×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

No Kurzemes uz Prozas lasījumiem brauks divi jauni ventspilnieki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pagājušās nedēļas nogalē, 29. novembrī, Ventspilī, Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā piekto reizi notika ikgadējie Kurzemes prozas lasījumi, kuros uzvarēja liepājnieces Janas Egles stāsts “Tāds rudens”, portālam LA.lv pastāstīja Rakstnieku mājas pārstāve Ieva Balode.

Darbus bija iesūtījuši 20 autori no Saldus, Tukuma, Liepājas, Ventspils, Kuldīgas un Rīgas (pierādot savu saikni ar Kurzemi), bet 17 no viņiem spēja atbraukt uz lasījumu klātienē. Žūrija deva vārdu visiem – cik ilgi, tas bija atkarīgs no klausītāju balsojuma pēc pirmajām septiņām uzstāšanās minūtēm, stāstīja Balode.

Galveno balvu – iespēju piedalīties Prozas lasījumos Rīgā saņēma divi jauni ventspilnieki – Nauris Lukševics (uzvarēja arī pasākuma klausītāju balsojumā) un Mārtiņš Lindenbergs (saņēma arī Ventspils muzeja atzinību par “precīzo realitātes vērojumu un eksistenciālisma/reālisma kastes modeli”).

Tomēr par lasījuma labāko darbu tika atzīts un Grand Prix, kā arī Ventspils Galvenās bibliotēkas balva, saņēma, cits stāsts – liepājnieces Janas Egles “Tāds rudens”. Viņa, tāpat kā daži citi pieredzējuši Kurzemes prozas lasījumu dalībnieki Sandra Vensko un Jānis Valks, lielajos Prozas lasījumos jau piedalās.

“Jāatzīst, ka autori nelika publikai un žūrijai vilties. Kopā ar autoriem varējām pārcelties gan uz viduslaiku kuģa, gan fantastiskas planētas, iejusties dzimtas psiholoģijas niansēs, tiekoties četru paaudžu sievietēm, ieklausīties mērkaziņas balsī, nolaisties tīri taustāmā un reāli aprakstītā ellē, kur īpaši cietsirdīgi tiek mocītas dvēseles bez interneta pieslēguma, kopā ar 70-to gadu pagalma bērniem pārdzīvot palaidnīgu kāpienu uz jumta, kā arī kopā ar dažādu valstu žurnālistiem pavērot separātistu uzvedību konflikta plosītajā Ukrainā,” Balode atklāja rakstnieku aptvertās tēmas.

Vēl vienu Ventspils muzeja speciālo balvu – “par iejūtīgo putna dziesmas traktējumu stāstā “Mērkaziņas dziesma”” saņēma Lelde Gulbe, bet lasījumu jaunākie dalībniekiem Latvijas Literatūras centrs uzdāvāja žurnāla “Latvju teksti” abonementu 2015. gadam.

Žūrijas komisijā šogad bija Ventspils Galvenās bibliotēkas direktore Astra Pumpura un direktores vietniece Olita Šteinmane, Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste, dzejnieks Eduards Aivars un dzejnieks Andris Akmentiņš (žūrijas priekšsēdētājs). Kurzemes Prozas lasījumi ir daļa no decembra sākumā notiekošajiem Prozas lasījumiem, kas Latvijā tiek rīkoti jau 19. gadu, un spēj piesaistīt pārsteidzoši plašu klausītāju loku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+