×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. februāris, 2012
Drukāt

No klīniskās nāves izglābj ar izplūdes gāzēm saindējušos sievieti

gaze

Pagājušajā diennaktī Zemgalē mediķi no klīniskās nāves atmodinājuši kādu 28 gadus vecu sievieti, kas bija smagi saindējusies ar izplūdes gāzēm, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Sīkāk nezināmos apstākļos sieviete garāžā darbinājusi mašīnu un smagi saindējusies ar izplūdes gāzēm, kā rezultātā iestājusies klīniskā nāve. Tomēr mediķiem izdevies veiksmīgi veikt reanimāciju un sieviete stabilā stāvoklī nogādāta slimnīcā.

Zemgalē pagājušā diennaktī notikuši arī vairāki citi nelaimes gadījumi ar smagām sekām. Kāds 26 gadus vecs vīrietis, spēlējot boulingu, nokritis pa trepēm no trīs metru augstuma. Vīrietis bijis alkohola reibumā un kritiena rezultātā guvis iegurņa un sejas traumas, un nogādāts slimnīcā.

Savukārt kāda 22 gadus veca sieviete Zemgalē treniņa laikā nokritusi no zirga un slimnīcā nogādāta ar vēdera un muguras traumām. Kādai 52 gadus vecai sievietei Zemgalē kājā iekodis suns, un arī viņa nogādāta slimnīcā.

No suņa zobiem cietusi arī kāda sešus gadus veca meitenīte Vidzemē, kurai sejā iekampis pašu mājas suns. Mediķi bērnam snieguši palīdzību uz vietas, un vecāki no atvases hospitalizēšanas atteikušies.

Palīdzība sniegta arī kādam desmit mēnešus vecam bērnam, kuru vecmāmiņa sestdienas vakarā nav varējusi pamodināt, tāpēc izsaukusi mediķus. Konstatēts, ka bērns, iespējams, nemanot saēdies medikamentus. Mazulis nogādāts slimnīcā.

Latgalē slimnīcā nogādāts kāds divgadīgs puika ar svešķermeni barības vadā – zēns norijis pulksteņa bateriju. Vidzemē pagājušajā diennaktī divi bērni guvuši apdegumus – gadu vecs puika un meitenīte uzrāvuši sev virsū karstu šķidrumu.

Apdegumus guvis arī kāds vīrietis Latgalē, kurš, iespējams, smēķējis gultā. Dīvāns aizdedzies, un vīrietis guvis sejas, galvas, rokas apdegumus un nogādāts slimnīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+