×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. maijs, 2012
Drukāt

Norvēģija nošķir baznīcu no valsts

norvegija

Norvēģijas parlaments apstiprinājis grozījumus konstitūcijā, kas paredz, ka baznīca tiek atdalīta no valsts, kā arī nosaka, ka Norvēģijas baznīcai turpmāk būs tāds pats statuss kā jebkurai citai reliģiskajai kopienai.

Izmaiņas, kas paredz valsts un baznīcas saišu saraušanu, oficiāli padarot Norvēģiju par sekulāru valsti, atbalstīja visa politiskā spektra partijas. Lēmumu, kas pieņemts, pamatojoties uz 2008. gada vienošanos starp baznīcu un valdību, atzinīgi novērtējis arī baznīcas padomes priekšsēdētājs Sveins Linde. Tajā pašā laikā, protestējot pret konstitūcijas grozījumiem, pie parlamenta ēkas bija pulcējies simts demonstrantu.

Līdz šim par Norvēģijas baznīcas oficiālo galvu tika uzskatīts karalis, baznīcas budžetu apstiprināja parlaments, bet baznīcas administratīvos jautājumus kārtoja Valdības administrācijas, reformu un baznīcas lietu ministrija. Luterāņu baznīca par valsts baznīcu oficiāli tika pasludināta 1814. gada konstitūcijā, kas tika pieņemta, Norvēģijai iegūstot neatkarību no Dānijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+