×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

No Doma laukuma sācies leģionāru piemiņas gājiens (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Latviešu leģionāru piemiņas dienas gājiena dalībnieki

Pēc dievkalpojuma Doma baznīcā sācies leģionāru piemiņas gājiens uz Brīvības pieminekli, kurā piedalās vairāki simti cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Gājiena pirmajās rindās ir leģionāri un viņu tuvinieki. Aiz viņiem nes Baltijas valstu karogus un tad aiz tiem seko vairāki Nacionālās apvienības politiķi, piemēram, Raivis Dzintars, Imants Parādnieks, Jānis Dombrava, nule kā no amata atbrīvotais vides un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis, Jānis Iesalnieks, Aleksandrs Kiršteins, Vineta Ploriņa un citi.

Kā novēroja aģentūra LETA, tad gājiena dalībnieki uz Brīvības pieminekli iet pa Smilšu ielu, dzied patriotiskas dziesmas, bet atsevišķiem rokās ir plakāti ar uzrakstiem: “Nē Hitleram un Staļina režīmam”, “Nē okupācijas varām” un “Jā brīvai Latvijai”.

Sākumā gājiens virzījās pa Jēkabu ielu, tādējādi attālināti paejot garām piketam, kas tika rīkots “pret “Waffen SS” veterānu glorifikāciju Latvijā”.

Gājiena dalībnieki ir sasnieguši pieminekli, un tā tuvumā dalībnieki pārtrauca dziesmas, klusām un nesteidzīgi devās pie pieminekļa, taču sapulcējušies pie pieminekļa tie turpināja dziedāt dziesmas.

Kamēr no Bastejkalna puses “Apvienība pret nacismu” piketa dalībnieki aiz nožogojuma krievu valodā sauca – kauns, kauns, pieminekļa labajā pusē pie nožogojuma sapulcējušies cilvēki klusējot vēroja notiekošo, daži aplaudēja un kāds pat izsauca atbalstošus saukļus gājiena dalībniekiem.

Gājiena vērotāju vidū bija arī pretēja viedokļa paudēji, ar kuriem notika savstarpējas diskusijas, taču oponenti aprobežojās tikai ar domu apmaiņu, tādējādi agresīvas reakcijas nebija, novēroja aģentūra LETA.

Ap plkst.11.20 noslēdzās piemiņas dievkalpojums Doma baznīcā, daudzi tā dalībnieki pievienojās gājienam.

Turpat Doma laukumā pie Latvijas Radio ēkas notiek arī tā dēvēto antifašistu protesta pikets “pret “Waffen SS” veterānu glorifikāciju Latvijā”. Tas pulcējis vairākus desmitus cilvēku.

Piketa dalībnieki izveidojuši improvizētas karātavas, kurās pakārta lelle, kas simbolizējot ebreju masveida iznīcināšanā vainoto Viktoru Arāju.

Policija izveidojusi blīvu ķēdi, lai norobežotu protestētājus. Protestētāji savu viedokli pauž krievu, angļu un vācu valodās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nu jau STRAUJUMA, ĀBOLTIŅA un BĒRZIŅŠ var atviegloti nopūsties un novilkt uzvilktos pamperus, jo
    viss taču tik labi beidzies! Tikai šādos kritiskos brīžos var skaidri redzēt, kas kurš ir un kāda mums tā valsts vadība. Vai tad pašiem nemaz nav kauns par pašu sacelto troksni? Ja ne tautas, tad vismaz šo veco vīru priekšā?

  2. Mūsu ākstu Staujumas, Āboltiņās daļēji arī Bērziņa saceltā ažiotāža pirms 16. marta nodarija Latvijas tēlam daudz lielāku ļaunuma kā pats 16. marta pasākums.

  3. Cik tad to veterānu ir palicis,ka tik nevajadzēja doties uz kapiem ,kur atdusas bijušie leģionāri?

Draugiem Facebook Twitter Google+