×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

“Noass atklāj 16. sezonu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svinot Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu, ar plašu pasākumu klāstu 17. maijā, Muzeju naktī, sāksies “Kultūras un mākslas projekta Noass” 16. sezona, portālu LA.lv informēja “Noass” pārstāve Ieva Āze.

“Kultūras un mākslas projekta Noass” sezona oficiāli tiks atvērta ar Kaspara Teodora Bramberga personālizstādes “Dynamis”, kā arī Latvijas Naivās mākslas muzeja jaunās sezonas atklāšanas svinībām. Kaspars Teodors Brambergs, “Purvīša balvas 2009 -2010” nominants, sola izvairīties no ikdienas ilustrēšanas un pievērsties visu formu neredzamam un brīvi plūstošam spēkam. “Darbos netiek cilāti ne sociāli, nedz kādi citi taustāmās esības aspekti, kurus būtu viegli ilustrēt,” – skaidro mākslinieks. “Šoreiz piedāvāju pārvietoties uz teritoriju, kur nāksies sastapties aci pret aci ar mākslas darbu.”

Turpinot iepazīstināt Rīgas iedzīvotājus un tās viesus ar naivās mākslas vizuālo un tematisko dažādību, no 9. līdz 20. jūnijam, Latvijas Naivās Mākslas muzejā tiks atklāta vērienīgā Krievijas un Baltijas reģiona 21. gadsimta naivistu un autsaideru mākslas darbu izstāde “Fest Naïve Rīga”. Apkopojot labāko, kas noticis Krievijas un Baltijas valstu naivās mākslas jomā 21. gadsimtā, Kultūras un Mākslas projekts “Noass” izstādi rīko sadarbībā ar Maskavas Naivās mākslas muzeju, aicina ikvienu iepazīt šo daudzpusīgo neinstitucionālās mākslas pasauli un, iespējams, arī atklāt sevī vēlmi radīt.

Savukārt 7. augustā AB Dambī norisināsies projekta “Baltijas jūra – peldošie koki” centrālais pasākums. Projekta tapšanā apvienojušās abas šī gada Eiropas kultūras galvaspilsētas – Ūmeo Zviedrijā un Rīga Latvijā, kā arī Somijas pilsēta Pori. Visas pilsētas saista kas kopīgs – tās atrodas upju, kas ietek Baltijas jūrā (Ūmeo upe Zviedrijā, Kokemāki upe Somijā un Daugava Latvijā), krastos.

Projekta ietvaros, augustā, zviedru radošā apvienība SIMKA, pie trim norises vietām (Ūmeo Mākslas Universitātes laikmetīgās un vizuālās mākslas muzeja, Pori Mākslas muzeja un peldošā mākslas centra “Noass”) izvietos mākslas instalācijas, kokus iestādot lielos glābšanas riņķos, pēc tam tos ietinot dažādās tekstila kārtās un savienojot uz ūdens, veidojot neliela peldoša meža iespaidu.

Par 16. “Kultūras un Mākslas projekta Noass” sezonas kulmināciju solās kļūt 14. Starptautiskais Laikmetīgās un videomākslas festivāls “Ūdensgabali”, kas notiks 15. un 16. augustā, vienlaikus ar Rīgas pilsētas svētkiem. Šogad, ielūkojoties mākslas, arhitektūras un jauno tehnoloģiju praksēs, kas tiek plaši pielietotas pilsētas vidē, festivāla programmā tiks demonstrētas vairākas pasaulē pazīstamu eksperimentālo kustīgā attēla festivālu izlases, tai skaitā Spānijas visabstraktākā video mākslas festivāla “Punto y Raya”, Austrijas mākslas un tehnoloģiju “Ars Electronica”, Vācijas “Cologne OFF” video mākslas un “Japānas Mediju mākslas festivāla” programmas. Lai iepriecinātu modernās digitālās kultūras un augsto tehnoloģiju cienītājus, šogad festivāls “Ūdensgabali” uzsācis sadarbību ar festivālu “Pause Fest” – mākslinieciski un profesionāli nozīmīgu starptautisko digitālās mākslas un grafiskā dizaina platformu Austrālijā.

Sezonu noslēdzot, peldošais mākslas centrs “Noass” savās telpās uzņems Austrālijas mākslinieku Ričardu Deniju (Richard Denny) un piedāvās iepazīt viņa naivās noskaņās veidotus, kolorītus un ekspresīvus darbus. Lielbritānijā dzimušais mākslinieks pasaulē ir atpazīstams ar savu kolāžas tehnikas pielietošanu un darbos kombinē eļļas un akrila krāsas, zīmuli, no audekla izgrieztas formas un topogrāfisko karšu fragmentus. Ričarda Denija personālizstādes atklāšana notiks 1. septembrī un tā būs apskatāma līdz mēneša beigām.

Visas sezonas garumā “Kultūras un Mākslas projekta Noass” telpās norisināsies arī citi mākslas un kultūras pasākumi, tai skaitā kino vakari, plenēri, radošās darbnīcas bērniem un pieaugušiem un mākslinieku rezidences. Līdzās muzejam un ekspozīcijas zālei visas vasaras garumā darbosies kafejnīca un būs ierīkota āra terase. Pasākumu norisei var sekot līdzi “Kultūras un Mākslas projekta Noass” mājas lapā, kā arī Facebook un Twitter.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+