×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
6. septembris, 2017
Drukāt

Nopludināts slepens dokuments: Atklājas, ka briti plāno būtiskus ierobežojumus iebraucējiem no ES (12)

Foto Reuters/ Scanpix/LETAFoto Reuters/ Scanpix/LETA

Briti plāno noteikt ierobežojumus iebraucējiem no ESBritu laikraksta “Guardian” interneta vietnē otrdienas vakarā tika ievietots noplūdināts dokuments, kas liecina par Lielbritānijas plāniem pēc Breksita noteikt ierobežojumus zemas kvalifikācijas strādājošajiem no Eiropas Savienības (ES) un ierobežot viņu ģimeņu locekļu ierašanos.

82 lappuses garajā dokumentā ir ieskicēti Iekšlietu ministrijas priekšlikumi migrācijas pārvaldībai pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES, izbeidzot brīvu pārvietošanos no ES uz Lielbritāniju.

“Vienkārši sakot, tas nozīmē, ka imigrācijai, lai tā tiktu uzskatīta par vērtīgu valstij kopumā, ir jādod labums ne tikai pašiem migrantiem, bet arī jau esošajiem iedzīvotājiem,” teikts dokumentā.

Valdība paredz divējādu sistēmu ES pilsoņiem, kas ieradīsies pēc Breksita, saskaņā ar kuru tiem, kas vēlēsies uzturēties valstī ilgtermiņā, vajadzēs pieteikties uzturēšanās atļaujas saņemšanai uz diviem gadiem.

Tiem, kas būs atzīti par “augsti kvalificētiem”, tiks ļauts pieteikties uzturēšanās atļaujai uz laiku līdz pieciem gadiem, paredz šie priekšlikumi.

Garajā dokumentā, kas raksturots kā “sensitīvs”, Iekšlietu ministrija arī pateikusi, ka tā varētu “padarīt stingrāku” ģimenes locekļu definīciju, kuriem būs atļauts doties līdz ES valstu strādājošajiem uz Lielbritāniju.

Ierosinātais limits šim ģimenes locekļu lokam ir partneri, bērni vecumā zem 18 gadiem un pieauguši apgādājami radinieki.

Ir gaidāmas pārmaiņas arī uz Lielbritānijas robežām, jo šajā dokumentā ir detalizēti arī valdības plāni pieprasīt visiem ES pilsoņiem uzrādīt pasi, nevis pašlaik pieļaujamo attiecīgās valsts personas apliecību.

Šī pārmaiņa var tikt ieviesta, tiklīdz Lielbritānija atstās ES, kas ir paredzēts 2019.gada 29.martā. Iekšlietu ministrija gan sola, ka būs “attiecīgs paziņojums” par to.

Lai pilnībā īstenotu šos plānus, ir paredzēts vismaz divu gadu periods pēc Breksita.

Iekšlietu ministrijas preses sekretārs ziņu aģentūrai AFP paziņoja, ka valdība nekomentēs šo noplūdināto dokumenta projektu.

“Mēs vēlāk rudenī izvirzīsim savus sākotnējos priekšlikumus jaunai imigrācijas sistēmai, ar kuru tiek atgūta kontrole pār Lielbritānijas robežām,” sacīja preses sekretārs.

ES ir izvirzījusi savu pilsoņu tiesību jautājumu par vienu no galvenajām prioritātēm Breksita sarunās Briselē.

Lielbritānijas valdība jūnijā ieskicēja savus plānus par ES pilsoņiem, kas atrodas šajā valstī pirms Breksita, saskaņā ar kuriem viņiem būtu jāpiesakās pastāvīga iedzīvotāja statusam, kas ļautu viņiem palikt Lielbritānijā uz nenoteiktu laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Es domāju,ka aizbraucēji vismaz lielākā daļa neatgriezīsies.Tie kuri strādā dzīvos ļoti labi bez pabalstiem.Tie kuri nestrādās nekur.Lai viņiem veicās.

 2. Ū meņā fsē dokumenti vparādke.

 3. Un pareizi darīs.beidzot nākuši pie prāta- ir jãdomā par sevi.nevis par laimes meklētājiem. Ja valsts nav ES.tad lai tas ir kā ar jebkuru citu valsti..nevajag taisīt izņèmumumus.Noņemt visus pabalstus un paśi aizskries prom…tik ceru.ka ne raudàdami un nezin ko pieprasīdami atpakaļ uz Latviju

 4. atsit aita sauja neviens nebrauks atpakal uz lv un nenems tavu 400 eur verto darbu nost,ir citas valstis bez uk kur maksa naudu par darbu

 5. elementāri—latvijai jāslēdz jebkuru britu iebraukšana latvijā

 6. nu ko… vēlreiz dzīvē pierādās vecā patiesība – iebraucējus nekur negaida. Tie mūsu bālēliņi, kas skrēja laimes meklējumos uz Angliju un smējās par muļķiem mājās palicējiem, atkal būs pie sasistas siles. No Anglijas mazkvalificētos metīs laukā, bet šeit jau arī neviens negaida. Palicēji pa šo laiku ir pelnīti izcīnījuši sev labākās vietas un kāpēc gan lai viņu vietā kāds ņemtu apkārt skraidītājus.

  • Nepriecājies nu ,pastalniec! Neviens uz tavu bada zemi nebrauks pa 400 rukāt mēli izkāris.Skaudība ir latvieša raksturīgākā īpašība.Sēdi un neklepo labāk un negaidi vismaz mani atpakaļ

  • Aizbraucēji ir aizbraukuši un neviens viņus vairs neatsauks.
   Nav ko filozofēt….Pat vis vienkāršākais rūpnīcas strādnieks -alims savā rūpnīcā un turpinās darbu….
   Par ārstiem, zobārstiem, tulkiem, juristiem utt…. pat nesapņojiet, ka kādi atgriezīsies LV…..
   Un ja nu tomēr – tad ne jau pliki un nabagi….
   Tomēr lielai daļai jau ir pilsonība…citi kārto…visparastākā atļauja dzīvot un strādāt nezudīs – par ko būtu jāuztraucas ????
   Aizbraucēji un aplicēji vienmēr būs divas dažādas pasaules, kuras savienot vairs neizdosies…

  • man par tevi nenāk smiekli,bet raudāt gribas-izskatās,ka Latvijā tikai idioti uien palikuši un tu esi viena no tiem

 7. Ak, šausmas, šķēršļi! Tad Latvija tomēr neizbrauks tukša, vai, vai

Draugiem Facebook Twitter Google+