×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Noliktavas “Dominante 2” un “Dominante 3” pārtraukušas darbību (1)

LETALETA

Uzņēmuma SIA “Roņu ieleja 2” noliktavas ēkas “Dominante 2” un “Dominante 3” Ķekavas pagastā ir pārtraukušas darbību un visi darbinieki devušies mājās, šorīt novēroja aģentūra LETA.

Noliktavu teritorija bija ierobežota ar sarkanu lenti, bet kravas automašīnas, kas piegādāja preces, neizkrāvušās devās prom.

Kā norādīja ēku apsaimniekotāju pārstāvis, vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) ir iesniegti dokumenti par atkārtotu mērījumu veikšanu saistībā ar ugunsdrošības noteikumu prasībām. Viņš pauda pārliecību, ka ēkās “viss ir kārtībā”.

VUGD sabiedrisko attiecību speciāliste Viktorija Gribuste aģentūrai LETA apstiprināja, ka vakar īsi pirms darba dienas beigām dienests ir saņēmis atkārtotus mērījumus, kurus izskatīs septiņu darba dienu laikā.

Vienlaikus Gribuste norādīja, ka atkārtotu mērījumu iesniegšana nenozīmē iepriekš pieņemtā lēmuma par ēku darbības apturēšanu atcelšanu. Tāpēc VUGD darbinieki šodien dosies uz “Dominantes 2” un “Dominantes 3” noliktavas ēkām, lai pārbaudītu, vai lēmums tiek pildīts un darbība tikusi apturēta. Vienlaikus VUGD strādā arī pie iesniegto jauno mērījumu pārbaudes.

Kā novēroja aģentūra LETA, pie noliktavu ēkām “Dominante 2” un “Dominante 3” šorīt bija ieradušies arī policijas darbinieki.

Jau ziņots, ka saistībā ar nepilnībām ugunsdrošības normu ievērošanā VUGD pieņēmis lēmumu par Ķekavas “Dominante Park” noliktavu ēku, kas pieder uzņēmumam SIA “Roņu ieleja 2”, darbības apturēšanu no šodienas, 11.septembra.

Kā pastāstīja VUGD pārstāve Gribuste, dienesta amatpersonas 6.jūnijā veica neplānotu pārbaudi Ķekavas pagasta Lielvāržos izvietotajās noliktavās. Pēc pārbaudes VUGD sagatavoja brīdinājumu par noliktavu darbības apturēšanu 2015.gada 5.janvārī, ja netiks novērsts konstatētais pārkāpums saistībā ar noliktavu nodrošināšanu ar ārējo ugunsdzēsības ūdensapgādi.

Savukārt “Dominante Park” kompleksa maksātnespējas administratore Liene Ābola vēl vakar sacīja, ka noliktavās viss esot kārtībā un nekāds VUGD lēmums par darbības apturēšanu neesot saņemts. “Sīkāku informāciju patlaban nevaru sniegt, vispirms jānoskaidro apstākļi,” vakar piebilda Ābola.

Dienests maksātnespējas procesa administratoram, kas saskaņā ar Maksātnespējas likumu ir šo noliktavu pārvaldnieks, nosūtīja vēstuli par objekta ugunsdrošību raksturojošās dokumentācijas pieprasīšanu, lai varētu izvērtēt pārbaudes laikā konstatēto faktu atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Izvērtējot iesniegtos dokumentus, tika konstatēts, ka zemējuma un zibensaizsardzības ierīces noliktavas ēkā netiek uzturētas lietošanas kārtībā. Dienests secinājis, ka tas rada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, kā rezultātā tiek apdraudēta noliktavu ēkās esošo cilvēku dzīvība un veselība, un ugunsgrēka gadījumā var tikt radīti lieli materiālie zaudējumi, kā arī nodarīts ievērojams kaitējums apkārtējai videi.

Noliktavas ir ar lielu ietilpību, un tajās tiek uzglabāts liels daudzums dažādu ķīmisku vielu un citu materiālu, tāpēc VUGD 3.septembrī pieņēma lēmumu par noliktavu ēku darbības apturēšanu.

Noliktavu “Dominate Park” īrnieka – SIA “Rimi Latvia” – pārstāvis, uzņēmuma nekustamo īpašumu un attīstības direktors Didzis Kirstuks vakar norādīja, ka informācija par VUGD lēmumu saņemta tikai no plašsaziņas līdzekļiem.

“Saņemot informāciju par VUGD lēmumu, nekavējoties vērsāmies ar jautājumu pie ēkas īpašnieku pārstāvjiem – maksātnespējas procesa administratores Lienes Ābolas. Saņēmām skaidrojumu, ka VUGD bija iesniegti zibensaizsardzības sistēmu tehniskā stāvokļa izlases veida novērojumu rezultāti, par kuriem ēkas īpašnieku pārstāvjiem bija pamatotas aizdomas, ka tie bija neprecīzi. Pēc pilna sistēmu tehniskā stāvokļa novērtējuma saņemšanas ēkas īpašnieks šodien [trešdien] VUGD iesniegs neatkarīgu ekspertu veiktos zibensnovedēju tehniskā stāvokļa mērījumus. Saskaņā ar tiem zibensaizsardzības sistēmu tehniskais stāvoklis atbilst normatīvu prasībām,” vakar sacīja Kirstuks.

Vienlaikus viņš atzina – tā kā darbinieku drošība ir uzņēmuma prioritāte, “nekādā gadījumā rīt darbs netiks turpināts, ja atbildīgās institūcijas uzskatīs, ka tas ir jāpārtrauc”.

Arī uzņēmumā “Itella Logistics” vakar skaidroja, ka nav saņēmuši nevienu oficiālu brīdinājumu ne no VUGD, ne no kāda cita par to, ka 11.septembrī plānots apturēt noliktavu darbību. Šīs noliktavas izmantojot ne tikai “Rimi” un “Itella Logistics”, kas minēti masu medijos, bet virkne citu kompāniju, turklāt “Rimi” un “Itella Logistics” noliktavas atrodoties atsevišķās ēkās, neizpratnē ir uzņēmumā.

Vēl vakar visi kompānijas darbinieki esot strādājuši ierastajā režīmā un neesot bijis nekādu indikāciju problēmām ar ugunsdrošību. Turklāt visi darbinieki regulāri izejot ugunsdrošības mācības. Tāpat uzņēmumā bija neizpratnē, kāpēc 3.septembrī pieņemts lēmums par darbības apturēšanu 11.septembrī. Neesot nekādas skaidrības, kāpēc noteikts tieši šis datums. Uzņēmumā ironizēja, ka, iespējams, kāds pilnmēness iespaidā pieņēmis šādus lēmumus.

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka satraukumu par situāciju “Dominante Park” ēkās iepriekš ir pauduši šī kompleksa darbinieki. Viņi uztraucās par savu veselību un dzīvību, apgalvojot, ka “situācija mūsu darbvietā jau ir pārāk nopietna”.

“Vēlamies vēst uzmanību uz to, ka katru dienu noliktavās atrodas līdz pat 700 cilvēkiem! Ja notiktu sliktākais, tad “Maxima” traģēdija būtu vēl tikai ziediņi. Tas būtu īsts 11.septembris. Mēs nevēlamies 11.septembrī iet uz tām pašām telpām, atceroties “Maxima” traģēdiju. Mēs ļoti ceram, ka apsaimniekotājs ņems vērā VUGD brīdinājumus un objekts tiks slēgts, lai ieviestu nepieciešamo drošības infrastruktūru,” iepriekš bija teikts darbinieku vēstulē, kas tika nosūtīta valsts amatpersonām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Dīvaini, noliktavas nodotas ekspluatācijā, darbojas vairākus gadus- pēkšņi kļuvušas tik ugunsbīstamas, ka jāaptur darbība! Secinājumi rodas, ka VUGD formalitāšu dēļ gremdē biznesu vai pilda kāda pasūtījumu…

Draugiem Facebook Twitter Google+