×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Nomērīs līdz neironam!


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Ar šo ierīci stimulē centrālo nervu sistēmu, kas izdala neirohormonus, un tie mazina sāpju izjūtu – līdzsvaro galvas smadzeņu funkcijas. Projekta vadītājs prof. Viesturs Lāriņš.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rīkotajā Zinātnes dienā speciālisti interesentiem izrādīja jaunāko zinātniski pētniecisko aparatūru, lai ne vien ieinteresētu sporta speciālistus tālākai sadarbībai ar zinātniekiem, bet arī atklātu sabiedrībai, cik nozīmīga ir inovatīvā tehnika sportistu sagatavotībā.

Ikviens klātesošais varēja izmēģināt ierīces, pārliecināties par to efektivitāti un aprunāties ar LSPA speciālistiem. Bija apskatāmi vairāk nekā 30 aparāti, kas nosaka sportistu funkcionālo stāvokli, testē reakcijas ātrumu, skatiena koncentrēšanās noturību vai emocionālo līmeni. Daudzus ieinteresēja arī lokālās vibrostimulācijas iekārta; šaušanas trenažieris, kur operatīvi redzamas slēptās tēmēšanas un mēlītes nospiešanas kļūdas; sportista statiskā un dinamiskā līdzsvara testēšanas un novērtēšanas platforma, kā arī ķermeņa kompozīcijas testēšanas un novērtēšanas aparatūra. Ierīces palīdz uzlabot treniņu procesa organizēšanu, lai pilnveidotu sportistu fizisko, taktisko, tehnisko, psiholoģisko un cita veida sagatavotību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+