No otrās rindas pēc piektās vietas 0

Pasaules čempionāta devītajā posmā motokrosā ekipāžām Mogerā (Austrija) Jānis Daiders un Kaspars Stupelis izcīnīja piekto vietu; Elvijs Mucenieks francūža Valentīna Žirū komandā samazināja atstarpi līdz pirmajai vietai.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Sestdienas pievakarē Latvijas komanda bija nikni kā pūķi. Kā nu ne, ja kvalifikācijas sacīkstē sanāk viens no sezonas labākajiem startiem, izdodas izrauties otrajā pozīcijā, bet motociklam salūzt amortizators un nākas izstāties. Vietu finālbraucienos nācās izcīnīt ar uzvaru pēdējās cerības braucienā, taču tā neko vairāk kā otro starta rindu nedeva. No šādām pozīcijām cīnīties par augstām vietām bija grūti. Daidera ekipāža darīja ko varēja un līdz desmitniekam tika abos braucienos – devītie un septītie. Skaitot abos braucienos kopā paveikto, iznāca augstā piektā vieta!

Veiksmīga sacīkste padevās pasaules čempionāta vicelīderiem Valentīnam Žirū un Elvijam Muceniekam, kuri uzvarēja pirmo braucienu un otrajā piekāpās Danielam Vilemsenam un Robijam Baksam. Svarīgākais, ka no Mogeras viņi aizveda par septiņiem punktiem vairāk kā čempionāta līderi Etjēns Bakss un Nikolā Musē, kuriem abos braucienos bija trešā vieta.

Pirmajā braucienā augsto ceturto vietu izcīnīja beļģis Marvins Vanlučene un Haralds Kurpnieks, taču otrajā braucienā nestartēja un posmā palika 12. vietā. Kopvērtējumā viņiem 245 punkti un piektā vieta, par deviņiem punktiem vairāk kā sešnieku noslēdzošajiem Daideram un Stupelim.

Kopvērtējuma līderu trio Baksa ekipāžai ir 364 punkti, Žīru – 351, Vilemsenam – 337.
Nākamais posms 13. augustā notiks “Pīlādžu” mototrasē Stelpē.

Pasaules čempionātā junioriem Langes motocentrā netālu no Tartu (Igaunija) latvieši pie medaļām netika. 125 kub.cm klasē finālā iekļuva tikai Rainers Žuks, kur izcīnīja 28. vietu. 85 kub.cm klasē Mairis Pumpurs izcīnīja 17. vietu, Edvards Bidzāns 38.; 65 kub.cm klasē Kirilam Maslovam 7. vieta, Uldim Freibergam 16.