×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

Nodarbinātības valsts aģentūru vadīs Inese Kalvāne

vinkele_ilze43

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore turpmāk būs līdzšinējā aģentūras Pakalpojumu departamenta direktore Inese Kalvāne. Valdība otrdien atbalstīja viņas pārcelšanu NVA direktores amatā.

Labklājības ministre Ilze Viņķele nolēma virzīt Kalvāni šim amatam, nesekmīgi beidzoties konkursam.

Saskaņā ar Labklājības ministrijā (LM) iepriekš sniegto informāciju Kalvānei ir maģistra grāds sabiedrības vadībā. Pirms darba NVA Kalvāne ir bijusi LM Eiropas Savienības Struktūrfondu departamenta direktores vietniece un Strukturālās politikas nodaļas vadītāja. Viņa pildījusi arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras ģenerāldirektores vietnieces pienākumus.

Stājoties pretī jaunajiem nodarbinātības izaicinājumiem, Kalvāne norāda vairākus NVA veicamos uzdevumus, tostarp nodarbinātības veicināšanu, piedāvājot darba devējam mūsdienu prasībām atbilstošu darbaspēku. Viņa uzskata, ka būtiskākais ir bezdarbniekiem sniegt saprotamu un mērķtiecīgu pakalpojumu. Savukārt karjeras konsultantam jākļūst par labāko darba meklētāju pavadoni karjeras izvēlē un mainīgajā darba dzīvē.

Vienlaikus Kalvāne plāno paplašināt sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, aicinot biedrības un nodibinājumus sadarboties, lai īstenotu to biedru intereses, kā arī turpināt veiksmīgo sadarbību ar pašvaldībām, pavēstīja LM.

Skaidrojot NVA sarežģīto situāciju, Kalvāne kā prioritāri veicamo darbu norāda darba organizācijas pārkārtošanu, aģentūras cilvēkresursus pamatā novirzot darbam ar klientiem, lai iespējami īsākā periodā sasniegtu rezultātu – darbā iekārtots bezdarbnieks.

Iepriekšējo NVA direktori Baibu Paševicu valdība no amata atbrīvoja 13.martā, piemērojot viņai disciplinārsodu par pārkāpumiem saistībā ar iestādes budžeta plānošanu, proti, 2012.gadā NVA atalgojuma fonds tika saplānots, pārsniedzot šā gada valsts budžetā maksimāli pieļaujamo atlīdzības apmēru. Paševica atbrīvošanu no amata ir pārsūdzējusi tiesā.

NVA ir labklājības ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku bezdarba samazināšanas un bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+