×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

Nodokļu amnestija ir novēlota


olafsone_leta

Jaunais Nodokļu atbalsta pasākumu likums, kas nodokļu maksātājiem ar parādiem piedāvātu nokavējuma naudas un daļēju soda naudu atcelšanu apmaiņā pret parāda pamatsummas samaksāšanu, ir novēlota, bet apsveicama iniciatīva, atzina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) tautsaimniecības eksperte Inese Olafsone.


 

Viņa norādīja, ka šīs izmaiņas ir nākušas novēloti, jo nodokļu parādu problēmu jautājums bija jārisina tad, kad krīze bija pilnā plaukumā. “Ieviestās izmaiņas agrāk, iespējams, būtu izglābušas daudzus uzņēmumus. Ja valdība rīkotos savlaicīgi un būtu atbalstījusi uzņēmējus, tad, iespējams, mums nebūtu jācīnās ar tik lielu bezdarbu,” sacīja eksperte.

Tajā pašā laikā viņa atzina, ka LDDK atbalsta jauno Nodokļu atbalsta pasākumu likumu, jo tas sniegs iespēju turpināt uzņēmējdarbību daļai uzņēmēju, kas cietuši būtiskus zaudējumus krīzes laikā, kā rezultātā tie saskārās ar grūtībām nodokļu savlaicīgā nomaksā. Viņa uzsvēra, ka šajā gadījumā runa ir tikai par parāda procentu un soda naudu atcelšanu, nevis parāda pamatsummas izmaiņām.

Jau ziņots, ka Saeima 
23. februārī otrajā lasījumā atbalstīja jauno Nodokļu atbalsta pasākumu likumu, kas nodokļu maksātājiem ar parādiem piedāvātu nokavējuma naudas un daļēju soda naudu atcelšanu apmaiņā pret parāda pamatsummas samaksāšanu.

Jaunais likums varētu stāties spēkā šā gada 1. jūnijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+