Ekonomika
Nauda

Nodokli maksā veikalā0

Publicitātes attēls

“Maxima” veikalos pircēji var samaksāt ne tikai par komunālajiem pakalpojumiem, telekomunikācijām un apsaimniekošanu, bet arī par viņiem piederošo īpašumu aprēķināto nodokli.

Lai to izdarītu, pircējam jāparāda kasierim nekustamā īpašuma nodokļa paziņojums ar svītrkodu, kas nepieciešams, lai darījums varētu notikt. Samaksāt var skaidrā naudā vai ar bankas maksājumu karti. Tiesa, pagaidām to vēl nevar visos Latvijā atvērtajos “Maxima” veikalos, bet tikai Rīgā, Ādažu, Babītes, Bauskas, Cēsu, Ikšķiles, Jelgavas, Ludzas, Salaspils novadā, kopskaitā 11 novadu un pilsētu pašvaldībās. Pašlaik notiekot sarunas arī ar citām pašvaldībām, vēsta “Maxima Latvija” Korporatīvo attiecību departamenta direktors Jānis Beseris.

Nodokļa un citi ar īpašuma uzturēšanu saistītie maksājumi varētu būt izdevīgi iedzīvotājiem, kuri maksājumiem neizmanto internetbanku, savukārt bankas filiāle vai pašvaldība atrodas tālu no viņu pastāvīgās dzīvesvietas. Tomēr pircējiem jārēķinās, ka, šādi samaksājot nekustamā īpašuma nodokli vai par komunālajiem pakalpojumiem, par katru rēķinu veikalā papildus ietur 50 centus.

Cēsu novada pašvaldības finanšu pārvaldes vadītāja Aivija Zerne atzīst, ka tik un tā piedāvājumam bijusi ļoti liela atsaucība un ka pašvaldībā par to pat bijuši pārsteigti. Kaut arī novadā ir tikai divi “Maxima” veikali un tie paši Cēsīs, jau 16. februārī pašvaldības finanšu pārvalde no iedzīvotājiem šādi saņēmusi 80 nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus.

Ludzas novada pašvaldības finanšu un grāmatvedības nodaļas vadītāja Līga Mežule gan saka, ka divu Ludzā atvērto “Maxima” veikalu piedāvājumu līdz šim izmantojuši vien daži cilvēki dienā. Viņasprāt, tas esot tāpēc, ka pašvaldība saglabājusi arī savu norēķinu kasi, kurā iedzīvotāji nodokli var samaksāt skaidrā naudā un bez komisijas maksas. Citās pašvaldībās savas norēķinu kases ir likvidētas.

Uz jautājumu, vai nodokli, tāpat par komunālajiem pakalpojumiem iedzīvotāji var samaksāt arī “Rimi” veikalos, “Rimi Latvia” sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa atbild noliedzoši. Kā viņa paskaidro, vispirms tiekot gādāts par ērtu un ātru iepirkšanos. Bet šie maksājumi paildzina klientu apkalpošanas laiku, tāpēc vismaz pašlaik uzņēmumā neesot domājuši par šāda pakalpojuma ieviešanu.

LA.lv