×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

Nobela balvu saņems ES vadības trijotne

Foto - AFPFoto - AFP

Teju nedēļu pēc Nobela Miera prēmijas laureāta pasludināšanas Eiropas Savienība beidzot ir izšķīrusies par to, kas dosies augsto apbalvojumu saņemt.

ES nolēmusi, ka ceļojumu uz Oslo 10. decembrī veiks nevis viens, bet gan trīs cilvēki, pārstāvot ES galvenās struktūras – Eiropas Komisiju, Eiropadomi un Eiropas Parlamentu. Tā uz ceremoniju Oslo dosies EK prezidents Žozē Barrozu, Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs un parlamenta prezidents Mārtins Šulcs, trešdien apliecināja ES amatpersonas. Tiesa gan, joprojām nav skaidrs, kurš no viņiem teiks runu, pieņemot apbalvojumu, ko parasti dara viens cilvēks. Turklāt neskaidrs arī ir tas, kas notiks ar 1,2 miljonu dolāru lielo godalgu. Domājams, ka tā tiks ziedota labdarībai.

To, ka apbalvojumu saņems trīs cilvēki, ES kritiķi interpretēs kā atspoguļojumu tam, kā ES cīkstas ap lēmumu pieņemšanu, kas vienmēr beidzas ar kompromisiem. Pēdējā reize, kad augsto apbalvojumu saņēma organizācija, bija 1999. gadā, kad tā tika organizācijai “Medecins Sans Frontiers” (“Ārsti bez robežām”), kas sniedz medicīnisko palīdzību cilvēkiem bruņotu konfliktu un dabas stihiju reģionos. Parasti, apbalvojot organizāciju, tiek nosaukts arī kāds cilvēks. Tā tas bija 2005.gadā, kad apbalvota tika Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra un tās ģenerāldirektors Mohameds el Baradei, līdz ar to padarot saprotamu, kam jādodas saņemt balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+