×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

No krāpšanās ar kases aparātiem valsts ik dienu zaudē pusmiljonu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No krāpšanās ar kases aparātiem valsts budžets ikdienu zaudē pusmiljonu eiro, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” teica Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

“Mūsu aprēķini liecina, ka valsts budžets no krāpšanās ar kases aparātiem zaudē pus miljonu eiro ik dienu,” teica Cīrule.

Viņa uzsvēra, ka krāšanas ar kases aparātiem ir ļoti liela problēma un lielākais krāpšanās gadījumu īpatsvars ir sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības jomās.

Cīrule norādīja, ka tuvāko nedēļu laikā VID informēs par jauniem krāpšanās gadījumiem, kā arī iestrādēm problēmas apkarošanai.

Šogad 1.janvārī stājās spēkā noteikumi par jaunajām kases aparātu un sistēmu prasībām.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem atbilstošo kases aparātu, hibrīda kases aparātu un kases sistēmu lietošana visiem nodokļu maksātājiem, izņemot padziļinātās sadarbības programmas dalībniekus, obligāti jāsāk ne vēlāk kā 2017.gada 1.janvārī. Tomēr, tā kā uzņēmēju gatavība, pielāgoties jaunajām prasībām, vērtējama kā zema, Valsts ieņēmumu dienests (VID) iepriekš paziņoja par sešu mēnešu pārejas periodu. Tas nozīmē, ka jaunām prasībām atbilstošus kases aparātus un sistēmas būtu jāsāk lietot no 1.jūlija.

Savukārt padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku reģistrā iekļautie nodokļu maksātāji jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošos kases aparātus, hibrīda kases aparātus un kases sistēmas jāsāk lietot ne vēlāk kā 2019.gada 1.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. meli un meli, tas ir vistirākais kases aparatu tirgotāju lobijs, ja pēdējos gadus nevajadzēja obligāto līgumu ar šīm firmelēm, tad tagad – slēdz un maksā raudādams.

Draugiem Facebook Twitter Google+