzaicinātās personas, Muzeju padome secināja, ka situācija Rakstniecības un mūzikas muzejā nav apmierinoša un vadības darbs nav uzskatāms par profesionālu. Uz šo sēdi bija aicināta ierasties arī Knoka, taču viņa neieradās.

Saskaņā ar Muzeju likumu valsts muzeju direktorus, ņemot vērā Latvijas Muzeju padomes priekšlikumus, pieņem darbā un atlaiž no darba ministrs, kura padotībā atrodas attiecīgais valsts muzejs. Rakstniecības un mūzikas muzeja direktoru ieceļ amatā un atbrīvo no amata kultūras ministrs, izvērtējot Latvijas Muzeju padomes sniegtos priekšlikumus.

Izvērtējot dienesta pārbaudes ziņojumu un Muzeju padomes atzinumu, Melbārde otrdien parakstījusi rīkojumu par Knokas atbrīvošanu no Rakstniecības un mūzikas muzeja direktores amata, par pēdējo darba dienu nosakot 12. martu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Bet kādi tad ir viņas pārkāpumi? Nosauciet konkrēti kaut vienu!

Draugiem Facebook Twitter Google+