×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Bez premjerministra nevarēs iztikt (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Egils Līcītis

Pie valdīšanu maiņas Latvijā arvien ceļas lieli jukumi, kurš būs nākamais valdības galva. Bez premjerministra tomēr nevarot iztikt. Krievijā vienmēr ir skaidrs, ka tikai viens vīrs ir tas, kurš pašu velnu var panākt un izdarīt, turpretī Amerikā par prezidentu iespējams kļūt jebkuram cilvēkam no treileru parka, ja jau Baraks Obama sēdējis Baltajā namā un misters Tramps kandidē.

Bet Latvijā sākas mičumačs. Viens politiķis baidās uzņemties amatu, jo, lūk, Pērtiķa gadā ne Jaunavas, ne Vērsēna zīmē dzimušiem horoskopi neiesaka tiekties pretī virsotnēm. Otram kā lietotai lokomotīvei tauta spļautu virsū, nevar publikā rādīties. Trešais apzadzies un negrib lieku uzmanību, kad tas atklātos. Ceturtam trāpīts ar sarkano līniju, un viņš nosists gar zemi. Lemberga k-gs varbūt vēlētos, bet daudzi viņu atgrūž, citi rāda trīs pirkstu kombināciju, un Saeimā ir tikai 40 uzticamu balsu. Īsi sakot, nav gribētāju būt par rezidentu Brīvības bulvārī 36. Tā kā Āboltiņa, tā kā Kučinskis varētu sastādīt dzīvotspējīgu valdību, kas zina, vēl kāda zemūdene piepeldēs, bet caurmērā izvēle maza.

Itin kā labi, ka Latvijas iedzīvotāji nav varaskāri un uz premjerēšanu nav iekārdināmi pat ar ievērojamu algas pielikumu Ministru kabineta locekļiem. Tomēr nav apšaubāms, ka jaunajam premjeram, kabinetam gan pašiem būs lieli uzdevumi, gan atbildība valdības lēmumu galalietotāju priekšā, nevis sīka kursa maiņas revīzija.

Valdības darba kārtība nav jāizzīž no pirksta. Dzīve pati piedāvā jauncelsmes darbu brīvā Latvijā. Balstoties uz mazpulcēniem ar ieročiem un apbruņotiem zemessargiem, jāveic nekam nederīgās iekārtas demontāža, jābūvē jauna kārtība. Ar stingru Ministru prezidenta roku jāpārtrauc demokrātijas ārdīšana ar pašas demokrātijas saukļiem, ko kūdī manipulatori, vezdami valsti dziļāk muklājā. Ticiet, valstsvīri, un strādājiet Latvijai, un apņēmīgu, izlēmīgu rīcību darbaļaudis sagaidīs ar aplausiem un piekrišanas saucieniem. Pat no Maskačkas ieskanēsies balsis – da zdrāstvujet naš Preziģent ministrov!

Kad valsts būs nolikta jaunās sliedēs, pseidodemokrāti patriekti, var atvilkt elpu. Amatu personām par paveikto pārvaldes iekārtas labiekārtošanā pienākas bonusiņi! Premjeru noteikti ielūgs uz Igaunijas prezidenta kāzām ar latviešu zelteni. Viņš būs gaidīts viesis Davosas augstkalnu aristokrātu forumā. TV kameras sekos līdzi, uzņemot Latvijā pirmos bēgļus un cienājot pārceļotājus ar pīrāgiem. Visur premjerministrs būs priekšā, visiem redzams. Lielā prīze – jaunieceltās pirmās personas kā galvenie līdzjutēji dodas ceļojumā uz Brazīliju. Ne jau kokakolas loterijā vinnējuši, bet par valsts līdzekļiem talkā atlētiem, kuri aizstāvēs Latvijas karogkrāsas vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro!

Tāpēc padomājiet, pirms tiepties – nē, negribu, ka Valsts prezidents man uzdod sastādīt valdību. Ja Vējonis būs tukšā dūšā, pirmo no gultas izcēlis nepareizo kāju, raujviņkociņ un piķis zina, kuram nāksies uzdzert veselību un vēlēt panākumus premjera amatvietā. Un kreņķis, ka Rio arī gar degunu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Kopš kura laika PM krēsls ir kļuvis tādā vērtē?Nu protams,kopš tad,kad tas ir palicis kā pēdejais glābiņš un iekāre Āboltiņas madamai.EP deputātos netika,Saeimas priekšs.amats garām,prezidents nespīd,kas nu?Atliek pēdejais melnais caurums – premjere kaut caur Junkera nopirkšanu.Šausmina tas,ka VIENA varas apsēsta nožēlojama cilvēka dēļ tik ilgi valstī faktiski ir sava veida anarhija,jo neviens nezina kas būs rīt.Un Vējonis nāk no tās pašas Astoņkāja mafijas ar Hūti kā sponsoru un pavēlnieku kas izvaro un dala varu Latvijā.Reirs / neprot ES valodas !!/ un ir no Āboltiņas pakalpiņiem,kura ir Hūtes padotā utt.
  Kur un KAS te var saredzēt LV nākotni attīstībai un TIESISKAI !! valstij ???
  Bija piem.politikā atzīstams politiķis un ekonomists Pauļuts ,Cēsu mērs utt.Nu nav tā,ka tikai “jēdzīgi”ir tikai Āboltiņas un Hūtes rokaspuiši !!Paliek arvien švakāki politiķi un vājākas valdības !!Rāpjamies ATPAKAĻ !!Neviena normāla ministra !1/2 nezina ES valodas !!!viņu vecuma !

 2. Nenovēršams ļaunums – premjers ?
  Varbūt organizēties nevalstiski – ar neformālu virsaiti !
  Un bez klerku varzas !

 3. Varēs, varēs! Tas augstais amats nozīmē daudz vairāk nekā tas ķēms, kas to ieņems!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Tiek meklēt bīstams noziedznieku pāris!

Lai pastiprinātu cīņu pret ēnu ekonomiku, VID plāno rūpīgāk uzraudzīt iedzīvotāju ienākumus. Banku pienākums būs ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums pārsniedz 15 000 eiro gadā.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+