Pasaulē
Eiropa

No Vācijas uz Kabulu deportē vēl 15 patvēruma meklētājus0


Vācija, Berlīne.
Vācija, Berlīne.
Foto – LETA/REUTER

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā trešdien ieradusies vēl viena grupa atraidīto patvēruma meklētāju, kuri deportēti no Vācijas, atklāja kāda Vācijas amatpersona.

Izraidītie nelegālie imigranti ieradās Kabulā ar čārterreisu ap plkst.7.10 (plkst.5.40 pēc Latvijas laika), ziņu aģentūrai DPA atklāja amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

Vācijas drošības dienestu amatpersonas otrdienas vakarā runāja par 15 deportējamiem cilvēkiem, kas iesēdināti lidmašīnā Frankfurtes pie Mainas lidostā.

Šī ir jau 13.atraidīto patvērumu meklētāju grupa, kas deportēta no Vācijas kopš 2016.gada, kad Afganistānas un Vācijas valdības noslēdza vienošanos par nelegālo imigrantu atpakaļsūtīšanu. Kopumā saskaņā ar šo vienošanos izraidīti 234 cilvēki.

Pēc tam, kad 2017.gada maijā notika sprādziens pie Vācijas vēstniecības Kabulā, izraidīšanas uz laiku tika pārtrauktas. Sprādzienā gāja bojā vairāk nekā 90 cilvēki un vairāk nekā 400 tika ievainoti.

Taču pagājušā gada septembrī tika atsākta trīs kategoriju izraidīšana, un šobrīd uz Afganistānu tiek izraidīti terorismā aizdomās turamie, kriminālnoziedznieki un personas, kas nesadarbojas ar Vācijas varasiestādēm jautājumos, kas saistīti ar viņu dokumentiem.

Tikmēr drošības situācija Afganistānā ir pasliktinājusies, talibiem un teroristu grupējumam “Islāma valsts” pastiprinot uzbrukumus drošības spēkiem, valdībai, apgabala centriem un civiliedzīvotājiem.

Saistītie raksti

Kabulā kopš janvāra notikuši deviņi lieli terorakti, kuros gājuši bojā vismaz 288 civiliedzīvotāji un vairāk nekā 520 ievainoti.

Talibi pirmdien brīdināja civiliedzīvotājus Kabulā turēties pa gabalu no ārvalstu pārstāvniecībām un valsts iestādēm, paziņojot, ka tiek plānoti jauni uzbrukumi.

LA.lv