×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Jānotiek kam ļoti būtiskam, lai “Saskaņa” nāktu pie varas Daugavpilī. Saruna ar Jāni Lāčplēsi (1)

Jānis Lāčplēsis. Foto - Zigmāris RumkaJānis Lāčplēsis. Foto - Zigmāris Rumka

Intervija ar Daugavpils domes priekšsēdētāju Jāni Lāčplēsi (Latgales partija).

– Nākamajās municipālajās vēlēšanās atkal vedīsiet partijas listi un kandidēsiet uz mēra amatu . Daugavpilī vienmēr bijusi sīva konkurence par domes deputātu vietām. Sacensībā piedalās gan lielo partiju pārstāvji, gan vietējie politiķi. Skatāmies, ka “Saskaņa” audzē muskuļus, pašu Elksniņa kungu varbūt liks saraksta priekšgalā – jums pretī.

J. Lāčplēsis: – Jā, lielāka vai mazāka konkurence Daugavpilī vienmēr bijusi, bet iedzīvotāji gājuši, vēlējuši par tiem, kam viņi grib uzticēt pilsētas vadību.

– Latgales partija sekmīgi startējusi pagājušajās pašvaldību vēlēšanās. Kā tagad klājas partijai?

– Mums ir mēri Preiļos, Viļānos, Aglonā, Varakļānos, Ludzā, Daugavpilī, un Saeimā ievēlēts Aldis Adamovičs no mūsu partijas. Četros pastāvēšanas gados esam auguši un pieņēmušies spēkā. Arī politiskās ietekmes ziņā. Domāju, process turpināsies. Pašvaldību un sekojošās Saeimas vēlēšanas Latgales partijai būs labs izaicinājums un iespēja parādīt savu potenciālu.

– Tagad nacionālajās vēlēšanās varēšot piedalīties politiskie spēki ar 500 biedriem, ne mazāk.

– Kaut neesam veduši īpašu kampaņu par stāšanos partijā, jau pašlaik mums ir ap 400 biedru, bet savākt rindās vairāk nebūs nekāda problēma. Ja būs nepieciešams, papildināsim biedru skaitu nedēļas laikā. Vēl domāsim par stratēģiju Saeimas vēlēšanām – vai startēt vieniem pašiem vai kopā ar citiem, un tas lielā mērā būs atkarīgs no pašvaldību vēlēšanu rezultātiem.

– Jūsu pārstāvis, bijušais Preiļu mērs Adamovičs ir sabiedrotais Saeimas “Vienotības” frakcijai. Vai tā bija pareizā izvēle?

– Toreiz tā bija vienīgā iespēja. Pirms diviem gadiem vieni nevarējām iet uz Saeimu, vēl nebija vēlēšanu resursu. Toties bija iestrādes sadarbībai ar “Vienotību”, ko loģiski turpinājām. “Vienotība” būtiski mainījās attiecībā pret pašvaldībām un sarakstā iekļāva daudz reģionu politiķu. Viņus lielā skaitā ievēlēja, kas nozīmē, ka vēlētāji gaidīja un atbalstīja vietējo līderu klātbūtni nacionāla līmeņa politiskā spēka sarakstā.

– Vai ar jaunu premjera partiju, ar pieredzējušu pašvaldību praktiķi Māri Kučinski Ministru prezidenta amatā un reģionu cilvēkiem Saeimā mainījušās valsts varas un viet­varu attiecības? Mēs decentralizējamies?

– Laikam nevar runāt, ka nozaru ministriju vadības kaut ko īpaši mainījušas darba stilā. Redzējums uz Latviju labākajā gadījumā ir caur nozares prizmu, bet reģionālais aspekts ne vienmēr ievērots. Saeimā pārstāvētie reģionu deputāti spēj aktualizēt jebkuru jautājumu. Politika ir politika, ne vienmēr var rast risinājumu, bet iespēja argumentēt, pierādīt viedokli ir dota. Māris Kučinskis tiešām ir premjers, kas zina problēmas no iekšienes. Runājot ar viņu, nav jādomā, kā un ko izkombinēt, bet var uzreiz ķerties pie lietas. Ņemot vērā, ka viņam nepatīk dot tukšus solījumus un blefot, var rēķināties, ka tevi dzirdēs un, ja nepieciešams, meklēs iespēju palīdzēt. Tas, protams, pozitīvi.

– Pašvaldības vadītājam gads pirms pārvēlēšanām droši vien ir atskaites punkts, lai pārdomātu, kas paveikts, kas vēl jāpadara un ko līdz galam neizdosies izdarīt.

– Daugavpilī ik gadu atskaitāmies par padarīto, saņemam iedzīvotāju novērtējumu, kritiku un padomus, plānojam tālāko. Tie ir projekti no pirmsskolas ie­stāžu telpu siltināšanas līdz ūdensvada trasēm mikrorajonos un viss pārējais, ko iedzīvotāji no domes prasa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. JANIS
    ATBILDI KĀPEC NOMIRA MANS DĒLS,KURAM TU ATTEICI NOMĀT ZEMES GABALU

Draugiem Facebook Twitter Google+