×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Nobela Miera prēmijai šogad izvirzīti 259 kandidāti

Foto - AFPFoto - AFP

Nobela Miera prēmijai šogad izvirzīti 259 pretendenti – 209 personas un 50 organizācijas -, paziņojis Nobela institūts.

Tik liels kandidātu skaits nevienu gadu vēl nav bijis. Kandidātu skaitam “ir tendence pieaugt – tas notiek gandrīz katru gadu”, skaidroja Nobela institūta direktors Geirs Lundestads. “Tas atspoguļo aizvien pieaugošo interesi par šo balvu. Nominācijas ir saņemtas no visas pasaules.” Iepriekšējais rekords kandidātu skaita ziņā tika sasniegts 2011. gadā, kad prestižajai balvai bija izvirzīts 241 kandidāts. Pretendentu vārdi tiek turēti slepenībā 50 gadus, taču tie, kuri kandidātus izvirza, ir tiesīgi publiskot savu ieteikumu.

Zināms, ka starp kandidātiem uz prestižo godalgu šogad ir arī kādreizējais ASV prezidents Bils Klintons, pakistāniešu pusaudze Malala Jusafzai (attēlā), kura tika sašauta talibu uzbrukumā, Krievijas cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Memoriāls” un Mjanmas prezidents Teins Seins, kurš izpelnījies atzinību par reformu veikšanu. Tiesības izvirzīt pretendentu ir tūkstošiem cilvēku – pasaules parlamentu un valdību amatpersonām, augstskolu mācībspēkiem, bijušajiem laureātiem un vairāku starptautisku institūtu darbiniekiem.

Kandidātu pieteikšanas termiņš noslēdzās 1. februārī. Šāgada laureāts tiks paziņots oktobra sākumā, bet balva, kā jau katru gadu, tiks pasniegta prēmijas dibinātāja – Alfrēda Nobela – nāves gadadienā 10. decembrī. Pērn Nobela Miera prēmija tika piešķirta Eiropas Savienībai. Nobela balvu veido zelta medaļa, diploms un naudas prēmija, kas tiek sadalīta starp vienas kategorijas laureātiem. Nobela prēmijas tiek piešķirtas kopš 1901. gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+