×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

No šodienas par “aplokšņu algas” maksāšanu draud cietumsods (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien spēkā stājas Krimināllikuma grozījumi, kas paredz kriminālatbildību par grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu ievērojamā apmērā – ja kopējā vērtība nav mazāka par 3700 eiro, informēja Tieslietu ministrija.

“Lai šai normai būtu izšķiroša preventīva nozīme, veicinot atalgojuma sistēmas sakārtošanu un godīgu konkurenci starp uzņēmējiem, jo līdz šim likumpaklausīgie uzņēmēji bija nevienlīdzīgā situācijā pret tiem darba devējiem, kuri saviem darbiniekiem izmaksāja “aplokšņu algas”,” uzsver tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Līdz ar jaunās normas spēkā stāšanos ieguvēji būs godīgie uzņēmēji, darbinieki un valsts kopumā. Ilgtermiņā būs ieguvums visiem darba ņēmējiem, par kuriem tiks maksātas arī sociālās apdrošināšanas iemaksas, norāda tieslietu ministrs.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un Krimināllikumā noteikti jauni administratīvā pārkāpuma un noziedzīga nodarījuma sastāvi tieši par uzņēmuma grāmatvedības uzskaitē neuzrādītas darba samaksas izmaksāšanu. Mazos apmēros – administratīvā atbildība, uzliekot naudas sodu no 140 līdz 2100 eiro, bet ievērojamā apmērā – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu (līdz 1000 minimālajām mēnešalgām, šobrīd – 370 000 eiro) un atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz trīs gadiem.

Jauna noziedzīga nodarījuma sastāva ieviešana Krimināllikumā tika konceptuāli atbalstīta Finanšu ministrijas vadītajā Ēnu ekonomikas apkarošanas padomē, kurā ir pārstāvēti arī sociālie partneri un nevalstiskās organizācijas, kas iestājas par godīgu konkurenci komercdarbībā – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. bet mēs valdību ieliksim cietumā par valsts izsaimniekošanu…iesūdzēsim tiesā un visi 100 sēdēs mūža ieslodzījumā

 2. Un kad sauks pie kriminālatbildības resnos valsts izzadzejus un viņus sodīs?jau nez cik gadus tiesājas ar Lembergu un nekā…jau vairāki gadi pagājuši kopš maximas traģēdijas un arī nav ne viens notiesāts…cik var tautu spiest pie zemes?vai tiešām nepietiek un tauta ir jāiespiež pa visam zemē iekšā?

 3. O, šajā sakarā(alga aploksnē) sveicieni Ligitai Zusterei, nabadzītei nāksies izputēt vai savas meitas jāpieliek vienreiz pie darba…

 4. A ka cinisies ar tiem kas neoficali strada un sanem naudu,un parada valstij piemeram par alimentiem?Tos nesoda,kur taisniba?

 5. neticu,ka kaut kas var mainiities,jo aploksnu nauda nav jau pirmo gadu,un to labi zina visi,bet neviens nav sodits

 6. Recruitam laiks iet cietumā!! 🙂 🙂

 7. Tik kā pierādīs vainu??? Visâs viesnīcās, tai skaitā BBH… utt..bet tā kæ BBH uzpērk visas iestādes… neredzu jēgu…

 8. Varētu padomāt ka valdība to nezin, ka 75% jau strādā saņemot tikai minimālo algu un nav nekāda runa par aploksnēm.

 9. ko tik mērkaķi neizdomā lai piesist savu sasodīto budžetu da bļin kā neesmu maksājis tā arī nemaksāšu tos jūsu nodokļus kamēr sasodītie valstsvīri un vecenes nesāks cilvēcīgi izturēties pret parstajiem mirstīgajiem pisās dirst

  • Pilnīgi tev piekrītu. Arī es netaisos maksāt. Lai tiešām viņi iet dirst… Cietumsods smiekli nāk. Idiotkrāti.

   • es ar nemaksāšu,jo manai paaudzei bērni sen ārzemēs!No kādiem nodokļiem tad man pensiju maksās ja pašreizējie penžuki jau noēd manus nodokļus

    • penžuki-tūkstošu saņēmēji:
     valstsvīri un sievas,
     padomju locekļi,
     izmanīgie priHvatizētāji,
     ar vienreizējo ieskaitījumu pensiju “nopelnījušie”…
     Kā pēdējie krikumus no dzīru galda
     saņem mūžu godīgi nostrādājušie.
     .
     Un – bez demagoģiskām ironijām !!!

 10. Valsts-tautas apzadzēja un tie kas to stūrē paši jāsēdinā

 11. Ēnu ekonomika šajā valstī pastāvēs tik ilgi kamēr valdība nebūs iztīrīta no tiem vecajiem pedāļiem kas likumus rada tikai un vienīgi sava biznesa interesēs, tauta ir slaucama govs, kas uztur viņu biznesu. Ne visi grib būt slaucamas govis, tad tie arī rīkojas un nepakļaujas šim reketam. Un pareizi dara.

 12. padalaties ar adresēm, kur dod aplokšņu algas !!!
  Man pagadījušās tik tādas, kur maksā minimālās
  par 14 – 16 stundu kvalificēta!! darba veikšanu …

Draugiem Facebook Twitter Google+