Latvijā
Sabiedrība

No nāves izglābtā puiša skolasbiedri Liepājā vēršas pie vecākiem2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: pexels.com

No nāves izglābtā puiša skolasbiedri Liepājā vērsušies pie vecākiem ar aicinājumu, “lai vecāki mums vairāk pievērš uzmanību, lai ieklausās mūsos un nesaka – kad mēs augām, tad gan tā nebija…”.

Tā par jauniešu izjūtām un teikto vēsta avīze “Kurzemes Vārds” un portāls “liepajniekiem.lv”. Saruna ar skolēniem notikusi pēc satraucošā gadījuma ar 14 gadus vecu puisi, kurš saelpojies šķiltavu gāzi ļoti smagā stāvoklī nonāca slimnīcā, kur joprojām ārstējas.

Kā zināms vietējiem medijiem, pusaudzis šobrīd atrodas kādā no Latvijas medicīnas iestādēm, kur pēc saindēšanās attīstās no zīdaiņa prāta, kādā viņš bija sākotnēji. Par konkrētām atveseļošanās prognozēm esot pāragri runāt.

Žurnālisti pēc šī gadījuma satikās ar jaunieša skolasbiedriem un runāja par atkarībām, par atkarību iemesliem, draudzību un emocijām. Secinājums – visi klātesošie skolēni ir jutušies savās dzīvēs atstumti. Puse pacēluši roku, ka jūtas atgrūsti no draugiem, otra puse – ka no vecākiem.

Saistītie raksti

“Bērnu atkarībai dziļas saknes ir meklējamas ģimenē. Ja nav kam izkratīt sirdi, pārrunāt dienas notikumus, tad pusaudžiem liekas, ka vienīgie, kas viņus saprot, ir uz ielas satiktie vienaudži. Kas viņiem ir pieejams un kas tajā brīdī liekas interesants, to viņi arī lieto un dara. Vielu lietošana neprasa nekādu piepūli. Gaužām skaudri, ka mums nākas saskarties ar šādiem gadījumiem arvien vairāk. Vienīgais, ko mēs kā speciālisti varam darīt, ir runāt atkal un atkal. Atkārtot vienu un to pašu, kamēr jaunieši sadzird un prot pieņemt pareizo izvēli,” izteicās sociālā pedagoģe Viola Grīnbarte.

LA.lv