×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Norēķinus par LNB būvdarbiem paredzēts veikt līdz 2016.gadam

foto - Letafoto - Leta

Valdība atbalstījusi Kultūras ministrijas (KM) iesniegtos grozījumus Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projekta īstenošanas likumā, kuros paredzēts, ka norēķini par LNB būvdarbiem ir veicami līdz 2016. gadam, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Pašlaik likumā noteikts, ka LNB projekts ir īstenojams līdz šā gada 31. decembrim, bet norēķinu termiņš nav norādīts.

Projektā iekļauts papildinājums, ka norēķini projekta īstenošanai ir veicami ne vēlāk kā līdz 2016. gada beigām, kad tiek slēgts Kultūras ministrijas projekta īstenošanai atvērtais uzkrājošais norēķinu konts Valsts kasē.

Dokumenta iesniedzēji norāda, ka LNB infrastruktūras pirmās kārtas būvdarbi, izņemot atsevišķus apkārtējās teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus un tehniskās ēkas iekšējās apdares darbus, tiks pabeigti līdz 20.decembrim, nodrošinot LNB ēkas darbību.

Pašlaik ir izpildīti 92% no LNB ēkas būvdarbu apmēra. Patlaban tiek izvērtēti iesniegtie piedāvājumi par LNB apsardzes signalizācijas, piekļuves kontroles, videonovērošanas, audiovizuālās un telekomunikāciju sistēmas ierīkošanu. Jūnijā paredzēts izsludināt iepirkumu mēbeļu, kā arī informācijas zīmju iepirkuma tehnisko specifikāciju izstrādei. Savukārt gada otrajā pusē tiks veikts IT un biroja tehnikas iepirkums.

Līdz ar to LNB projektu, kura mērķis ir LNB pilnvērtīga darbība jaunajā LNB ēkā, nebūs iespējams pabeigt līdz šā gada beigām, jo tikai pēc LNB ēkas būvdarbu pabeigšanas varēs sākt LNB ēkas nodošanu ekspluatācijā, aprīkošanu ar mēbelēm un iekārtām, kā arī LNB pārcelšanos uz jauno LNB ēku un grāmatu krājuma pārvietošanu. Līdz 2014. gada 30. aprīlim jāpabeidz apkārtējās teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana un tehniskās ēkas iekšējās apdares darbi.

Arī pēc būvdarbu pabeigšanas turpināsies uzņemto saistību izpilde, jo ieturējuma naudas otrās puses maksājumi LNB ēkas un infrastruktūras pirmās kārtas objektu būvdarbu līgumu ietvaros būvdarbu izpildītājam veicami pēc divu gadu garantijas perioda beigām – 2015. gada beigās un 2016. gadā.

Par grozījumiem likumā trijos lasījumos vēl būs jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+